Заступник голови КОДА і очільниця Молодіжної громадської ради Київщини відвідали Університет Григорія Сковороди в Переяславі (ФОТО)

Університет Григорія Сковороди в Переяславі – чи не найбільший осередок талановитої активної молоді у нашому місті. Про те, як студенти можуть впливати на рішення влади і долучатися до процесів реформування країни, сковородинівцям розповідали заступник голови Київської обласної державної адміністрації Віталій Власюк і голова Київської обласної молодіжної громадської ради Діана Прідьма.

Заступник голови КОДА і очільниця Молодіжної громадської ради Київщини відвідали Університет Григорія Сковороди в Переяславі

Загалом, зустріч була запланована як діалог без конкретної теми, однак найбільший інтерес у студентів викликало питання щодо методів впливу на місцеву владу, зокрема, способи привернення їхньої уваги до актуальних проблем у місті.

А от проректор УГСП з навчально-методичної роботи Вячеслав Різник поцікавився, яку пораду дав би пан Власюк собі 20-річному. Гість відповів, що виділив би більше часу на спорт і вивчення іноземних мов. А також відмітив, що молодій людині варто бути обізнаною у різних сферах, щоб бути цікавою і всебічно-розвиненою особистістю.

Щодо впливу на місцеву владу Власюк порадив спочатку конкретизувати певну проблему, а не намагатися вирішити всі питання одночасно. Далі він пропонує створити громадську організацію та залучити до неї всіх, хто не байдужий, активно та систематично писати пости у Facebook, відвідувати різноманітні заходи та самостійно організовувати івенти, при цьому – постійно розповідати про вашу проблему.

Він також радить вивчати юридичні документи про те, скільки було виділено коштів на вирішення цього питання, що уже було виконано і т. д. – це все публічна інформація: «Через рік вони самі до вас прийдуть і скажуть: “Слухайте, давайте вже якось домовлятися і вирішувати це питання”».

«Критикуйте, вимагайте, пишіть якісь запити, тренуйте відповіді, систематизуйте це все – перетворіться в опонента, з яким рахуються», – наголошує він.

заступник голови Київської обласної державної адміністрації Віталій Власюк
заступник голови Київської обласної державної адміністрації Віталій Власюк

З Діаною Прідьмою студенти провели розмову про програму мобільності Молодіжних рад у Київській області та обговорили молодіжну політику на деокупованих територіях. Прідьма зазначила, що деякі громади зараз більше звертають увагу на молодь, оскільки багато молодих людей взяли участь у захисті своїх рідних земель або почали волонтерити. Таким чином, саме вони стали тими активними громадянами, які вирішують багато питань, в тому числі й на деокупованих територіях. Зараз в таких населених пунктах існують активні групи, які готові плідно працювати, і мають для цього підтримку своїх громад.

Крім того, багато центрів для внутрішньо переміщених осіб відкривається на території України. Наприклад, в Ірпені недавно був відкритий один такий центр. Важливо, що ці простори не обмежені віком. Тобто навіть в умовах війни в країні активно ведеться робота у сфері молодіжної політики.

Гості також розповіли про національну скаутську організацію «Пласт». Спікерка відзначила, що було би чудово створити в Переяславі один з центрів для пластунів. В цій організації молодь не тільки розвиває свої навички, але й стає частиною команди, що сприяє вихованню свідомих, відповідальних та повновартісних громадян, необхідних для успішної держави.

Заступник голови КОДА і очільниця Молодіжної громадської ради Київщини відвідали Університет Григорія Сковороди в Переяславі
заступник голови Київської обласної державної адміністрації Віталій Власюк

Додати коментар