Переяслав-Хмельницька міськрайонна філія Київського обласного центру зайнятості
Адреса: 08400, Київська обл., м. Переяслав, вул. Шевченка 23,
тел.: (04567) 5-14-87, факс: (04567) 5-53-07
E-mail: p_hmelnickiy@koblcz.gov.ua
Директор: Красова Любов Андріївна
Режим роботи: понеділок – четвер з 08.00 до 17.00
п’ятниця з 08.00 до 16.45
субота, неділя вихідні
НОВИНИ
Розмір та термін виплати допомоги по безробіттю
Розмір та термін виплати допомоги по безробіттю визначаються для кожної особи індивідуально і залежать від наявного страхового стажу людини, її заробітної плати (доходу), причини звільнення та тривалості безробіття.
Мінімальний розмір допомоги для застрахованих осіб, які протягом 12 місяців перед реєстрацією в центрі зайнятості мають страховий стаж менше семи місяців – 1000 грн.
Максимальний розмір допомоги не може перевищувати мінімальну заробітну плати, встановлену на 1 січня календарного року (цьогоріч –6700 гривень).
Допомога по безробіттю призначається з першого дня після дня надання статусу безробітного та у період дії воєнного стану не може перевищувати 90 календарних днів.
Разом з тим, для осіб передпенсійного віку (за рік до досягнення відповідного віку та за наявності необхідного для призначення пенсії за віком страхового стажу) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів.
Внутрішньо переміщені особи та особи, які знаходяться на території бойових дій, які втратили необхідні документи (трудова книжка, документ про освіту тощо), теж можуть оформити статус безробітного. Підставою оформлення та розрахунку суми виплат у цьому разі є інформація з реєстрів та баз даних органів виконавчої влади.
Допомога по безробіттю нараховується згідно з чинним законодавством України і виключно за період зв’язку безробітного з кар’єрним радником (в умовах дистанційної роботи центру зайнятості), або від відвідування до відвідування центру зайнятості, якщо той працює у звичайному режимі.
Інформацію щодо нарахування та перерахування виплати допомоги по безробіттю можна дізнатись у свого кар’єрного радника, а також в особистому кабінеті, який можна створити на сайті Київського обласного центру зайнятості https://kir.dcz.gov.ua/cabinet, про що обов’язково потрібно повідомити кар’єрного радника.
Який страховий стаж потрібний для отримання допомоги по безробіттю в розмірі, вищому за мінімальний?
Відповідно до частини 1 статті 22 Закону України від 2 березня 2000 року № 1533-III «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу мають застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж сім місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Якщо ж страховий стаж становить менше ніж 7 місяців, допомога по безробіттю призначається в мінімальному розмірі та становить для застрахованих осіб – 1800 грн, для незастрахованих осіб (страховий стаж менш як 7 місяців та деяких інших категорій осіб) – 1000 грн.
До 29 жовтня 2022 року вимога до мінімальної тривалості страхового стажу протягом року, що передував реєстрації в службі зайнятості, становила 6 місяців.
Отримайте онлайн консультацію за допомогою телеграм-каналу Київського обласного центру зайнятості: https://t.me/+fnLlSCkuIls1ZjVi
Чат-бот Київського обласного центру зайнятості: @test1874661bot
Пропонуємо ознайомитися з інформацією щодо актуальних подій та змін у роботі Київської обласної служби зайнятості на наших
Фейсбук-сторінці: https://www.facebook.com/kyivobl
Інстаграм-сторінці: https://www.instagram.com/kobl_cz/
на сайті Київського ОЦЗ https://kir.dcz.gov.ua/.
У центрі зайнятості відбулася робоча зустріч з роботодавцем
Однією із форм співпраці служби зайнятості та роботодавця є безпосередньє відвідування роботодавця. 25 лютого відбулася робоча зустріч директора міськрайонної філії Київського обласного центру зайнятості Любові Красової з керівником приватного підприємства «Євросем» Ігорем Коноваловим. Мета зустрічі – налагодження ефективної співпраці служби зайнятості з ринкоутворюючим підприємством. Під час зустрічі Ігор Коновалов розповів про специфіку роботи підприємства та потребу в кадрах на перспективу. Любов Красова в свою чергу ознайомила співрозмовника з переліком послуг для роботодавців, електронними сервісами служби зайнятості, поінформувала про стан, основні тенденції та процеси на ринку праці. Зокрема, вона акцентувала увагу на питаннях, які виникають при укомплектуванні штату працівників та запропонувала шляхи вирішення кадрових проблем за сприяння служби зайнятості. Це можливість проведення професійного навчання під замовлення роботодавця, неформального навчання чи користування ваучером.
