Муніципальні ініціативи

Про затвердження Плану місцевого економічного розвитку міста Переяслава-Хмельницького

План еконогмічного розвитку

План дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату…

Акцепт ПДСЕРК

3 липня 2019 року “День без поліетилену”. Долучайся!!!

У рамках Міжнародного дня відмови від поліетиленових пакетів, що проходить 3 липня 2019 року, управлінням економіки виконавчого комітету Переяслав – Хмельницької міської ради була проведена акція щодо залучення мешканців міста та закладів торгівлі і харчування до відмови від поліетилену та пластику. Працівники управління економіки підготували інформаційні матеріали за допомогою яких ознайомлювали мешканців міста із даним заходом та шкідливим впливом пластику на довкілля. Завдяки Угоді мерів ми мали нагоду вкотре повести акцію “Пакет на торбу”, яку раніше проводила “Молодіжна рада” під час проведення Тижня сталої енергії. Мешканці міста із задоволенням міняли свої пакети на екоторбинки. Слід зазначити, що в місті було дуже багато людей, які вже мають торбинки, що було дуже приємно.

Кав’ярня у готелі “Пектораль” також долучилась до акції “День без поліетилену”.

Переяславцям пропонувалося 3 липня 2019 року прожити один день без поліетиленових пакетів в рамках всеукраїнської акції “День без поліетилену”.

Наразі існують безліч альтернативних варіантів у вигляді екоторбинок, паперових пакетів, сіток, що називають “авоськами”.

Мета акції – сформувати нову екологічну поведінку, привернути увагу до проблеми надмірного споживання одноразових пластикових виробів та, як наслідок, непоправного забруднення довкілля пластиковими відходами, а також сприяти популяризації доступних екологічних рішень на заміну пластику серед споживачів торговельних мереж, супермаркетів та магазинів роздрібної торгівлі.

Місто Переяслав – Хмельницький також активно долучається до процесів відмови від пластику про це свідчать прийняті рішення сесії 25 квітня 2019 року “Про обмеження використання поліетиленових пакетів та пластикового посуду в закладах торгівельної мережі, ресторанного господарства та на ринках” та 13 червня “Про заборону реалізації штучних пластмасових квітів, вінків, корзинок тощо в закладах торгівельної мережі та на ринках міста Переяслава – Хмельницького”.

2016 року, підписавши Угоду мерів, місто взяло на себе зобов’язання скоротити викиди СО 2 до 2030 року на 30%. 25 жовтня 2018 року прийнято рішення сесії міської ради  Про затвердження “Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату міста Переяслава – Хмельницького на 2018 – 2030 роки”, що є енергетичною стратегією міста. Крім того ми повинні підвищити стійкість до змін клімату шляхом адаптації. Щороку у місті відбуваються заходи до Тижня сталої енергії.

З нагоди Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища 05 червня 2019 року, в рамках проведення Тижня сталої енергії в місті Переяславі – Хмельницькому було проведено квест на базі ЗОШ № 1 “Сортуємо разом. Буду я природі другом “.

Мета заходу: пробудити інтерес до екологічних проблем, залучити учнів до збереження довкілля від забруднення, сприяти розвитку соціальної та екологічної свідомості, виховувати дбайливе ставлення до природи, поширити інформацію про важливість сортування сміття задля збереження довкілля та клімату, формування екологічної свідомості у дітей, мобілізувати громадське суспільство навколо питання поводження з твердими побутовими відходами.

До участі у квесті були залучені учні шостих, сьомих класів та волонтери.

Діти підготували презентації своїх команд: “Екологи”, “Зелений гомін”, “Еко-патруль”. У загальноосвітній школі № 2 діє “Шкільне лісництво”, тому команда була вдягнена у відповідний одяг. Діти підготували тематичні плакати, в яких висвітлюється питання клімату та охорони довкілля. Ірина Мацаєнко, яка виконує обов’язки енергоменеджера підготувала показ відеосюжету про вплив людини на зміни клімату. Також дітей ознайомили з діяльністю Угоди мерів та яким чином місто долучається до ініціативи. Волонтери допомогли дітям поглибити свої знання про захист довкілля та сортування відходів. Наприкінці квесту учні власноруч виготовили “Сонечко добрих справ для збереження природи”, де на промінчиках відобразили свої вчинки щодо збереження клімату та довкілля. Пісні, які були в презентаціях команд теж мали екологічну спрямованість. підчас квесту діти побували на таких “станціях”:  “Скарги рослин і тварин”, Зупинка “Червона книга України”, Соціальна реклама (розповсюдження інформації про сортування відходів), Зупинка “Екостанція чистоти”, Сонечко добрих справ для збереження природи.  

