У середині серпня майстерня Олександра Чубая отримала замовлення від міського ВУКГ на виготовлення семи арт-лавок на честь видатних діячів минулого, життя яких було пов’язане з Переяславом. Майстри вже виконали частину завдання. 31 серпня три лавки встановили біля фонтану в сквері “Серце Переяслава” – Переяслав.City.
Нагадаємо, що в цій зоні відпочинку вже є лавки з інформацією про Григорія Сковороду і Тараса Шевченка, зроблені майстернею Олександра Чубая.
Нові виконані в таких же біло-чорних тонах. Присвячені Володимиру Заболотному, Івану Мазепі та Шолом-Алейхему. На кожній лавці є портрет, коротка біографія діяча та малюнок об’єкта, пов’язаного з ним.
– На лавці на честь архітектора Володимира Заболотного зобразили фасад будівлі Верховної Ради, так як він один із її проєктантів, і частину будинку, де розміщується меморіальний музей В.Г. Заболотного в Переяславі. На лавці присвяченій Івану Мазепі – Вознесенський храмовий комплекс. Відомо, що собор будувався за кошти гетьмана. А поруч із портретом Шолом-Алейхема намалювали будинок, в якому діє його музей. Лавки не лише естетичні, а й інформативні. Вони допоможуть гостям міста дізнатися історію Переяслава, – розповів Олександр Чубай, 31 рік, майстер-пірограф.
– Зараз доробляють металевий каркас для лавки на честь Михайла Сікорського. На ній зображені портрет і карта музею просто неба. Вона стоятиме біля пам’ятника князю Володимиру Глібовичу, неподалік будинку, де жив Михайло Іванович.
У сквері стоять п’ть лавок, присвячених історичним особам
За словами Олександра Чубая, наступні три лавки будуть присвячені Володимиру Глібовичу, церковному діячеві Єфрему ІІ Переяславському та князю Володимиру Мономаху. Їх планують встановити в міських парках до Дня міста (20 вересня).
– Маємо ще одне замовлення від перевізника Дмитра Пасічника. Це буде лавка, присвячена Тарасу Шевченку. Він хоче подарувати її місту, – додав майстер.
– Виготовлення лавок – це колективна робота. За підготовку дерева відповідає Ваня Яценко. Світлана Козиренко підбирає інформацію. Портрети, малюнки – це робота художника Сергія Шила. Ми зі Світланою фарбуємо лавки, допомагаємо наносити тексти. Я займаюся всіма організаційними питаннями. Перші чотири лавки ми зробили за тиждень. Працювали в мене вдома – з ранку до ночі, – розповів Олександр.
Майстерня Олександра Чубая відкрита до співпраці. Лавка з матеріалами і оформленням коштує 6 тисяч гривень.
Фото – Дмитро Скоробогатов, Тарас Костін