Університет Григорія Сковороди в Переяславі – чи не найбільший осередок талановитої активної молоді у нашому місті. Про те, як студенти можуть впливати на рішення влади і долучатися до процесів реформування країни, сковородинівцям розповідали заступник голови Київської обласної державної адміністрації Віталій Власюк і голова Київської обласної молодіжної громадської ради Діана Прідьма.
![Заступник голови КОДА і очільниця Молодіжної громадської ради Київщини відвідали Університет Григорія Сковороди в Переяславі](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/03/2023_03_02_2.jpg)
Загалом, зустріч була запланована як діалог без конкретної теми, однак найбільший інтерес у студентів викликало питання щодо методів впливу на місцеву владу, зокрема, способи привернення їхньої уваги до актуальних проблем у місті.
А от проректор УГСП з навчально-методичної роботи Вячеслав Різник поцікавився, яку пораду дав би пан Власюк собі 20-річному. Гість відповів, що виділив би більше часу на спорт і вивчення іноземних мов. А також відмітив, що молодій людині варто бути обізнаною у різних сферах, щоб бути цікавою і всебічно-розвиненою особистістю.
![Заступник голови КОДА і очільниця Молодіжної громадської ради Київщини відвідали Університет Григорія Сковороди в Переяславі](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/03/photo_-12-scaled.jpg)
![Заступник голови КОДА і очільниця Молодіжної громадської ради Київщини відвідали Університет Григорія Сковороди в Переяславі](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/03/photo_-3-scaled.jpg)
Щодо впливу на місцеву владу Власюк порадив спочатку конкретизувати певну проблему, а не намагатися вирішити всі питання одночасно. Далі він пропонує створити громадську організацію та залучити до неї всіх, хто не байдужий, активно та систематично писати пости у Facebook, відвідувати різноманітні заходи та самостійно організовувати івенти, при цьому – постійно розповідати про вашу проблему.
Він також радить вивчати юридичні документи про те, скільки було виділено коштів на вирішення цього питання, що уже було виконано і т. д. – це все публічна інформація: «Через рік вони самі до вас прийдуть і скажуть: “Слухайте, давайте вже якось домовлятися і вирішувати це питання”».
«Критикуйте, вимагайте, пишіть якісь запити, тренуйте відповіді, систематизуйте це все – перетворіться в опонента, з яким рахуються», – наголошує він.
![заступник голови Київської обласної державної адміністрації Віталій Власюк](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/03/photo_-13-scaled.jpg)
З Діаною Прідьмою студенти провели розмову про програму мобільності Молодіжних рад у Київській області та обговорили молодіжну політику на деокупованих територіях. Прідьма зазначила, що деякі громади зараз більше звертають увагу на молодь, оскільки багато молодих людей взяли участь у захисті своїх рідних земель або почали волонтерити. Таким чином, саме вони стали тими активними громадянами, які вирішують багато питань, в тому числі й на деокупованих територіях. Зараз в таких населених пунктах існують активні групи, які готові плідно працювати, і мають для цього підтримку своїх громад.
![олова Київської обласної молодіжної громадської ради Діана Прідьма](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/03/photo_-16-scaled.jpg)
![Заступник голови КОДА і очільниця Молодіжної громадської ради Київщини відвідали Університет Григорія Сковороди в Переяславі](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/03/photo_-15-scaled.jpg)
Крім того, багато центрів для внутрішньо переміщених осіб відкривається на території України. Наприклад, в Ірпені недавно був відкритий один такий центр. Важливо, що ці простори не обмежені віком. Тобто навіть в умовах війни в країні активно ведеться робота у сфері молодіжної політики.
Гості також розповіли про національну скаутську організацію «Пласт». Спікерка відзначила, що було би чудово створити в Переяславі один з центрів для пластунів. В цій організації молодь не тільки розвиває свої навички, але й стає частиною команди, що сприяє вихованню свідомих, відповідальних та повновартісних громадян, необхідних для успішної держави.
![Заступник голови КОДА і очільниця Молодіжної громадської ради Київщини відвідали Університет Григорія Сковороди в Переяславі](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/03/photo_-9-scaled.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/DSC_0010-scaled.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/DSC_0028-scaled.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/DSC_0029-scaled.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/DSC_0033-scaled.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/DSC_0035-scaled.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/DSC_0037-scaled.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/DSC_0040-scaled.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/DSC_0048-scaled.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/DSC_0049-scaled.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/DSC_0053-scaled.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/DSC_0054-scaled.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/DSC_0057-scaled.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/DSC_0065-scaled.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/DSC_0078-scaled.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/DSC_0080-scaled.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/DSC_0086-scaled.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/DSC_0088-scaled.jpg)