За направленням Київської обласної служби зайнятості у 2017 році працевлаштовано понад 20 тисяч осіб
Протягом 2017 року послугами обласної служби зайнятості скористались 41,9 тис. безробітних осіб. Серед них 54,3% (7,3 тис. осіб) становили жінки; 36,6% (5,0 тис. осіб) – молодь віком до 35 років; 42,6% (5,8 тис. осіб) – особи, які проживають у сільській місцевості; 34,9% (4,7 тис. осіб) – особи, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Всього протягом січня – грудня 2017 року працевлаштовано за направленням служби зайнятості 20 051 особа.
По Переяслав-Хмельницькому регіону протягом 2017 року скористалось послугами 3431 особа. Серед них 49,4% становили жінки; 39,6% – молодь до 35 років; 43% – особи, які проживають в сільській місцевості; 31,5% – особи, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Працевлаштовано за даний період 1400 осіб.
«Завдяки активній співпраці з роботодавцями, у 2017 році на 17,3% порівняно з 2016 роком збільшилась кількість вакансій, – зазначив директор Київського обласного центру зайнятості Денис Дармостук. – Понад 6,6 тис. роботодавців Київщини, з якими співпрацює служба зайнятості, поповнили базу вакансій на 35533 одиниці. Крім того, збільшилась питома вага поданих вакансій із заробітною платою вищою за мінімальну».
За 2017 рік до Переяслав-Хмельницького центру зайнятості було подано 1844 вакансії, що на 519 вакансій більше, ніж в 2016 році.
Серед пріоритетних напрямків роботи Київської обласної служби зайнятості щодо сприяння зайнятості населення є розвиток підприємницької ініціативи серед безробітних, завдяки якому безробітні громадяни повертаються до продуктивної праці. За рахунок виплати одноразової допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю 94 особи започаткували власну справу. Колишні безробітні вирішили спрямувати свої сили на реалізацію самих різноманітних бізнес-ідей, а саме: організація діяльності туристичної агенції, надання послуг із системи безпеки, юридичних, перукарських послуг, із шиномонтажу, ремонту садової техніки, послуг на ринку землі, організація аматорських занять із фізкультури та спорту, швейного виробництва та інші. Також в області діють два Центри розвитку підприємництва – на базі Києво-Святошинського та Білоцерківського центрів зайнятості.
По Переяслав-Хмельницькому регіону одноразову виплату допомоги на розвиток підприємницької діяльності отримали 2 особи. Сума виплаченої одноразової допомоги по безробіттю на розвиток підприємницької діяльності складає 39,5 тис. грн. Особи, що вирішили займатися підприємницькою діяльністю обрали такі напрямки підприємницької діяльності :
– роздрібна торгівля продуктовими та промисловими товарами;
– продаж комп’ютерів, комп’ютерних комплектуючих та їх обслуговування.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння обласної служби зайнятості по Київській області майже 4,5 тис.осіб проходили професійне навчання.
В Переяслав-Хмельницькому МРЦЗ проходило навчання 270 безробітних, з них 135 осіб – стажування на виробництві.
Одним з основних видів тимчасової зайнятості населення є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру. У 2017 році до участі в таких роботах за направленням служби зайнятості залучено понад 8,5 тисяч осіб.
По Переяслав-Хмельницькому регіону у громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 526 осіб.
За більш детальною інформацією звертайтесь до Київського обласного центру зайнятості за телефоном (044) 296-78-06
Семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України
18 січня 2018 року в приміщенні Переяслав-Хмельницького міськрайонного центру зайнятості, вкотре відбувся семінар «З орієнтації на Службу в Збройних Силах України». В заході взяли участь представник військової частини А 3085, лейтенант – офіцер відділення з морально-психологічного забезпечення Любов Гуленко та представник Переяслав-Хмельницького об’єднаного міського військового комісаріату майор Євгеній Філоненко.
