5 найбільших змін, які запровадять у школах України з 1 вересня

У зв’язку з поточною ситуацією в країні, Міністерство освіти розробило ряд нововведень, які сприятимуть ефективному та безпечному навчальному процесу. Основні зміни, які вже впроваджуються у цьому навчальному році.

Гнучкість у форматах навчання

Один з ключових аспектів — гнучкість у виборі формату навчання. МОН рекомендує школам враховувати реалії війни та самостійно обирати оптимальний спосіб. Очний формат залишається в пріоритеті, особливо для молодших класів, проте для цього заклади повинні мати відповідні укриття для всіх учасників навчального процесу. Також можливість організації позмінного навчання чи комбінованого — день очно, наступний день онлайн.

У різних областях країни підходи варіюються: деякі школи в Миколаївській, Запорізькій та Херсонській областях переважно переходять на дистанційне навчання, в Сумській та Харківській областях використовується змішаний підхід. Зокрема, в Харкові учні початкових класів можуть навчатися в спеціально обладнаному метрополітені.

Гнучкість щодо формату навчання продовжується протягом року, директори шкіл можуть змінювати формат за потреби. Також батьки матимуть можливість вибору іншого варіанту навчання, якщо запропонований в школі не відповідає їхнім вимогам. Екстернат та домашній формат — також доступні варіанти.

Розширені навчальні терміни та оновлені предмети

Навчальний рік 2023/24 триватиме до 28 червня. Продовження звичайних термінів навчання покликане компенсувати можливі перебої у навчальному процесі через військові дії та можливі відключення електроенергії у майбутньому.

Також передбачається розширення зимових канікул для деяких шкіл. Ті заклади, які не порушують навчальний графік, матимуть можливість завершити навчання раніше. Ця ініціатива буде взаємодіяти з управлінням закладів.

Нові навчальні курси та підходи до предметів

Міністерство освіти та науки, спільно з ЮНІСЕФ, працюють над практикумом з мінної безпеки для школярів. Цей курс буде включений у навчальний план для всіх вікових груп. Окремі навчальні посібники для вчителів вже розроблені.

Також інформатика отримує новий підхід — більше уваги приділятиметься сучасним тематикам, включаючи штучний інтелект та програмування.

Предмет «Захист України» переходить у практичний формат. Діти навчатимуться надавати домедичну допомогу, орієнтуватись на місцевості та працювати з дронами.

Нова система навчання для українських дітей за кордоном Діти, які через обставини виїхали за кордон, тепер зможуть вивчати лише базовий український блок предметів (українська мова, література, історія України, географія) обсягом від 6 до 8 годин. Інші базові предмети вони вивчатимуть в іноземних школах.

Ця ініціатива раціоналізує навчальний процес для дітей та дозволить уникнути дублювання матеріалу. Дитини після повернення додому зможуть легко вписатись у вітчизняну систему освіти.

Нові правила щодо телефонів та сприяння креативності

Починаючи з вересня, у школах Львова планується обмежити використання мобільних телефонів під час навчання. Ця ініціатива матиме рекомендаційний характер і буде вирішуватися кожним закладом окремо.

Також у львівських школах запроваджують «стоячі» парти, що сприятиме активному руху під час навчання.

З метою розвитку креативності учнів пропонується організація наукових експедицій з географії та історії. Також діти зможуть підготувати власні вистави та показати їх у справжніх театрах, що сприятиме розвитку їхнього творчого потенціалу.

Додати коментар