Протидія домашньому насильству

Відповідальна особа з питань протидії домашньому насильству

КУЧЕРЕНКО СВІТЛАНА ЮРІЇВНА

головний спеціаліст служби у справах дітей та сім”ї виконавчого комітету

Переяслав-Хмельницької міської ради

тел. моб. 093 – 116 – 05 – 31

Відбулася робоча зустріч з питань взаємодії між суб’єктами по наданню допомоги особам, постраждалим від домашнього насильства

24 червня в Переяслав-Хмельницькому бюро правової допомоги відбулася робоча зустріч начальника відділу бюро з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олександра Задорожнього з фахівцем із соціальної роботи
 Переяслав-Хмельницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Майєю Погребною. Вони обговорили питання налагодження ефективної роботи суб’єктів взаємодії у наданні допомоги постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, розробили проект Угоди про співпрацю між МЦСССДМ та бюро правової допомоги у цьому напрямку роботи, а також висловили необхідність про продовження зустрічей усіх зацікавлених сторін в форматі круглих столів, семінарів, тренінгів тощо. Адже саме на таких заходах налагоджується ефективна взаємодія усіх структур та установ. Статистика випадків домашнього насильства, на жаль, не зменшується, і в кожному випадку це людські долі. Отож, головним у спільній роботі є системтичне інформування населення про проблему, про механізми захисту та види допомоги.

Інформація Переяслав-Хмельницького МЦСССДМ

 

Продовжується співпраця Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

та бюро правової допомоги

 
 

25 червня в Переяслав-Хмельницькому міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулося засідання «круглого столу» з питань проведення Всеукраїнської правопросвітницької кампанії «Відповідальне батьківство».

Кампанія є ініціативою уряду, і спрямована на те, щоб українські діти стали більш захищеними, а батьки – відповідальними, адже їх обов’язок дбати про дитину та забезпечувати її всебічний розвиток. На ці та інші питання відповів головний спеціаліст відділу «Переяслав-Хмельницького бюро правової допомоги» Броварського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олексій Кучеренко. Отож, присутнім роз’яснено порядок отримання податкової знижки на навчання дитини, розмір та порядок отримання допомоги батькам, які доглядають за важкохворою дитиною, про права дитини на аліменти, а також нові правила виїзду дитини за кордон.

Також під час заходу було обговорено значимість системи безоплатної правової допомоги, розширення доступу населення до її отримання та можливість реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу за місцем проживання. Зазначено, що право на безоплатну первинну правову допомогу мають усі особи, що перебувають під юрисдикцією України, а на безоплатну вторинну правову допомогу ‒ найбільш вразливі категорії громадян, у тому числі ВПО, діти та жертви домашнього насильства.  

У роботі «круглого столу» також взяли участь директор
 Переяслав-Хмельницького МЦСССДМ Людмила Борисюк та фахівці із соціальної роботи Владислава Рашева та Майя Погребна.

 На завершення в МЦСССДМ були залишені інформаційні матеріали на відповідну правову тематику для подальшого розповсюдження серед клієнтів та відвідувачів установи.

 

Інформація Переяслав-Хмельницького МЦСССДМ