На початку семінару, з вступним словом до безробітних звернулася директор центру зайнятості, Любов Красова, яка ознайомила присутніх з ринком праці Переяславщини та перспективами працевлаштування.
В свою чергу майор Євгеній Філоненко ознайомив учасників семінару про умови комплектування Збройних Сил України військовослужбовцями для проходження військової служби за контрактом, про права військовослужбовців, термін підписання контракту.
Офіцер відділення з морально-психологічного забезпечення Любов Гуленко презентувала військову частину А 3085, яка базується в с. Дівички. Ознайомила присутніх з посадами, які потребують укомплектування, надала інформацію щодо соціального пакету військовослужбовців, матеріального та грошового забезпечення, умови проходження служби за контрактом.
У заході прийняли участь 13 осіб призовного віку із числа безробітних.
Інформація про стан ринку праці та виконання Програми зайнятості по м. Переяслав-Хмельницькому за 12 місяців 2017 року
За час свого існування служба зайнятості стала надійним посередником між працівниками та роботодавцями. Проводячи активну політику зайнятості, вона допомагає громадянам адаптуватися на ринку праці. Змінилися її роль і місце в системі соціального захисту безробітних, яким вона надає, крім матеріальної, моральну та інформаційну допомогу, можливість отримати тимчасову роботу.
Адаптуючись до місцевих умов та вимог економіки, працівники центру зайнятості відпрацьовують нові підходи та технології обслуговування незайнятого населення та роботодавців.
Головним критерієм оцінки роботи спеціалістів ми обрали якість надання соціальних послуг клієнтам, аби шукачі роботи мали можливість оперативно працевлаштуватися, а роботодавці – отримати кваліфіковану робочу силу.
До послуг відвідувачів центру – найрізноманітніша інформація про підприємства, професії, навчальні заклади, а головне – банк вакансій не лише міста Переяслав-Хмельницького, Київської області, а й країни в цілому. У центрі зайнятості можна відвідати семінари, тренінги, ярмарки вакансій та професій, скористатися Інтернетом,(офіційний портал державної служби зайнятості, портал “Труд”). У разі необхідності отримати консультацію юриста, отримати допомогу у складанні резюме.
Розширення кола соціальних партнерів, обмін інформацією з місцевою владою, правоохоронними органами, соціальними фондами, громадськими організаціями дає змогу розширити можливості служби зайнятості.
За звітний період послугами служби зайнятості скористались 1956 осіб, з них:
- внутрішньо переміщених 8 осіб;
- учасників антитерористичної операції 50 осіб;
- осіб з інвалідністю 62.
Мали статус безробітного 1263 особи.
За січень-грудень 2017 року в центрі зайнятості було зареєстровано 1486 осіб, з них статус безробітного отримали 793 особи.
Станом на 01.01.2018 року на обліку у центрі зайнятості перебувало 718 незайнятих осіб, з них мали статус безробітного 408 осіб, що менше ніж в аналогічному періоді 2016 року на 61особу.
Допомогу по безробіттю отримують 350 осіб. Середній розмір допомоги по безробіттю становив 2360,7 гривень.
Знято з обліку з інших причин з початку року –551 особа.
Термін перебування безробітних на обліку станом на 01.01.2018 року становить 149 днів.
Для нашого регіону робота по працевлаштуванню громадян в певній мірі залежить від своєчасної та в повному обсязі поданої роботодавцями інформації про наявність вільних робочих місць на підприємствах міста і району та сезонної зайнятості в сільськогосподарському виробництві. І певних результатів роботи можна досягти тільки при тісній взаємодії з роботодавцями. Підприємствами, установами та організаціями міста подано за 12 місяців 2017 року 1014 вакансій. Станом на 01.01.2018 року актуальними були 53 вакансії.
Центром зайнятості проводиться значна інформаційна робота, зокрема про наявність вакансій, така інформація розміщується та щоденно оновлюється на стендах в секторі самостійного пошуку роботи, широко використовуються засоби оргтехніки – тачскрін, комп’ютер вільного доступу.
Напротязі 12 місяців 2017 року на вільні робочі місця центром зайнятості працевлаштовано 788 осіб. З них:
- внутрішньо переміщених 1 особа;
- учасників антитерористичної операції 9 осіб;
- осіб з інвалідністю 8.
