Завантажити Меморандум про співпрацю між Переяславською міською радою та Dena
Завантажити звіт про огляд приміщень_Переяслав_2020
Переяслав з робочим візитом відвідали технічні експерти Німецького енергетичного агентства ГмбХ (DENA)
19 лютого 2020 року місто Переяслав з робочим візитом відвідали технічні експерти Німецького енергетичного агентства ГмбХ (dena), в складі Ліни Ужшилайтіте-Шульте, Штефана Ширмера та Майке фон Краузе-Кон, в рамках реалізації проекту «Україна: комунальний теплоенергетичний поворот».
Метою проекту є підтримка нашого міста у впровадженні системи енергетичного менеджменту та захисту клімату на комунальному рівні, а також його супровід на початкових етапах.
У залі засідань міської ради відбулася презентація проекту «Україна: модернізація міського комунального теплопостачання». У залі цього дня відбувся жвавий діалог керівників комунальних підприємств та німецьких експертів проекту.
По закінченні зустрічі відбулися виїзди експертів на місця, з метою вивчення стану будівель.
Німецьких спеціалістів цікавили абсолютно всі питання, що стосуються впровадження енергоменеджменту та енергозбереження в закладах комунальної власності міста. Був проведений аналіз поточного стану: Народного центру культури «Зустріч», ЗОШ №3, ЗОШ №7, ЗОШ №4, ЗОШ №2, ДНЗ «Сонечко». Після вивчення та опрацювання всієї наданої інформації представники Німецького енергетичного агентства нададуть висновки і рекомендації щодо модернізації приміщень.
Завантажити розпорядження міського голови за № 24-07-10 від 31.01.2020
Відбувся стартовий семінар із запровадження системи енергоменеджменту та захисту довкілля dena-ЕКМ
17 грудня 2019 року в м. Києві зустрілися два пілотних міста Переяслав та Балаклія, які прийняли участь у стартовому семінарі із запровадження системи енергоменеджменту та захисту довкілля dena-ЕКМ. До робочої групи з енергоменеджменту нашого міста входили Наталія Устич – заступник міського голови, Ольга Агейкіна – головний спеціаліст відділу комунального майна управління економіки, Віктор Толочин – головний спеціаліст відділу економіки та зовнішніх зв’язків управління економіки, Наталія Поліщук – заступник генерального директора КП КОР “Переяслав-Хмельницьктепломережа”. На початку стартового семінару представники пілотних міст презентували свої міста. Наталія Устич, заступник міського голови, розповіла про роботу енергозбереження та енергоефективність в місті Переяславі. Експерти Німецького енергетичного агенства (dena) Ірина Ковальчук та Валентин Бондарчук ознайомили представників робочих груп з процесом запровадження системи ЕКМ, а також її основними етапами та інструментами. Пан Міхаель Мюллер,експерт Німецького енергетичного агенства (dena) зосередив на огляді кожного з етапів запровадження, а також поділився досвідом німецьких муніципалітетів. Завдяки ЕКМ можна досягти стійкого зниження енергетичних і експлуатаційних витрат, зниження споживання енергії на муніципальному рівні (10-15%), підвищення енергоефективності при використанні енергії, збільшення частки використання енергії з відновлюваних джерел та скорочення викидів СО2 на муніципальному рівні.
Експерти Німецького енергетичного агенства (dena) у січні 2020 року планують провести другий семінар, щодо провадження системи енергоменеджменту та захисту довкілля dena-ЕКМ в пілотних містах Переяслав та Балаклія.
Участь міста Переяслава у проекті Німецького енергетичного агентства (dena) «Україна: Комунальний теплоенергетичний поворот»
З серпня 2019 року Німецьке енергетичне агентство (dena), за підтримки Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини (BMWI), розпочала реалізацію проекту «Україна: Комунальний теплоенергетичний поворот». У рамках конкурсного відбору німецькими експертами, у співпраці з українськими колегами, м. Переяслав був обраний, як одне з двох міст Україні (друге пілотне місто Балаклея, Харківська область) для участі у проекті, спрямованому на співробітництво з Німеччиною і підтримку України у сфері комунального теплозабезпечення.
