Угода мерів

Угода мерів

 

2016 року, підписавши Угоду мерів, місто взяло на себе зобов’язання скоротити викиди СО 2 до 2030 року на 30%. 25 жовтня 2018 року прийнято рішення сесії міської ради  Про затвердження “Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату міста Переяслава-Хмельницького на 2018-2030 роки”, що є енергетичною стратегією міста. Крім того ми повинні підвищити стійкість до змін клімату шляхом адаптації. Щороку у місті відбуваються заходи до Тижня сталої енергії.

З нагоди Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища 05 червня 2019 року, в рамках проведення Тижня сталої енергії в місті Переяславі – Хмельницькому було проведено квест на базі ЗОШ № 1 “Сортуємо разом. Буду я природі другом “.

Мета заходу: пробудити інтерес до екологічних проблем, залучити учнів до збереження довкілля від забруднення, сприяти розвитку соціальної та екологічної свідомості, виховувати дбайливе ставлення до природи, поширити інформацію про важливість сортування сміття задля збереження довкілля та клімату, формування екологічної свідомості у дітей, мобілізувати громадське суспільство навколо питання поводження з твердими побутовими відходами.

До участі у квесті були залучені учні шостих, сьомих класів та волонтери.

Діти підготували презентації своїх команд: “Екологи”, “Зелений гомін”, “Еко-патруль”. У загальноосвітній школі № 2 діє “Шкільне лісництво”, тому команда була вдягнена у відповідний одяг. Діти підготували тематичні плакати, в яких висвітлюється питання клімату та охорони довкілля. Ірина Мацаєнко, яка виконує обов’язки енергоменеджера підготувала показ відеосюжету про вплив людини на зміни клімату. Також дітей ознайомили з діяльністю Угоди мерів та яким чином місто долучається до ініціативи. Волонтери допомогли дітям поглибити свої знання про захист довкілля та сортування відходів. Наприкінці квесту учні власноруч виготовили “Сонечко добрих справ для збереження природи”, де на промінчиках відобразили свої вчинки щодо збереження клімату та довкілля. Пісні, які були в презентаціях команд теж мали екологічну спрямованість. підчас квесту діти побували на таких “станціях”:  “Скарги рослин і тварин”, Зупинка “Червона книга України”, Соціальна реклама (розповсюдження інформації про сортування відходів), Зупинка “Екостанція чистоти”, Сонечко добрих справ для збереження природи.  

Діти отримали практичні знання по сортуванню, оскільки в перспективі планується забезпечення контейнерами по сортуванню всі бюджетні заклади міста. В майбутньому учасники квесту будуть організовувати у своїх школах еко – команди для впровадження заходів по збереженню довкілля та клімату. 

 

 


Європейський тиждень сталої енергії
. Залучення молоді до збереження клімату та довкілля. Змінюй мислення, а не клімат!!!

Цьогоріч місто Переяслав-Хмельницький активно долучилося до екологічних ініціатив у рамках Європейського тижня сталої енергії. Сьогодні, 4 червня 2019 року, відділ економіки Переяслав-Хмельницької міської ради, актив новоствореної молодіжної ради міста спільно зі студентами ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди» провели флеш акцію, метою якої є роз’яснювальна робота щодо шкідливості пластикових пакетів, нагальної потреби у сортуванні сміття у первинній ланці – приватних домогосподарствах, установах, підприємствах. Волонтери, міняючи поліетиленові пакети на екологічні льняні торбинки, проводили роз’яснювальну роботу серед громадян міста, вказуючи на важливість розуміння персональної відповідальності кожного мешканця міста у справі глобального екологічного руху. Для містян проведення такої акції було не вдивовижу. Більшість з розумінням відносяться до цієї корисної ініціативи, але у силу звички чи, можливо, не надто широкої активності кампанії самі постійно користуються пластиковими пакетами. Та роззирнувшись навколо, дивлячись на велику кількість пластикового сміття, кожен з нас розуміє важливість відповідального ставлення до навколишнього середовища ще вчора.

Крім того в університеті було проведено круглий стіл для студентів, що готуються до проходження практики в урочищі Бучак. Серед іншого до порядку денного було включено питання щодо використання паперового пакування, багаторазових торбинок, збору та подальшої утилізації сміття.

Найближчим часом наше місто також має на меті долучитись до ініціативи численних громад України, щодо заборони використання поліетиленових пакетів, штучних квітів та запровадити роздільне збирання сміття.

Варто зазначити, що підчас брифінгу, який відбувся перед проведенням акції, головний спеціаліст відділу економіки та зовнішніх зв’язків управління економіки виконкому міської ради Ірина Мацаєнко поділилася ідеєю проведення серії подібних заходів, провела динамічну презентацію, що і стало потужним поштовхом для молодіжного активу міста.