На сьогодні існує ряд проблем щодо працевлаштування осіб з інвалідністю: віддаленість місця проживання від місця запропонованої роботи; невідповідність професійно-кваліфікаційному рівню наявних вакансій; стан здоров’я інвалідів та невизначені медичні рекомендації, зазначені в індивідуальній програмі реабілітації інвалідів в допустимих видах діяльності.
На 01.01.2018 року відсутні вакансії для осіб з інвалідністю.
Рівень працевлаштування становить 40,3 % проти 33,8 % минулого року.
Протягом 12 місяців 2017 року на обліку в центрі зайнятості перебувало 600 осіб, які підпадали під п’ятивідсоткову квоту, що становило 31% від загальної чисельності незайнятих. З них працевлаштовано 184 особи.
Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» передбачено стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць. Протягом січня – грудня 2017 року право на отримання компенсації єдиного внеску отримав 1 роботодавець – ТОВ «Гарант-Сервіс» – 3 особи.
Особливого значення служба зайнятості надає підтримці тих безробітних, які започатковують власну справу, самі організовують собі робочі місця. Для знайомства незайнятого населення з перевагами пріоритетних напрямів підприємницької діяльності в центри зайнятості створені куточки для самостійної роботи майбутніх підприємців – початківців, проводяться спеціалізовані тематичні семінари: «Як розпочати власний бізнес», «Від бізнес – ідеї до власної справи». Всього за звітний період за сприянням служби зайнятості 1 особа отримала одноразову виплату допомоги по безробіттю на розвиток підприємницької діяльності. Сума виплаченої одноразової допомоги по безробіттю на розвиток підприємницької діяльності складає 22 тис. грн. Особи, що вирішили займатися підприємницькою діяльністю обрали такі напрямки підприємницької діяльності :
– продаж комп’ютерів, комп’ютерних комплектуючих та їх обслуговування
Безробітним громадянам, професії яких не користуються попитом на ринку праці, пропонувалось змінити професію, набути нову або суміжну, підвищити рівень кваліфікації. Усього в звітному періоді проходили навчання 94 особи, з них 23 особи – стажувалися на виробництві.
Як один із дієвих засобів забезпечення тимчасової зайнятості безробітних та можливості отримання додаткового заробітку організовувалися громадські та інші роботи тимчасового характеру. Фахівці центру зайнятості допомагають роботодавцям підібрати персонал, у тому числі й на конкурсній основі. Для гарантованого закріплення кадрів на виробництві центр зайнятості все частіше пропонує, крім комплектації чи підбору кадрів, попереднє ознайомлення з майбутньою роботою під час громадських та інших робіт тимчасового характеру.
Протягом січня-грудня за направленням служби зайнятості участь у таких роботах взяло 501 особа.
Центром зайнятості проводиться постійна робота з безробітними по наданню профорієнтаційних послуг, проведенню профдіагностичного обстеження із застосуванням профдіагностичного тестування. Проводяться різноманітні тематичні семінари для різних категорій громадян: семінар із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці, семінар «Легальна зайнятість», семінари з техніки пошуку роботи «Використання джерел інформації про вакансії», «Підготовка резюме», «Співбесіда з роботодавцем» та інші масові заходи.
За 12 місяців 2017 року профорієнтаційними послугами охоплено 1210 безробітних, що становить 96 %. Їм було надано всього 7054 послуг. Проведено 637 профінформаційних заходів. Значна увага приділялася профорієнтаційній роботі з випускниками ЗОШ міста та району.
Для покращення соціальної адаптації та сприянню розширення можливостей доступу внутрішньо переміщених осіб до зайнятості та їх інтеграції у місцеві громади у Переяслав-Хмельницькому міськрайонному центрі зайнятості відбуваються семінари, в яких беруть участь ВПО.
Станом на 01.01.2018 р. в центрі зайнятості зареєстровано 13 осіб з числа учасників антитерористичної операції(АТО). Кожній особі були надані профорієнтаційні послуги у перші дні після реєстрації щодо професійного навчання та консультація щодо отримання одноразової допомоги на розвиток підприємницької діяльності. Використовується індивідуальний підхід та особливе ставлення при наданні послуг даним особам.
