ГРВІ, грип, ковід: як пережити холодний сезон

Цього року вересень та жовтень тішили нас теплою погодою, та це не означає, що традиційний сезон застуд нас оминув. А з настанням холодів він посилиться. Знизити свої шанси підхопити вірусну інфекцію можна завдяки простим, усім відомим речам:

  • регулярно мити руки та використовувати антисептик;
  • уникати фізичних контактів, скупчень людей;
  • провітрювати приміщення;
  • використовувати зволожувач повітря;
  • достатньо спати, збалансовано харчуватись та не забувати про фізичну активність.

На жаль, жодні заходи не дають 100% захисту від застудних захворювань. Якщо ви захворіли, просто дайте організмові час і відпочинок, і все минеться.

Зовсім інша справа з грипом та ковідом. Вони не просто позбавляють нас працездатності, а можуть вкласти нас у ліжко, а то й у лікарню на декілька тижнів, призвести до бронхіту, пневмонії, проблем із серцем.  Знизити свої шанси захворіти на грип та ковід, а у випадку хвороби, захиститися від важкого перебігу та наслідків допоможе вакцинація:

  1. Грип. Вакцинуватися потрібно щорічно. Певна кількість вакцин для груп ризику безкоштовна. Решта людей може вакцинуватися власним коштом.
  2. COVID-19. Дуже важливо отримати принаймні первинний курс щеплень з 1 дози вакцини Janssen або 2 доз будь-якої іншої вакцини. Через 5 місяців після первинного курсу – зробіть перше бустерне щеплення. А якщо і його робили ще минулої зими, то зробіть друге. Вакцинуватися можна безкоштовно у будь-якому пункті щеплень – https://list.covid19.gov.ua/
  3. Пневмококова інфекція. Пневмококи – це бактерії, які викликають пневмонію, бронхіти, отити та інші інфекції дихальних шляхів. Вакцинувати проти них можна дорослих та дітей від 6 тижнів. Вакцинація проти пневмококової інфекції не входить до переліку безоплатних щеплень.

За можливості вакцинуйтеся самі та вакцинуйте близьких, щоб ця зима минула без хвороб!

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України.

Додати коментар