Пластикові пакети, якими ми звикли користуватися в супермаркетах, зазвичай виготовлені з поліетилену. Поліетиленові пакети (ПЕ-пакети) з’явилися в середині 50-х років в Америці та відразу ж завоювали величезну популярність. Коли пластик увійшов в наше повсякденне життя – це здавалося революцією – зручно, практично та дешево. Однак, весь світ уже усвідомив, якої шкоди це завдає екології планети. У навколишньому середовищі викинуті пакети зберігаються тривалий час і не піддаються біологічному розкладанню. Таким чином, вони утворюють стійке забруднення.

4 трильйони пакетів у рік використовується в світі. Вони вбивають 1 млн. птахів; 100 тисяч морських ссавців і незліченну кількість риб.

6 млн. 300 тис. тонн сміття, більшу частину якого становить пластик, щорічно скидається у Світовий океан. Капітан Чарльз Мур, який бере участь в морських подорожах Морський дослідницької організації «Альгаліта» (AMRF), прийшов до висновку, що четверта частина водної поверхні покрита пливучим пластиковим сміттям.


 

 

КРУГЛИЙ СТІЛ

«СУЧАСНІ МОЖЛИВОСТІ ТЕРМОРЕНОВАЦІЯ ЖИТЛОВОГО ФОНДУ.

УЧАСТЬ МІСЦЕВОЇ ГРОМАДИ У ПРОЦЕСАХ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ»

 

В рамках проведення тижня сталої енергії в місті Переяславі – Хмельницькому 3 червня 2019 року було проведено круглий стіл «Сучасні можливості термореновації житлового фонду. Участь місцевої громади у процесах  енергоефективності».

На заході були присутні представники ОСББ, органів виконавчої влади. На прохання ОСББ  до участі у засіданні були запрошені Олексій ВЕХАрегіональний консультант IFC Програма «Фонд Енергоефективності України» та Олександр ГУТспеціаліст з розвитку проектів”Термомодернізація у житловому секторі”, компанія “Данфосс ТОВ”.

Під час засідання розглядались такі питання: Фонд Енергоефективності: нові можливості для фінансування термореновації житлового фонду; Енергоаудит як перший крок до початку роботи з Фондом; Етапність та особливості проведення енергоефективних заходів; як працює індивідуальний тепловий пункт; які бувають системи опалення;  варіанти їх модернізації; що таке «балансування системи опалення» і чому це потрібно робити; терморегулювання окремих приміщень.

 

 Оголошення про проведення круглого столу «СУЧАСНІ МОЖЛИВОСТІ ТЕРМОРЕНОВАЦІЇ ЖИТЛОВОГО ФОНДУ. УЧАСТЬ МІСЦЕВОЇ ГРОМАДИ У ПРОЦЕСАХ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ»

Із метою залучення жителів міста до діяльності у сфері енергоефективності, підвищення раціонального використання енергоносіїв, 03 червня 2019 року планується проведення круглого столу «Участь місцевої громади у процесах енергозбереження”. Захід буде проходити у ДВНЗ “Переяслав- Хмельницький державний педагогічний університет ім. Григорія Сковороди”, зал “Чумацький шлях”. Початок заходу о 10:00. Програма заходу додається.

Запрошуємо всіх бажаючих долучитись до заходу!

Реєстрація учасників до 31 травня 2019 року на електронну пошту
economist.i.m@ukr.net  або за номерами телефонів: (04567) 5-38-04 та 093-347-38-39 – відділ економіки та зовнішніх зв’язків управління економіки виконкому Переяслав-Хмельницької міської ради.

Програма заходу 03.06.19

 

Переяслав-Хмельницький на шляху написання Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату

12-13 квітня 2018 року відбувся тренінг Проекту ЄС  в Україні ” Угода мерів – Схід” для малих міст на тему: “Залучення фінансування у реалізацію Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату (ПДСЕР (К)”.

28 представників міст – підписантів були присутні на тренінгу. Від нашого міста представником була Ірина Мацаєнко – головний спеціаліст відділу економіки та зовнішніх зв’язків управління економіки виконкому міської ради.

Національний експерт Оксана Кисіль та фінансовий експерт Сергій Гаращук  розповіли учасникам тренінгу про те, як підвищити здатність муніципалітетів  залучати фінансування у реалізацію Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату (ПДСЕР (К).

Оскільки наше місто на етапі розробки Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату теми, які розглядались на тренінгу були дуже актуальними та важливими. Впровадження ПДСЕР, відбір пріоритетних фінансових механізмів та схем, інституційна спроможність муніципалітетів, джерела фінансування та вимоги інвесторів, економічне обгрунтування проекту, система ранжування проектів, фінансові механізми для впровадження ПДСЕР (К) все це необхідні знання для успішного написання та впровадження (ПДСЕР (К).

За результатами тренінгу найближчим часом заплановано засідання робочої групи з розробки Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату міста Переяслава – Хмельницького до 2030 року.