Переяслав-Хмельницький центр зайнятості приділяє увагу питанням соціальної адаптації учасників антитерористичної операції. Одним з напрямків роботи при цьому є професійна підготовка та перепідготовка вчорашніх бійців під запити ринку праці.
Створено інформаційний куточок в центрі зайнятості, військкоматі, а також розміщена інформація в управлінні праці міста та району, в міській раді та райдержадміністрації щодо умов реєстрації, перереєстрації в державній службі зайнятості, надання допомоги по безробіттю та соціальних послуг з пошуку роботи.
Проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи з роботодавцями про послуги служби зайнятості під час відвідування ПОУ, проведення семінарів, круглих столів, ярмарок вакансій, днів відкритих дверей сприяє тісному співробітництву з роботодавцями.
За 12 місяців 2017 року було проведено 18 семінарів для роботодавців, в яких взяли участь 75 осіб.
Також Державна служба зайнятості України спільно з громадською організацією «Всеукраїнська молодіжна громадська організація»Українська студентська спілка»» реалізує соціальний проект з безкоштовного вивчення англійської мови на базі on-line платформи «Lingva.Skills». З метою реалізації цього проекту було визначено координатора Переяслав-Хмельницького центру зайнятості. Координатор, згідно інструкцій формує список бажаючих навчатися, таких осіб є 15, 15 з яких отримали паролі та вже навчаються. Після закінчення навчання кожен отримає сертифікат. Вивчення англійської мови, в першу чергу має на меті підвищення конкурентоздатності безробітних на національному ринку праці.
На виконання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль між Міністерством соціальної політики України та Управлінням з питань населення та імміграції при Міністерстві внутрішніх справ Держави Ізраїль у відповідності до Імплементаційного протоколу А (будівельна галузь), який визначає механізм та конкретизує умови тимчасового працевлаштування українських працівників в будівельній галузі на ринку праці Держави Ізраїль визначили на базовому рівні відповідальну особу , яка буде займатися реалізацією Імплементаційного протоколу, із внесенням відповідних змін до положень про відділи та посадові інструкції фахівців,таку особу було визначено , яка забезпечує чітке дотримання вимог Протоколу щодо відбору заявників на тимчасове працевлаштування в будівельній галузі в Ізраїлі та організацію роботи у відповідності до наданих в Рекомендаціях технологічних процедур та операцій, так щомісяця відповідальна особа заповнює реєстр бажаючих працювати за даною угодою.
Центр зайнятості постійно висвітлює в ЗМІ інформацію про ситуацію на ринку праці, хід виконання програми зайнятості, про можливості навчання та перенавчання та наявність вільних робочих місць і вакантних посад на підприємствах регіону та іншу інформаційну тематику. За звітний період 2017 року в місцевих газетах була надруковано 44 інформації, по телебаченню проведено 7 сюжетів і 50 інформаційно-рекламних роликів . Подано інформації на сайт газети «Вісник Переяславщини» – 122.
Директор Л. А. Красова
Прес-реліз Живи та працюй в Україні: з початку року роботодавці подали майже 1 мільйон вакансій
Протягом січня-жовтня 2017 року до Державної служби зайнятості України звернулось 169 тисяч роботодавців, які подали відомості про 904 тисячі вільних вакансій, що значно більше ніж у минулому році. Так, кількість роботодавців, які звернулись до ДСЗ збільшилась у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року на 11%, а кількість вакансій на 12%, інформує прес-служба відомства.
У службі зайнятості підкреслили, що з огляду на активізацію економічних процесів у державі, в Україні розпочинається соціальний проект під лозунгом “Живи та працюй в Україні”, головною метою якого є пожвавлення людей на ринку праці України. Організатором проекту виступила Служба зайнятості за підтримки органів місцевої влади. В рамках проекту по всій Україні будуть відбуватись інформаційні активності, спрямовані на якнайшвидший пошук роботи для безробітних та підбір вакансій для роботодавців. Зокрема, в рамках проекту, будуть організовані масштабні ярмарки вакансій на найбільших підприємствах держави.
