1 травня розпочався місяць обізнаності про психічне здоров’я. Це – слушна нагода для поширення знань, а для нашої країни – ще і сприяння подоланню соціальної стигми й упередженого ставлення до психічних захворювань. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України.
Цього разу говоримо про синдром відкладеного життя, зокрема про те, як його позбутися й віднайти свій сенс життя.
Вже понад 14 місяців українське суспільство перебуває у стані підвищеного стресового напруження. Вплив війни і кризових обставин відбувається щодня – навіть якщо ми це не одразу помічаємо. Навіть якщо ми далеко від місць активних бойових дій.
Синдром відкладеного життя набуває поширення серед українців.
Одним із впливів, який зараз можуть відчувати українці, якраз і є синдром відкладеного життя. Коли ми ніби ставимо життя на паузу в очікуванні сприятливого моменту. І від того, що не маємо можливості не те, що планувати і впливати, а навіть прогнозувати своє майбутнє – відчуваємо роздратування, занепокоєння і навіть значний стрес.
Про синдром відкладеного життя в рамках ініційованої Оленою Зеленською Всеукраїнської програми ментального здоровʼя розказала кандидатка психологічних наук, завідувачка лабораторії консультативної психології та психотерапії Інституту психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України Яніна Омельченко.
За словами психологині, стан апатії, втрати сенсу життя дуже сильно проявляється серед тих, хто звертається нині по психологічну допомогу. І такі переживання серед українців, особливо вимушено переміщених чи то в межах України, чи то за її кордони, типові зараз.
Як впоратися з апатією, віднайти сенс життя та підтримувати себе щодня, читайте за посиланням.