Хто може бути донором крові, роз’яснює МОЗ

В умовах війни донорство крові набуло особливого сенсу і значення. Адже донорська кров дозволяє рятувати життя як військових, так і цивільних у той час, коли на фронті тривають бойові дії, а росіяни продовжують тероризувати обстрілами українські міста і села.

У межах кампанії «Твоя кров може воювати. Стань донором!», до якої вже долучилися тисячі українців, Міністерство охорони здоров’я України продовжує розповідати про відповідальне донорство і відповідати на найпоширеніші питання.

Хто може бути донором крові

Донором крові та/або компонентів крові може бути будь-який дієздатний громадянин України віком від 18 років, іноземець чи особа без громадянства, яка має посвідку на постійне проживання на території України, які пройшли відповідне медичне обстеження і в яких немає протипоказань, визначених Міністерством охорони здоров’я України (про протипоказання детальніше – за посиланням).

Людина, яка бажає здати кров, може звернутися до будь-якого центру крові, незалежно від місця проживання. 

Радимо попередньо зателефонувати до центру крові, щоб уточнити інформацію про актуальні потреби у донорах і певних групах крові.

Якщо на момент дзвінка не буде необхідності здавати кров невідкладно, вам запропонують зробити це іншого дня, у визначений час. Також вас можуть занести у базу донорів, аби зв’язатися з вами за першої потреби.

Звертаємо увагу: якщо ви живете далеко від центру крові, ви можете дізнатися, коли виїзна бригада, яка проводить забір крові, працюватиме саме у вашому регіоні.

Список телефонів центрів крові у регіонах є за посиланням.

Також ви можете внести свої дані в онлайн-реєстри донорів на сайтах тут та тут .

Додати коментар