За січень-жовтень 2017 року кількість осіб, працевлаштованих за сприяння державної служби занятості, зросла на 38 тис. або 6% та становила 693 тисячі. При цьому, 44% з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного. Крім того, 200 тис. осіб були залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, у січні-жовтні 2017 року за сприяння державної служби зайнятості 153 тис. безробітних проходили професійне навчання. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічноії освіти державноії служби зайнятості, зросла на 18% та становила 41 тис. осіб.
Завдяки підвищенню результативності роботи щодо оперативного працевлаштування громадян, кількість безробітних станом на 1 листопада 2017 року, у порівнянні з відповідною датою 2016 року, скоротилася на 11% (на 34 тис.) та становила 282 тисячі.
Зокрема, до служби зайнятості Київської області звернулися 5760 роботодавців, а із заявлених роботодавцями вакансій для укомплектування державною службою зайнятості в базі даних нараховувалось 29844 одиниці, що на 14,8% (або 3848 одиниць) більше, ніж за січень – жовтень 2016 року.
Всього протягом січня – жовтня 2017 року працевлаштовано за направленням служби зайнятості Київщини 17845 осіб (в т.ч. 10911осіб із числа безробітних).
Протягом січня – жовтня поточного року професійне навчання проходили 4 230 безробітних осіб, а 7 698 осіб було залучено до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру за направленнями базових центрів зайнятості Київської області.
Станом на 1 листопада 2017 року, на обліку в Київській обласній службі зайнятості перебували 11,0 тис. осіб, які мали статус безробітних громадян, що на
12,7 % менше ніж у минулому році.
Відділ комунікації з громадськістю та ЗМІ
Державної служби зайнятості (Центрального апарату)
вул. Еспланадна, 8/10
м.Київ, Україна, 10601
тел: +38(044)-289-40-79
тел/ф: +38(044)-284-39-24
Відділ інформаційної роботи
Київський обласний центр зайнятості
пров. Будівельників, 5а
м. Київ, Україна, 02100
тел: +38(044)-559-22-38
тел/ф: +38(044)-558-88-98
День відкритих дверей центру зайнятості для учнів Переяслав-Хмельницького центру професійно-технічної освіти
13 вересня 2017 року, в рамках проведення Дня відкритих дверей центру зайнятості, учні першого курсу, ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницького центру професійно-технічної освіти» здійснили ознайомчу екскурсію, з метoю фoрмування знань прo oсoбливoсті діяльнoсті служби зайнятoсті.
В заході прийняли участь 30 осіб – це учнівська молодь та майстер ЦПТО.
Гостинно зустріла учнів директор Переяслав-Хмельницького міськрайонного центру зайнятості Красова Любов Андріївна, та звернулася до молоді із вступним словом.
Під час екскурсії присутні ознайомилися з роботою центру зайнятості, розміщенням функціонально-просторових секторів та їх призначенням, послугами, які надаються службою зайнятості особам, які шукають роботу, про стан ринку праці, про особливості працевлаштування молоді у сучасних умовах тощо. Також учні мали можливість переглянути папки з описом професій, ознайомитись із барометром професій, який допомагає зорієнтуватись молоді на місцевому та регіональному ринках праці, дізнатися про професії, які відсутні на ринку праці, про професії, які присутні на підприємствах регіону, але в незначних кількостях, професії, за якими є можливість працевлаштуватись в регіоні, актуальні професії на ринку праці.
В кінці екскурсії молодь була запрошена до залу семінарів де фахівець відділу активної підтримки безробітних Тетяна Кучеренко закцентувала увагу на питаннях техніки пошуку роботи, правилах складання резюме, а також дала рекомендації з питань планування поведінки, яка допоможе у досягненні поставлених професійних цілей. Актуальнoю темoю для oбгoвoрення булo й питання дoпoмoги у працевлаштуванні мoлoді за рoбітничими прoфесіями після закінчення навчання та закoнoдавчі аспекти зайнятoсті випускників прoфесійнo-технічних навчальних закладів, пoради щoдo ефективнoгo пoшуку рoбoти.
Для узагальнення отриманої інформації, до уваги учасників захoду було запрпоновано перегляд соціальних відеороликів з циклу «Пошук роботи», а також кoжен з присутніх oтримав інфoрмаційні буклети з основ пoшуку рoбoти.
