Держпраці перевірятиме бізнес по-новому – нова постанова Кабміну

Кабмін затвердив нову Постанову від 21.08.2019р. №823 » Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» за якою Держпраці буде перевіряти бізнес. Зокрема, тепер Держпраці буде перевіряти бізнес у разі:

  1. Не виконання письмових розпоряджень контролюючого органу (Держпраці)
  2. Отримання звернення працівника про порушення його трудових прав;
  3. Отримання інформації з відкритих джерел  і ЗМІ про те, що на підприємстві є неоформлені працівники;
  4. Повідомлення від інших контролюючих органів про порушення трудового законодавства. Наприклад, податкової служби або пенсійного фонду;
  5. Виявлення заборгованості по заробітній платі;
  6. Виявлення невідповідності задекларованій кількості працівників з об’ємами виробленої продукції;
  7. Якщо 30 і більше відсотків працівників отримують менше мінімальної заробітної плати;
  8. Якщо на підприємстві або у ФОП протягом місяця мінімум на 20% збільшилась кількість працівників, які працюють неповний робочий день;
  9. Якщо один і той самий виконавець надає послуги (виконує роботу) по цивільно-правовим договорах (ЦПД) в одній компанії або ФОП більше року;
  10. Якщо на підприємстві або у ФОП впродовж року не було проведено індексацію зарплат;
  11. Якщо на підприємстві або у ФОП мінімум 30 % працівників оформлені по цивільно-правовим договорах (ЦПД);
  12. Якщо на підприємстві або у ФОП працює 20 і більше працівників і протягом місяця пройшло скорочення штату мінімум на 10 %;
  13. Отримання доручення прем’єр-міністра, уповноваженого з прав людини, за запитом народного депутата.

Також, слід звернути вашу увагу, що перевірки, як і раніше, будуть проводитись через інспекційні відвідування та невиїзні інспектування, що проводять інспектори праці Держпраці та органів місцевого самоврядування.

Важливо знати: Інспектори мають право в будь-яку годину доби з урахуванням вимог законодавства про охорону праці проходити до будь-яких виробничих, службових, адміністративних приміщень об’єкта відвідування, в яких використовується наймана праця, а також ознайомлюватися з будь-якими книгами, реєстрами та документами, ведення яких передбачено законодавством про працю, що містять інформацію/відомості з питань, які є предметом інспектування.

Якщо інспектор виявить порушення в сфері праці, то він спочатку вносить припис на їх усунення і визначає строк для цього. У свою чергу, роботодавець зобов’язаний усунути порушення трудового законодавства у визначений строк, при цьому, якщо роботодавець усуне порушення, його не оштрафують. Проте, це не стосується випадків, коли інспектор виявив неоформлених працівників.

У такому разі доведеться не тільки усунути порушення, а й сплатити штраф понад 125 000 грн. за кожного неоформленого працівника.

Також інспектор передасть матеріали до суду, і суд вирішуватиме питання про адміністративну відповідальність винуватця порушення — штраф до 17 000 грн.

 

Головний спеціаліст-інспектор праці                                                    Тамара Денисенко

відділу з питань охорони праці УСЗН

Додати коментар