10 грудня 2019 року до міста Переяслава завітали Німецькі експерти Tilia GmbH (партнери-консультанти dena) Stephan Tietze, Uwe Gahrs та Богдан Ободовський, комерційний директор ПП «ТОП-ІНФОРМ». Заступник міського голови Наталія Устич, начальник відділу капітального будівництва та ЖКГ Переяславської міської ради Тарас Спасик, головний спеціаліст відділу комунального майна Ольга Агейкіна провели переговори з німецькими експертами, щодо розробки моделі модернізації теплопостачання для нашого міста. Німецькі експерти відвідали КП КОР «Переяслав-Хмельницьктепломережа», де їх зустріла заступник генерального директора Наталія Поліщук, яка надала повну інформацію про роботу КП КОР «Переяслав-Хмельницьктепломережа» за останні 3 роки (2016, 2017, 2018), а саме: кількість виробленої котельними підприємства теплової енергії, кількість корисно використаної теплової енергії споживачами підприємства, який відсоток складають у підприємства втрати на теплових мережах, власні потреби, кількість встановлених котлів і їх марка, відсоток використання встановлених потужностей, кількість теплових мереж які експлуатує підприємство і їх стан, кількість споживання паливно-енергетичних ресурсів підприємством, які проводилися заходи на підприємстві по економії п.е.р. та збільшенню споживання альтернативного палива (біомаси, дров і т.п.). Німецьких експертів цікавили абсолютно всі питання, що стосуються роботи підприємства. Крім того, вони відвідали котельні по провулку Літописному, 17, по вулиці Пугачова, 24 (газову частину котельні і друге приміщення, де встановленні і працюють твердопаливні котли). Оглянули і провели заміри тепловізором втрати температури в зовнішніх теплових мережах, які прокладені відкритим способом, відвідали місце ліквідації витоку води на теплових мережах по вулиці Миру, оглянули труби, які були демонтовані з теплових мереж підприємства і які підприємство застосовує у своїй роботі. Начальник КП «УК»ВУЖКГ» Переяславської міської ради Тетяна Сущук показала систему опалення в житловому будинку по вулиці Покровська, 45. Німецькі експерти відвідали бюджетні установи: ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7, дошкільний навчальний заклад № 9 «Сонечко», адміністративну будівлю № 1 по вулиці Богдана Хмельницького, 27/25 та адміністративну будівлю №2 по вулиці Богдана Хмельницького, 29/36. Після вивчення всієї наданої інформації представники Німецького енергетичного агентства нададуть висновки і рекомендації по покращенню роботи підприємства надалі.
Переяслав бере участь у проекті Німецького енергетичного агентства (dena) «Україна: Комунальний теплоенергетичний поворот»
Агенство dena є експертним центром Федерального уряду Німеччини з питань енергоефективності, відновлюваних джерел енергії та інтелігентних енергетичних систем. Будучи агентством з прикладної реалізації енергетичного повороту, dena робить значний внесок в досягнення енергетичних та кліматичних цілей шляхом розробки та впровадження відповідних рішень на національному та міжнародному рівнях.
З серпня 2019 року dena, за підтримки Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини (BMWI), розпочала реалізацію проекту «Україна: Комунальний теплоенергетичний поворот». У рамках конкурсного відбору німецькими експертами, у співпраці з українськими колегами, було обрано два міста: м. Переяслав (Київська область) та м. Балаклея (Харьківська область), як пілотні міста для запровадження системи енергоменеджменту і захисту довкілля dena-ЕКМ, яка має на меті досягнення скорочення енергоспоживання на муніципальному рівні.
25 листопада 2019 року міський голова Тарас Костін та його заступник Наталія Устич зустрілися з представниками Німецького енергетичного агентства (dena) Іриною Ковальчук, Валентином Бондарчуком (експерти, енергоефективні будівлі у Східній Європі), місцевими консультантами dena IC Consulenten Ukraine Людмилою Чернюшок (енергоаудитор, IC Consulenten Ukraine), Віталієм Шаповаленком (експерт з інтитуціальних та політичних питань в сфері енергоефективності IC Consulenten Ukraine), Микитою Тимошенком (експерт з енергоефективності, IC Consulenten Ukraine), Богданом Ободовським (комерційний директор ПП «ТОП-ІНФОРМ», бере участь за дорученням Tilia GmbH, німецького партнера-консультанта dena).
У ході робочої зустрічі проведені попередні консультації з приводу організації стартового семінару, який планується провести у м. Києві 17 грудня 2019 року.