Його встановлено указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії – Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року, повідомляє Укрінформ.
День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції із 2005 по 2011 роки 22 листопада. Водночас у грудні 2011 року тодішній президент Віктор Янукович скасував День свободи і об’єднав його з Днем Соборності.
Однак на відміну від подій Помаранчевої революції, цього разу обстоювання гідності та свободи коштувало багатьох життів українських патріотів: більш як сто людей загинули і понад 2 тисячі були поранені. А навесні 2014 року розпочалася збройна агресія Росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.
Вже третій рік поспіль День Гідності та Свободи відзначається на тлі повномасштабного вторгнення РФ, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. Україна знову бореться за свою свободу та незалежність, захищаючись від агресора.
У Києві та інших містах проведуть низку заходів з нагоди Дня Гідності і Свободи. Зокрема, програма містить виставки, тематичні екскурсії, публічні дискусії, науковий форум “Революція Гідності: на шляху до історії”.
Також у столиці відбудеться спільна міжконфесійна молитва за Україну та борців за її свободу в День Гідності та Свободи. На знак пам’яті про загиблих захисників України пролунає Дзвін гідності, відбудеться покладання квітів до портретів Героїв Небесної сотні та запалення лампадок.
У Переяславській громаді сьогодні представники влади та депутатського корпусу поклали квіти до знака Героям Небесної Сотні та на Алеї Героїв.