По закінченні заходу фахівець закликала молодих людей не втрачати oптимізму та знайти гідну рoбoту з дoстoйнoю зарoбітнoю платою, по професії, яку вони здобувають, а у випадку виникнення ускладнень при працевлаштуванні – скoристатись дoпoмoгoю фахівців служби зайнятoсті.
Провідний фахівець відділу
активної підтримки безробітних Кучеренко Т.Б.
Шановні пошукачі роботи!
Переяслав-Хмельницький міськрайонний центр зайнятості запрошує на презентацію Міжнародного навчального центру Національної Гвардії України з питань проходження військової служби за контрактом, яка відбудеться 18 серпня 2017 року о 10.00 у приміщенні Переяслав-Хмельницького міськрайонного центру зайнятості.
Чекаємо на Вас за адресою: вул..Шевченка, 23, м. Переяслав-Хмельницький, каб.№12.
До уваги випускників!
Переяслав-Хмельницький міськрайонний центр зайнятості активно працює в напрямку профорієнтаційної роботи з молоддю, використовуючи широкий спектр інноваційних методик. Однією з яких є спеціалізована комп’ютерна програма «Автоматизоване робоче місце профконсультанта» («АРМ Профконсультант»), що дає можливість застосовувати сучасні базові тестові методики, такі як «Визначення професійних інтересів та цінностей», «Визначення рівня розвитку та структури інтелекту (здібності)», додаткові дослідження мотиваційних факторів й комунікативних установок, інші. Дані методики спрямовані на з’ясування переліку професій, що рекомендуються конкретній людині, та відповідно прогнозують успішність у тих чи інших видах професійної діяльності.
Це дає можливість молодим людям, що пройшли тестування, чітко визначитися з напрямком професійного розвитку, виявити свої професійні інтереси, нахили, одержати допомогу у прийнятті рішення про вибір професії.
Варто зазначити, що за рахунок впровадження в центрі зайнятості «Автоматизованої системи дистанційного профдіагностичного тестування» (АС «Оптант Плюс») така програма використовується паралельно на трьох комп’ютерах, що дає можливість одночасно проходити тестування кільком бажаючим.
Професійну допомогу щодо вибору майбутньої професії Ви можете отримати завітавши до центру зайнятості за адресою: м. Переяслав-Хмельницький, вул. Шевченка, 23, каб. №6, та отримати консультацію фахівця за телефоном (04567) 5-36-09
Переяслав-Хмельницький міськрайонний центр зайнятості запрошує на безкоштовне професійне навчання
До уваги роботодавців та по шукачів роботи
Переяслав-Хмельницький міськрайонний центр зайнятості формує навчальні групи у ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький ЦПТО» за такими професіями: «Електрозварник», «Перукар», «Кухар», «Тракторист-машиніст». Навчання громадян, зареєстрованих у службі зайнятості як безробітних, проводиться виключно під потребу ринку праці та під конкретне замовлення роботодавців, що гарантує працевлаштування після закінчення навчання. Професійне навчання зареєстрованих безробітних спрямоване на здобуття та вдосконалення професійних знань, умінь та навичок, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці. Навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Запрошуємо для консультацій з професійного навчання роботодавців, у яких є потреба у кваліфікованих працівниках.
Також у центрі зайнятості можна ознайомитись з навчальними програмами професій та спеціальностей навчальних закладів Київщини.
За більш детальною інформацією звертатись за адресою: вул. Шевченка, 23, каб.6 або за телефоном: 5-36-09.
Шановні пошукачі роботи, Переяслав-Хмельницький міськрайонний центр зайнятості запрошує
Вас на презентацію роботодавця – Товариство з обмеженою відповідальністю «Фудком», яка відбудеться 04 серпня 2017 року о 09.00 у приміщенні Переяслав-Хмельницького міськрайонного центру зайнятості. Під час заходу пошукачі роботи матимуть змогу ознайомитись про вільні робочі місця й вакантні посади, спілкуватися безпосередньо з представником роботодавця, знайти роботу відповідно до здібностей, умінь та навичок.
Чекаємо на Вас у приміщенні Переяслав-Хмельницького міськрайонного центру зайнятості за адресою: вул..Шевченка, 23, м. Переяслав-Хмельницький, каб.№12.
