Із 22 серпня Київську та Черкаську області, а також частково Вінницьку область тимчасово затягнуло імлою.
Як відомо, імла — суцільне помутніння повітря, обумовлене наявністю в ньому завислих частинок пилу, промислового диму або диму іншого походження.
Причиною імли є перенесення в наш регіон повітря з пиловими частками із Каспійської низовини та інших азійських регіонів. Запах диму не відчувається.
Супутникова інформація підтверджує локалізацію та переміщення пилу саме до нашого регіону. За синоптичними розрахунками, на покращення ситуації, очищення повітря можна розраховувати лише ввечері 23 серпня.
Як відомо, частинки пилу можуть спричиняти подразнення слизових оболонок, кашель і чхання. Тому лікар-інфекціоніст Світлана Федорова розповіла, яких заходів слід вжити.
1) Максимально зволожити повітря в квартирі або приміщенні, де ви перебуваєте (найпростіше — звичайна вода через пульверизатор, раз на 30-40 хвилин розпорошуємо по квартирі, 5-7 підходів).
2) Питибільше рідини (звичайна питна вода, можна додати трохи соди: 1/2 чайної ложки на 400 мл води за 20-30 хвилин до або через годину після їди — особливо якщо з’явилося першіння в горлі, покашлювання). Зранку натщесерце також можна прийняти трохи розчиненої соди.
3) Можна прийняти антигістамінний препарат, краще 3 покоління, особливо якщо є печіння в очах, закладеність носа, крім покашлювання, першіння в горлянці (дезлоратадин, він же Еріус, Едем і т.д. Алерзин, L-цет та ін.).
4) Промити ніс сольовим розчином (підійде і фізрозчин, Аквамарис, Пшик, Х’юмер, навіть звичайна питна вода).
5) При подразненні дихальних шляхів пилом краще прийняти засоби від кашлю в сиропі або краплях (Проспан, Синекод, Стоптусин і подібні до них.)
6) Прийняти душ кілька разів і обов’язково перед сном. На ніч поставити поруч пляшечку з питною водою.
7) Якщо на вікнах сітки — добре протріть їх вологою ганчірочкою, кілька разів. Якщо можете зняти — добре промийте під проточною водою.