Підприємництво

До уваги пасічників!

Проводяться заходи щодо виключення випадків отруєнь бджіл під час обробітку сільськогосподарських культур пестицидами. Відповідно до вимог чинного законодавства пасічники повинні реєструвати свої пасіки у міській раді за місцем розташування пасіки, а у випадку перевезення пасіки на медозбір та запилення до іншого місця – у відповідній сільській/міській раді, на території якої на період кочівлі буде розташована пасіка.

З метою реєстрації пасіки пасічник зобов’язаний надати заяву про реєстрацію у письмовому вигляді.

Наявність переліку пасік, складеного в результаті їх реєстрації, дасть можливість власникам сільськогосподарських підприємств мати доступ до інформації про кількість пасік, що знаходяться в зоні дії пестицидів та вчасно повідомляти пасічників про обробіток полів хімічними засобами захисту рослин, а пасічникам – застосувати заходи по перевезенню бджіл до інших районів або захисту бджіл на місці.

Дані заходи не лише позбавлять сторони судових тяжб, а і збережуть бджіл та підвищать врожаї.

Порядок проведення заходів щодо зменшення випадків отруєння бджіл під час проведення обробітків с/угідь пестицидами.

Керівники сільгосппідприємств та пасічники повинні дотримуватися правил та положень встановлених Законодавством України та вживати заходів викладених нижче.

Необхідні заходи:

  1. Отримати ветеринарно-санітарний паспорт на пасіку, для чого необхідно у ветлабораторію здати зразки бджіл на аналізи для виключення наявності захворювань.
  2. Поставити пасіку на облік у міській раді за місцем постійного розташування пасіки, а у випадку кочівлі – у міській раді, на територію якої прибули на кочівлю (Наказ Міністерства аграрної політики України від 20 вересня 2000р. № 184/82 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 жовтня 2000 р за № 737/4958, п. 7).
  3. Отримати ветеринарне свідоцтво за формою №1 на перевезення бджолосімей на медозбір та запилення сільськогосподарських культур за межі області.
  4. При отриманні повідомлення від організації про проведення обробітку сільськогосподарських культур пасічник повинен вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженням при застосуванні пестицидів.
  5. За три дні до проведення обробітку керівник сповіщає пасічників (населення) цієї місцевості (радіо, преса, подвірні обходи, сільські ради) про місце, терміни і час проведення обробітку, встановлює спеціальні попереджувальні знаки безпеки з указаною датою обробітку с/г угідь.

Для чого реєструвати пасіку

Пам’ятка

 

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Головне управління ДФС інформує платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, — юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього самого року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 Податкового кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості протягом року декларація юридичною особою — платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт (п. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 Кодексу).

Станом на 01.01.2018 р. чинною формою податкової декларації є форма, затверджена наказом Мінфіну України від 01.04.2015 р. № 408.

При складанні декларації за 2018 р. слід урахувати, що:

понижувальний коефіцієнт 0,75, який використовувався при розрахунках зобов’язань у 2017 р., до ставки податку на 2018 р. не застосовується;

податкова декларація повинна містити обов’язкові реквізити, визначені пунктами 48.3, 48.4 ст. 48 Кодексу, зокрема код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ;

«Звітна» і «Звітна нова» — тільки за новостворені (нововведені) об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості декларації складаються з урахуванням усіх об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості;

«Уточнююча» декларація, у разі наявності у платника одночасно об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, складається окремо по об’єктах, що відносяться за типом до житлової нерухомості, або по об’єктах, що належать за типом до нежитлової нерухомості.

Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, установлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад,  створених згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 м2 бази оподаткування (пп. 266.5.1 п. 266.5 ст. 266 Кодексу). Аналогічні роз’яснення розміщені на сайті http://www.visnuk.com.ua/uk/news/100007041-podatok-na-nerukhome-mayno-yak-zvituvati-u-2018-rotsi.

Так, згідно рішення Переяслав-Хмельницької міської ради від 29.06.2017  № 13-38-VII «Про затвердження Положень та ставок місцевих податків і зборів на території міста Переяслава-Хмельницького» (https://phm.gov.ua/?page_id=377), ставки податку встановлюються в таких розмірах за 1 кв. метр загальної  площі об’єкта житлової і нежитлової нерухомості:

  • для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб – 0,05 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1кв. метр бази оподаткування;
  • для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб – 0,05 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного, (податкового) року, за 1кв. метр бази оподаткування. 

Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:

а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

До 1 липня контролюючий орган надсилає платнику податку за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити. Протягом 60 днів з моменту отримання повідомлення-рішення власники нерухомості сплачують податок до бюджету. Громадяни, які отримають податкові повідомлення-рішення про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та не згодні з нарахованими сумами мають можливість звернутись до органу Державної фіскальної служби та провести звірку даних.

Зверніть увагу, що громадяни цього року будуть сплачувати за 2017-ий рік, тому  і ставка податку буде розрахована із мінімальної зарплати на 01.01.2017 р. – 3200,0 грн. (минулого року ставка податку розраховувалась із мінімальної зарплати на 01.01.2016 р. –  1378,0 грн.) Але, не усім власникам нерухомого майна  доведеться сплачувати за нього податок. Так звана, пільгова площа для  квартир незалежно від їх кількості складає 60 м²; для житлового будинку-120 м²; для різних типів житлового нерухомості (приміром, якщо у власності є і квартира, і будинок) –180 м².