Діти отримали практичні знання по сортуванню, оскільки в перспективі планується забезпечення контейнерами по сортуванню всі бюджетні заклади міста. В майбутньому учасники квесту будуть організовувати у своїх школах еко – команди для впровадження заходів по збереженню довкілля та клімату. 

Оголошення про проведення круглого столу «СУЧАСНІ МОЖЛИВОСТІ ТЕРМОРЕНОВАЦІЇ ЖИТЛОВОГО ФОНДУ. УЧАСТЬ МІСЦЕВОЇ ГРОМАДИ У ПРОЦЕСАХ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ»

Із метою залучення жителів міста до діяльності у сфері енергоефективності, підвищення раціонального використання енергоносіїв, 03 червня 2019 року планується проведення круглого столу «Участь місцевої громади у процесах енергозбереження”. Захід буде проходити у ДВНЗ “Переяслав- Хмельницький державний педагогічний університет ім. Григорія Сковороди”, зал “Чумацький шлях”. Початок заходу о 10:00. Програма заходу додається.

Запрошуємо всіх бажаючих долучитись до заходу!

Реєстрація учасників до 31 травня 2019 року на електронну пошту economist.i.m@ukr.net  або за номерами телефонів: (04567) 5-38-04 та 093-347-38-39 – відділ економіки та зовнішніх зв’язків управління економіки виконкому Переяслав-Хмельницької міської ради.

Програма заходу 03.06.19

 

Тренінг для ОСББ в рамках Проекту ЄС/ПРООН “HOUSES” «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень»

8 квітня 2019 року в залі засідань Переяслав-Хмельницької міської ради відбувся тренінг по Проекту ЄС/ПРООН HOUSES, який провела Сівілія Черман – регіональний координатор ПРООН: “HOUSES” від ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень»

До участі у заході були запрошені члени ОСББ та ініціативні групи.

Обговорювались питання створення нових ОСББ, підтримка вже створених ОСББ, проведення енергоаудиту , хто може брати участь у Програмі та ряд інших актуальних питань пов’язаних з функціонуванням та діяльністю ОСББ.

 

Оголошено конкурс на проведення Повного енергетичного аудиту Переяслав-Хмельницької ЗОШ №3!

         Переяслав-Хмельницькою міською радою особлива увага приділяється напрямку енергоефективності, енергозбереження та зменшення витрат на енергоносії.

          У зв`язку з цим, виконавчий комітет Переяслав-Хмельницької міської ради оголошує конкурс на виконаця робіт повного енергоаудиту Переяслав  – Хмельницької ЗОШ № 3. Конкурс буде організовано в рамках Механізму Підтримки послуг з енергоефективності для громадських будівель проекту «Енергоефективність у громадах ІІ», який реалізується компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Для участі в конкурсі та підготовки цінової пропозиції учасникам конкурсу необхідно ознайомитись з Технічними вимогами та умовами конкурсу, які знаходяться нижче (рішення про оголошення конкурсу на проведення повного енергетичного аудиту Переяслав-Хмельницької ЗОШ №3).

Заявки приймаються на електронну пошту economist.i.m@ukr.net (копія на n_ustich@ukr.net та vidocvit@ukr.net) до 06 березня 2019 року. Очікувана дата оголошення переможців 12 березня. Додаткова інформація про проведення конкурсу надається відділом економіки та зовнішніх зв’язків управління економіки виконкому Переяслав – Хмельницької міської ради (067) 5-38-04.

Рішення про проведення конкурсу на виконання повного енергетичного аудиту Переяслав-Хмельницької ЗОШ №3

 

Переяслав-Хмельницький за участь в проекті “Енергоефективність у громадах – ІІ” отримав валізку енергоменеджера

Із 4 по 6 грудня у Чернівцях відбувалася дводенна річна конференція проекту “Енергоефективність у громадах – ІІ”, який впроваджується GIZ за дорученням німецького уряду.

