Вчора, 24 серпня, на фасаді міської гімназії №3 відкрили меморіальну дошку колишньому учню, поету, члену спілки письменників України Станіславу Вишенському – Переяслав.City
Розповідаючи про життєвий шлях поета Вікторія Гуріна зазначила, що по завершенні навчання в переяславській школі майбутній поет вступив до Київського педагогічного інституту. З 1980 по 1984 працював редактором «Українського ботанічного журналу». З 1984 по 1991 працював у видавництві «Веселка», з 1992 по 1993 рік був літературним редактором журналу «Вавілон». 1994 рік – головний редактор Київської філії видавництва «Фоліо». Потім кілька років працював відповідальним секретарем журналу «Дошкільне виховання», та близько 10 років головним редактором журналу «Книжковий клуб плюс». Автор багатьох збірок віршів: «Симфори», «Світотвір», «Альта», «Колекція снігів» та багато інших.
Меморіальну дошку на фасаді гімназії відкрили Оксана Степаненко та Олег Князенко
Розповідаючи про творчість Станіслава Олександровича вона зазначила, що у віршах поета синтезовано прадавні символи, лексика та світогляд з радикальним авангардизмом.
На відкритті меморіальної дошки Олег Князенко (Коломієць) розповів, що після свого брата Володимира найбільший вплив на його творчість, як поета, зробив саме Станіслав Вишенський. Олег розповів про перше знайомство та подальші їх зустрічі. Ганна Токмань аналізуючи творчість Станіслава Вишенського назвала його королем Українського авангарду.
Своїми враженнями про поезію Станіслава Вишенського поділився Юрій Авраменко.
Юрій Авраменко ділиться своїми враженнями про поезію Станіслава Вишенського
Заступниця міського голови Оксана Степаненко зауважила, що нещодавно у Переяславі за ініціативи товариства «Просвіта» вулицю Чехова було перейменовано на вулицю Станіслава Вишенського.
Ініціаторами створення меморіальної дошки виступили голова громадської організації «Тарасовий заповіт» Юрій Авраменко та почесний житель Переяславської громади, член спілки письменників України, поет Олег Коломієць.
Олег Коломієць розповів про особисті зустрічі із поетом
Дошка виготовлена коштом родини Станіслава Вишенського дружини Галини та сина Максима.
На відкритті дошки виступив народний аматорський ансамбль «Червона Калина» під керівництвом Василя Заболотного.
Виступає «Червона калина»