Вчора у Київській обласній державній адміністрації відбулася нарада під головуванням т.в.о голови КОДА Василя Володіна щодо нового районування та формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня.
Крім керівництва області, в ній взяли участь депутати різних рівнів, мери міст, голови сільрад, представники громад (м. Ірпінь, м. Буча, м. Вишгород, м. Вишневе, м. Ворзель, Пісківська ОТГ, Бородянська ОТГ, с. Гостомель, с. Козинець, с. Гореничі, с. Коцюбинське, с. Мироцьке, с. Дмитрівка, с. Бузова, с. Здвижівка, с. Петропавлівська Борщагівка, с. Бабинці, с. Новопетрівське, с. Михайлівка-Рубежівка, с. Клавдієво-Тарасове та інші).
Наразі Київська область, як і решта областей країни, знаходиться у процесі адміністративної реформи. А саме: укрупнення районів. Замість 25-ти, які зараз діють в області, планується створити уп’ятеро менше. Що має зменшити чиновницький апарат та витрати на нього. Йдеться про присутність регіональних відділень органів виконавчої влади у новоутворених районних центрах. Що ніяк не перехрещується з утворенням та діяльністю об’єднаних територіальних громад, задача яких: надавати послуги своїм мешканцям та піклуватися про їхнє комфортне та безпечне життя.
На сьогодні розглядають два варіанти нового адміністративно-територіального розподілу Київщини: з п’ятьма або шістьма районами.
Під час зустрічі обговорили визначення адміністративно-територіальних одиницьсубрегіонального рівня, зокрема Північно-Західного регіону (тобто Києво-Святошинського району). Розглядали відповідність м. Бородянки, м. Бучі, м. Вишгорода та м. Ірпеня вимогам, що висувають до майбутнього райцентру.
Керівник області пояснив принцип, за яким їх визначатимуть. Ця методика, затвердженаМіністерством розвитку громад та територій. До уваги беруть одразу кілька факторів:
«Я однаково добре ставлюся до всіх жителів області. Для мене важлива воля громад та дотримання методики, – сказав Василь Володін, керівник області. – При цьому, на сьогодні жоден із населених пунктів не відповідає заявленим критеріям на 100%. Та якщо безпристрасно аналізувати мапу Північно-Західного регіону Київщини, то на мою думку, найбільше під них підпадає м. Бородянка. Разом з тим, більшість громад хочуть, щоб центр був у Бучі».
Кожен з присутніх висловив власну думку та думку своїх громад де і чому їм буде зручніше мати новий районний центр. Всі їх внесли до протоколу наради. До речі, більшість учасників висловилися за визначення райцентром міста Буча. Протокол буде передано до профільного міністерства.
Пресслужба Київської облдержадміністрації.