На конференції були присутні представники 25 міст-учасників проекту та запрошені учасники від інших міст, організацій та інституцій. Участь в заході взяли і міський голова м. Переяслава-Хмельницького Тарас Костін, його заступник Наталія Устич та енергоменеджер Ірина Мацаєнко.

Із вітальними словами до присутніх звернулися секретар Чернівецької міської ради Василь Продан, директор проекту Ґреґор Брьомлінґ, координатор сектору енергоефективності GIZ в Україні Джордж Крістодореску та координатор проекту від Асоціації “Енергоефективні міста України” Андрій Кирчів.

Василь Продан: “Місто Чернівці має тривалий досвід співпраці з Німеччиною, зокрема в рамках проектів, що впроваджуються Німецьким Товариством Міжнародного Співробітництва (GIZ). Спершу міська громада долучилася до діяльності проекту «Енергоефективність у будівлях», а згодом продовжила співробітництво в рамках проекту «Енергоефективність у громадах», очоливши унікальний міжрегіональний консорціум, так як до нього увійшли міста з трьох областей України (м. Чернівці – лідер консорціуму у партнерстві з м. Кам’янець-Подільський та м. Коломия). І зараз Чернівці серед п’яти українських міст є містом-ментором в рамках реалізації проекту “Енергоефективність в громадах-ІІ”.

Старший координатор проекту Володимир Перегудов представив проміжні результати його впровадження.

Також під час конференції представникам міст-учасників проекту “Енергоефективність у громадах – ІІ” було вручено цінні і вельми практичні подарунки – валізки із набором приладів для щоденних потреб у роботі енергоменеджера. Таку диво-валізку отримав і Переяслав-Хмельницький.

На заході представники проекту підвели підсумки діяльності за 2018 рік, а міста-партнери поділилися своїми досягненнями на шляху впровадження системи муніципального енергетичного менеджменту, а також розказали про виклики, з якими вони зіткнулися.      

Особливістю даної конференції стала сесія «метч-мейкінгу» між містами та компаніями, що надають послуги у сфері енергоефективності. Протягом 2-х годин представники обох сторін детально обговорили потреби міст у сфері енергоефективності, можливі шляхи та умови залучення компаній до співпраці в цьому напрямку. Окрім цього, представники проекту разом із містами провели планування подальшого співробітництва з огляду на існуючі потреби партнерів.

На завершення учасники конференції відвідали енергоефективні об’єкти міста Чернівці.

Даний захід – це чудова нагода для фахівців з різних міст України не тільки ознайомитися з поточним станом справ у містах-партнерах, а й обговорити виклики, що постають у процесі розробки і впровадження системи муніципального енергоменеджменту, а також обмінятися досвідом і власним баченням перспектив та планів щодо подальшої співпраці в рамках проекту задля сприяння сталого енергетичного розвитку громад міст-партнерів.

 

Залучення інвестицій в енергетику міста – це можливо!

 6 червня 2018 року в торгово-промисловій палаті України відбулася конференція з фінансування заходів з енергоефективності міст та територіальних громад. Перший заступник міського голови Карнаух Григорій Миколайович та головний спеціаліст відділу економіки та зовнішніх зв’язків управління економіки виконкому міської ради Ірина Миколаївна Мацаєнко були представниками від міста Переяслав – Хмельницький.

         Учасники конференції дізналися із перших вуст як і де отримати кошти для побудови енергоефективного міста та громади. Свої доповіді на заході представлять 10 спікерів (представники фінансових донорів, грантодавців, інвестиційних компаній, венчурних фондів та міжнародних і вітчизняних банків), які розказали про механізм отримання фінансування проектів з енергоефективності та альтернативної енергетики, грантову і технічну підтримку здійснення таких проектів. Також, під час воркшопу була можливість поспілкуватися з учасниками Invest Energy Day: познайомитися, задати нагальні питання, налагодити співпрацю.

         Даний захід – це нагода поспілкуватися з представниками міст, які вже мають досвід по залученню коштів в енергоефективність. Адже досвід успішних міст дає можливість оцінити свої можливості, визначитись з пріоритетами і рухатись вперед.