Правова грамотність безробітних
В рамках діючого співробітництва між Переяслав-Хмельницьким міськрайонним центром зайнятості та Переяслав-Хмельницьким бюро правової допомоги 19.06.2017 року в приміщенні центру зайнятості було проведено черговий семінар для незайнятих громадян за участі представника «Переяслав-Хмельницького бюро правової допомоги» в.о. начальника відділу Задорожнього Олександра Михайловича та провідного юрисконсульта центру зайнятості Яковенко Ірини Олександрівни.
З метою збільшення чисельності поінформованих громадян як у сфері законодавства про зайнятість населення та соціального страхування на випадок безробіття, так і у сфері доступу до безоплатної правової допомоги, періодично організовуються такі спільні заходи з соціальними партнерами центру зайнятості. Оскільки найефективніший спосіб донести громадянам інформацію про їхні права та можливості захисту від порушення чинного законодавства саме під час прямого спілкування на семінарах.
Переяслав-Хмельницьке бюро правової допомоги та центр зайнятості будуть намагатися і надалі в рамках правового поля забезпечувати всебічну підтримку всіх громадян, які звертатимуться за допомогою у працевлаштуванні до центру зайнятості.
Стан ринку праці та виконання Програми зайнятості по Переяслав – Хмельницькому регіону
За 3 місяці 2017 року послугами служби зайнятості скористалось 1854 особи (жителів села 804 особи), з них 63 особи з інвалідністю, 5 осіб вимушено переміщених із зони АТО, 70 осіб із числа учасників антитерористичної операції.
Станом на 01.04.2017 року на обліку у центрі зайнятості перебувало 1004 безробітних,з них учасників антитерористичної операції 55 осіб, вимушено переміщених осіб – 3.
На 01.04.2017 р. актуальних вакансій 203. На одне робоче місце претендує 5 осіб.
За 2017 рік центром зайнятості працевлаштовано 322 особи.
Рівень працевлаштування становить 17,4 %.
У громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 60 осіб.
Безробітним громадянам, професії яких не користуються попитом на ринку праці, пропонувалось змінити професію, набути нову або суміжну, підвищити рівень кваліфікації. Усього проходило навчання 152 безробітних, з них 96 осіб – стажування на виробництві. Одноразову виплату допомоги на розвиток підприємницької діяльності отримали 2 особи.
За 3 місяці 2017 року із Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на допомогу по безробіттю виплачено 4928 тисяч гривень. Середній розмір допомоги по безробіттю становив 2021 гривень.
Громадські Інформація про стан ринку праці та виконання Програми зайнятості по м. Переяслав-Хмельницькому за 3 місяці 2017 року
ТАБЛИЦЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО ПОРІВНЯННЯ
роботи – додатковий заробіток та тимчасова зайнятість для тих, хто шукає роботу!
Служба зайнятості працює заради досягнення головної мети – благополуччя кожної людини, яка сподівається на допомогу в працевлаштуванні, у тому числі у забезпеченні тимчасової зайнятості. Тож, безперечно залучення безробітних до громадських та інших робіт тимчасового характеру виршує одночасно кілька важливих завдань: допомога соціальіно незахищеним громадянам, користь місцевій громаді з благоустрою населених пунктів і забезпечення тимчасової зайнятості громадянам, які шукають роботу.
2017 рік для міста Переяслава-Хмельницького є ювілейним, адже саме цього року виповнюється 1110 років від першої згадки про Переяслав в літопису, тому відповідно до рішення Переяслав-Хмельницької міської ради «Про затвердження Програми організації та проведення оплачуваних громадських робіт по місту Переяслав-Хмельницькому на 2017р.», затвердженої рішенням сесії від 22.12.16 р. №03-26-VIІ» та рішення виконавчого комітету Переяслав -Хм. міської ради №04-02 від 31.01.2017 р., 02.03.2017 року був заключений договір про організацію та проведення громадських робіт, які мають суспільно-корисну спрямованість та відповідають потребам громади з КП Переяслав-Хмельницьким виробничим управлінням комунального господарства. Протягом березня 2017р. планується залучити 44 особи.
Станом на 10.03.2017 року у громадських роботах вже взяло участь 7 осіб із числа безробітних. Безробітні здійснювали благоустрій території біля пам’ятного знаку «Першої літописної згадки про Україну в літопису» та територію парку імені Сікорського.