ОЛЕКСАНДР ГОРГАН: МИ НЕ ДОПУСТИМО ПРОВЕДЕННЯ РІШЕНЬ, ЯКІ ПОГІРШАТЬ НАДАННЯ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ

У середу, 19 квітня, голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган, разом із народним депутатом України Іриною Сисоєнко та головою обласної ради Ганною Стариковою, з головами районних рад обговорили формування проекту Південного госпітального округу.

За словами очільника облдержадміністрації Олександра Горгана, на захисті інтересів мешканців Київщини сьогодні стоїть одна монолітна команда, це і державна, і самоврядна влада, і представники Парламенту, які опікуються Київщиною.

«Ми не допустимо проведення будь-яких рішень, які погіршать надання медичних послуг. В Київській області не пройде жодна з ініціатив без врахування думки людей», – підкреслив голова Київської ОДА.

Олександр Горган наголосив, що в більшій мірі занепокоєння щодо впровадження медичної реформи викликано відсутністю інформації. Тому дуже важливим є зацікавленість самоврядної влади в проведенні медичної реформи.

«Київська область була однієї з перших областей всієї України, яка подала своєчасно, з обрахунками проект рішень для затвердження госпітальних округів», – зазначила народний депутат Ірина Сисоєнко.

Народний депутат пояснила, що далі, після затвердження плану госпітальних округів, кожний із них має детально відпрацьовувати подальший план роботи. Усі питання мають бути сформовані госпітальною радою.

«Без вас жодне рішення не буде прийнято. В Положенні про госпітальний округ ми, як народні депутати, зобов’язали Уряд приймати рішення по структурі госпітального округу виключно рішенням госпітальної ради», – сказала Ірина Сисоєнко.

Директор департаменту охорони здоров’я КОДА Алла Арешкович повідомила, що зараз проводиться аудит ресурсів усіх стаціонарних закладів охорони здоров’я, які є на території кожного із районів і міст обласного значення.

«Ми аналізуємо звернення населення за видами медичної допомоги, включаючи швидку екстрену медичну допомогу, кількість викликів по кожному напрямку, кількість госпіталізацій. Ми збираємо кількість звернень за невідкладною медичною допомогою», – зазначила Алла Арешкович.

За словами Арешкович, усі зібрані дані потрібні для того, щоб, після їхнього опрацювання, взяти за основу статистику та запропонувати ту структуру по видах медичної допомоги, яка буде необхідна кожному із районів. Далі ці матеріали будуть винесені на громадське обговорення та передані госпітальним радам.

Нагадаємо, 22 березня 2017 року Кабінетом Міністрів України затверджено план по створенню в Київській області 4-х госпітальних округів, одним із яких має стати Південний (Білоцерківський госпітальний округ). Даний округ включає в себе м. Біла Церква, Білоцерківський, Богуславський, Володарський, Кагарлицький, Миронівський, Рокитнянський, Сквирський, Ставищанський, Таращанський, Тетіївський райони та м. Ржищів.

Додати коментар