Київщина реконструює гуртожитки та нежитлові приміщення під оселі для внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко під час засідання Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при КОВА. Засідання відбулося за участі Віцепрем’єр-міністра ‒ Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук.
«Поспілкувалися з представниками районів та громад, почули про їхні нагальні потреби, щоб зробити допомогу максимально ефективною на всіх рівнях. На сьогодні на Київщині зареєстровано майже 328 тис. ВПО. Найбільша кількість перемістилась в межах Київської, із Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської областей. Пріоритетом залишається забезпечення людей житлом. На Київщині створено 32 місця тимчасового проживання, в тому числі 17 модульних містечок. Тут мешкають понад 4,4 тис. ВПО», – сказав Руслан Кравченко.
Він зауважив, що створення комфортних місць для проживання та працевлаштування внутрішньо переміщених осіб залишаються пріоритетом.
Зокрема, за підтримки благодійників вже реконструювали низку гуртожитків у Богуславі, Сквирі, Михайлівці-Рубежівці, Томашівці. «Крім того, переобладнуємо нежитлові приміщення у комфортні оселі. Наприклад, в місті Славутич УВКБ ООН допомагає перебудувати старе приміщення поліклініки в житло. За кошти обласного бюджету закупили 50 квартир на суму понад 110 млн грн для ВПО», – додав Руслан Кравченко.
Начальник КОВА зауважив, що на жаль, реальні потреби не відповідають фінансовим можливостям. Тому Київщина активно залучає міжнародних партнерів. «Завдяки благодійному фонду «Місія Хансена в Україні» та його засновнику Деллу Лой Хансену реалізується 4 проєкти для ВПО. Це 487 квартир та 220 індивідуальних будинків», – зауважив Руслан Кравченко.
Щодо працевлаштування, то Київщина заохочує роботодавців до прийняття на роботу внутрішньо переміщених осіб та стимулює ВПО розвивати свій бізнес. Вже з початку цього року роботодавці отримали компенсацію на оплату праці за 52 особи із числа ВПО.
До речі, для надання допомоги на місцях, аналогічні Ради з питань ВПО вже створені у 33 громадах 6 районів області.