17 травня, Київщина разом з усією Україною та українцями по всьому світу відсвяткувала Всесвітній день вишиванки.
Українську вишивку називають молитвою без слів. А сорочка, вигаптувана маминими руками, – ніби натільний хрестик, який захищає від усього злого й оберігає впродовж життя. Вишиванка – це символ здоров’я та краси, щасливої долі й родової пам’яті, порядності й чесності, любові та святковості. Вонa завжди булa нашим оберегом, гордістю і автентичною ознакою.
З нагоди свята працівники Київської обласної державної адміністрації, на чолі з очільником КОДА Олександром Горганом провели флеш-моб. За традицією, під час святкового заходу учасники зробили спільне фото.
«Кажуть, генетичний код українців у вишиванці. І це справді так. Адже для українців вишиванка – це символ благополуччя і любові в сім’ї, а свято вишиванки символізує національну єдність нашого народу», – наголосив голова Київської облдержадміністрації Олександр Горган.
Кожен регіон України має свою особливу вишиванку, яка відрізняється від інших технікою та орнаментом. Фактично, кожна область може повихвалятись унікальними вишитими сорочками, притаманними тільки їй.
Сьогодні українська вишиванка, залишаючись символом любові до рідної країни та уваги до своїх коренів, стала однією з світових модних тенденцій – елементи вишивки, які визнано ознакою гарного смаку та стилю, використовують відомі кутюр’є у своїх колекціях.
Однак, які б модні тренди не додавались би до сучасної вишиванки, вона не перестане оберігати культурну спадщину наших предків та бути генетичним кодом української нації.