Сплата майнових податків принесла місцевим бюджетам Київщини майже 1,8 млрд грн, – Олександр Загорський

«Станом на 1 грудня поточного року платники податків сплатили до місцевих бюджетів Київщини майже 1,8 млрд грн майнових податків», – повідомив в.о. начальника ГУ ДПС у Київській області Олександр Загорський. «Так звані майнові податки – це плата за землю, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та транспортний податок, що сплачуються як юридичними особами, так і фізичними. Якщо взяти до уваги структуру надходжень до місцевих бюджетів, то доля цих платежів складає 13% дохідної частини скарбниць територіальних громад області».

Окремо очільник податкової служби Київщини повідомив, що найбільшу суму забезпечила плата за землю. Цьогоріч користувачі землі перерахували до місцевої казни 1,3 млрд грн з темпом росту 2% або 20,2 млн грн. Власники нерухомості сплатили 450,5 млн грн, що на 18% або 68 млн грн більше показник відповідного періоду минулого року.

Сума, що надійшла від сплати транспортного податку, складає  11,6 млн грн, з яких 6,2 млн грн забезпечили юридичні особи, 5,4 млн грн – фізичні.

Майнові податки для фізичних осіб нараховуються контролюючими органами, які  надсилають платникам до 01 липня податкові повідомлення-рішення, у яких зазначаються суми податку та реквізити для сплати. Податок сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Юридичні особи самостійно обчислюють суми майнових  податків та подають відповідному контролюючому органу податкові декларації:

  • З плати за землю – обчислюється щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року до контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки подається податкова декларація на поточний рік, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Водночас, платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним, у такому випадку він звільняється від обов’язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року. Зазначене у декларації податкове зобов’язання  сплачується рівними частками за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового місяця.
  • з податку на нерухоме майно – обчислюють станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Податок сплачується авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.
  • з транспортного податку – обчислюється станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року до контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування подається декларація з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Податок сплачується авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

Дізнавайтеся про всі новації податкового законодавства на офіційній сторінці ГУ ДПС у Київській області у мережі Facebook за посиланням www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX» https://t.me/infoTAXbot

Підписатись на телеграм-канал ДПС https://t.me/tax_gov_ua

ГУ ДПС у Київській області

 

Право на податкову знижку за витратами коштів або майна, добровільно переданих неприбутковим організаціям для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19

Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу, що п.п.166.3.2 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлено, що платник податку може включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема, суму коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) ним у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям у розмірі, що не перевищує 4 % суми загального оподатковуваного доходу звітного року.

При цьому п. 11 підрозд. 1 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ встановлено, що при реалізації права на податкову знижку за результатами 2020 року, сума коштів або вартість лікарських засобів для надання медичної допомоги хворим, дезінфекційних засобів і антисептиків, медичного обладнання, засобів індивідуального захисту, медичних виробів для скринінгу хворих, розхідних матеріалів для надання медичної допомоги, медичних виробів, лабораторного обладнання, розхідних матеріалів, реагентів для лабораторних досліджень; медичних виробів, лабораторного обладнання, розхідних матеріалів для інфекційних відділень, патологоанатомічних відділень тощо, засобів особистої гігієни, продуктів харчування та/або товарів за переліком, що визначається КМУ, які добровільно перераховані (передані) громадським об’єднанням та/або благодійним організаціям та/або центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, та/або іншим центральним органам виконавчої влади, які реалізують державну політику у сферах санітарного та епідемічного благополуччя населення, контролю якості та безпеки лікарських засобів, протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням, та/або особі, уповноваженій на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, та/або закладам охорони здоров’я державної та/або комунальної власності, та/або структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій протягом карантину, що запроваджений КМУ у порядку, встановленому законом, на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), включається до податкової знижки у повному обсязі без урахування обмежень, визначених п.п. 166.3.2 п. 166.3 ст. 166 ПКУ.

Отже, до витрат платника податків, понесених з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби COVID-19, включатиметься сума коштів або вартість товарів, які добровільно перераховані (передані) як благодійність відповідним організаціям та/або органам виконавчої влади, закладам охорони здоров’я, тощо.

Перелік товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів, тощо), витрати на які включатимуться до податкової знижки, визначається Кабінетом міністрів України.

Дізнавайтеся про всі новації податкового законодавства на офіційній сторінці ГУ ДПС у Київській області у мережі Facebook за посиланням www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX» https://t.me/infoTAXbot

Підписатись на телеграм-канал ДПС https://t.me/tax_gov_ua

ГУ ДПС у Київській області

 

Хто не платитиме єдиний внесок з 01 січня 2021?

Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу,  що  з 01 січня 2021 року  набирає чинності Закон України від 13.05.2020 № 592-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників», яким внесено зміни до Закону № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Зокрема, статтю 4 «Платники єдиного внеску» Закону №2464 доповнено частиною п’ятою та шостою, згідно з якими:

– з 01 січня 2021 року від сплати за себе єдиного внеску звільняються особи, які проводять незалежну професійну діяльність, за умови взяття їх на облік як ФОП і провадження ними одного виду діяльності одночасно як ФОП, так і особою, яка провадить незалежну професійну діяльність.

– з 01 січня 2021 року   ФОП, у тому числі ФОП – які обрали спрощену систему оподаткування та   особи які провадять незалежну професійну діяльність та отримують доходи від цієї діяльності, які мають основне місце роботи, звільняються від сплати за себе ЄВ за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Такі особи можуть бути платниками ЄВ за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску, бази нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Крім того,  з 01 січня 2021 року звільняються від сплати за себе єдиного внеску  ФОП та особи, які проводять незалежну професійну діяльність, якщо вони отримують пенсію за віком, або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст.26 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та отримують відповідно до закону пенсію чи соціальну допомогу.

Дізнавайтеся про всі новації податкового законодавства на офіційній сторінці ГУ ДПС у Київській області у мережі Facebook за посиланням www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX» https://t.me/infoTAXbot

Підписатись на телеграм-канал ДПС https://t.me/tax_gov_ua

 ГУ ДПС у Київській області

Додати коментар