Переяслав.City дослідив, де розміщуються основні пункти прийому вторсировини в Переяславі. Виявилося, що далеко не всі відсортовані відходи можна здати на переробку.
Пункти прийому вторсировини
Пункт прийому вторсировини на вулиці Петра Дорошенка, 8 (колишній яйцесклад). Працює в будні з 9 до 14 години. Субота, неділя – вихідні.
Скляні пляшки приймають по 50 копійок
Ціни:
- Папір (1 кг) – 1,50 грн
- Пляшка скляна з-під пива (1 шт.) – 50 копійок
- Пляшка скляна з-під горілки (1 кг) – 30 копійок
- Пластикові пляшки (1 кг) – 1,50 грн
- Термозбіжна плівка (1 кг) – 2 грн
- Алюмінієва баночка (1 шт.) – 15 копійок.
Пункт прийому макулатури на вулиці Новокиївське шосе, 34 (територія млина). У будні працює з 10 до 17 години. У вихідні – за домовленістю (099-733-24-26).
Ціни:
- Папір (1 кг) – 1,60 грн
- Картон (1 кг) – 2 грн.
Здати вторсировину можна в пункті прийому на Ярмарковій, 54.
Пункт прийому вторсировини на Ярмарковій, 54
Ціни:
- Пляшки скляні певних видів (1 шт.) – 50 копійок
- Алюмінієві баночки (1 кг) – 5 грн
- Консервні банки (1 кг) – 2,50 грн.
Тут же купують металобрухт. Ціни треба дізнаватися на місці.
Пакування з-під соку, молока, «паперові» стаканчики (так званий TetraPak), різні види пакетів, пластикові відра, контейнери, пляшки з-під мийних засобів та інший пластик у Переяславі не приймають.
Пункти прийому металобрухту
У місті працює щонайменше 11 точок, де купують металобрухт.
Компанія «Укрметцентр» приймає металобрухт на вулиці Золотоніське шосе, 4 (колишній інкубатор). Графік роботи: з 9 до 16 години (влітку до 18).
Ціни (в грн):
- Чорний брухт (1 кг) – 6,90
- Мідь (1 кг) – 200
- Алюміній (1 кг) – 33
- Латунь, бронза (1 кг) – 130.
Переяславка Тетяна Срібна працює начальницею цеху з прийому вторсировини.
– Ціни на прийом металобрухту зараз нестабільні. Можу точно сказати, що вони знизяться. Це пов’язано і зі святковим періодом, і з тим, що нещодавно Верховна Рада суттєво підвищила мито на експорт металобрухту, відповідно заводи скинули ціну, – розповіла вона. – У цій сфері я працюю близько 20 років. Добре вирізняю злодіїв, які приносять крадений метал. З такими не зв’язуюся, бо буде більше проблем, ніж грошей. За весь час поліція не знайшла у нашому пункті жодної викраденої речі. Огорожі з кладовищ приймаємо з довідкою або з кладовища, або від сільських рад. До нас звертаються люди, які хочуть купити діловий метал: стовпчики, труби, рейки. Продаємо за вищою ціною, ніж металобрухт.
Прийом металобрухту на вулиці Соборній, 24 (колишній м’ятний завод). Працює щодня з 8 до 17 години, у неділю – з 8 до 14.
Пункт прийому брухту на Соборній, 24
– Приймаємо будь-який метал, це близько 2-3 тонн щодня. Люди привозять старі ванни, плити, труби, навіть автомобілі. Можемо самі забрати металобрухт. Але якщо його небагато, то людям це невигідно, бо наймається автомобіль, вантажник, – розповів Максим, який працює в пункті прийому 11 років. – Огорожі з кладовищ приймаємо лише з довідкою або з кладовища, або з міської чи сільської рад. Люки, зливові каналізації не беремо. Буває, приїжджає поліція, шукає якісь крадені речі. У нас із цим проблем не виникало. Також заїжджають мешканці міста, вибирають діловий метал. Прямо зараз чоловік шукає запчастини в старих «жигулях», які здали на брухт. Навзаєм привіз метал.
Ціни:
- Чорний брухт (1 кг) – 6,90 грн
- Мідь (1 кг) – 195 грн
- Латунь (1 кг) – 125 грн
- Алюміній (1 кг) – 30 грн
- Свинець (1 кг) – 35 грн.