Обсервація українців у Ворзелі: організація побуту, комфорту та захист здоров‘я громадян

Кількість підтверджених випадків захворювань на коронавірус в Україні станом на 12 квітня становить 2777. У порівнянні з іншими країнами цифри не дуже великі, проте динаміка демонструє приріст щодня. Медики та науковці прогнозують кілька сценаріїв. Серед них і такі, згідно з якими критична кількість захворювань може спалахнути вже найближчими тижнями. Чому так може статися? Квітень – дуже насичений місяць. Багато святкових днів, коли возз’єднуються родини. На ці свята українці зазвичай звикли збиратися усією великою сім‘єю. Нажаль, в умовах пандемії це може стати каталізатором збільшення кількості захворювань.

Щоб ми не стикнулись із сумною статистикою інших країн світу та Європи, Уряд прийняв низку важливих рішень, націлених проти поширення коронавірусу в Україні. Завдання кожного громадянина зараз – максимально дослухатись до рекомендацій та сумлінно виконувати прийняті закони. Від цього залежить здоров’я нації та життя багатьох із нас. Серед заходів та обмежень, яких мають дотримуватись громадяни, що прибули на батьківщину з-за кордону, є і обсервація. Рішення щодо обсервації прийняте виключно із однією метою  – забезпечити перебування в двотижневій ізоляції громадян, які приїжджають із інших країн та регіонів, де є коронавірус. Таким чином – заблокувати можливість виникнення нових осередків розповсюдження вірусу всередині країни.

11 квітня громадяни України, що прилетіли з Об‘єднаних Арабських Еміратів, були направлені на обов’язкову обсервацію згідно з постановою Кабінету міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 та змінами до постанови від 11.04.2020 р.

Сьогодні ми спілкуємось із Марією Гуртавцовою, директоркою санаторію «Україна» в смт Ворзель Київської області, де ці громадяни проходять обсервацію. Санаторій «Україна» був внесений Київською обласною державною адміністрацією до переліку локацій, в яких може бути проведена обсервація.

Маріє, як давно ви працюєте на посаді? Скільки пацієнтів щорічно обслуговує санаторій «Україна»?

Я працюю у санаторії вже 6 років. Серед інших подібних закладів санаторій вирізняється наявністю потужного бальнео-фізіотерапевтичного відділення, численних лікувально-діагностичних кабінетів. Щороку понад 90 тисяч громадян проходять лікування в нашому закладі. У нас є терапевтичне та реабілітаційне відділення. Терапевтичне відділення лікує пацієнтів із захворюванням серцево-судинної системи, органів травлення, дихання. Реабілітаційне відділення пропонує нашим відвідувачам кардіо-пульмональну реабілітацію, кістково-м’язову реабілітацію, інші види реабілітації, в тому числі при порушенні перебігу вагітності. Ми також проводимо медико-психологічну реабілітацію учасників АТО.

Розкажіть, скільки людей зараз знаходиться на обсервації та в яких умовах вони перебувають?

11 квітня з ОАЕ до України повернулися 113 громадян України. Усі вони були доставлені для проходження обсервації до нашого санаторію. Ми розмістили їх у одно- та двомісних номерах. Там є все необхідне для комфортного проживання, зокрема, побутові речі, гаряча вода цілодобово, а також засоби особистої гігієни: шампунь, мило, туалетний папір. Хочу звернути увагу, що у санаторії досі є опалення, незважаючи на те, що, наприклад, у Києві тепло вже відключено.

Чи задовільний стан громадян, які прибули на обсервацію?

З точки зору медицини поки що все гаразд. За станом здоров‘я усіх, хто проходить в санаторії обсервацію, слідкує лікар. По прибуттю усім провели термометрію, випадків підвищеної температури не виявлено. У одного з наших гостей був вивих ноги, який він отримав ще у аеропорті в ОАЕ, йому надано допомогу. У той же час громадяни, які повернулися з ОАЕ перебувають у стресі. Вони стикнулися з закриттям кордонів, не мали можливості вчасно повернутися додому і все це у розпал епідемії коронавірусу. І зараз вони вимушені перебувати не вдома, а в обсервації. Це не могло не позначитися на їх поведінці. По прибуттю деякі з них були у стані алкогольного сп‘яніння, ми стикнулися з поодинокими випадками порушень режиму перебування. Але усі питання ми намагаємось вирішувати конструктивно. Суттєву допомогу у вирішенні організаційних та побутових питань надає Київська облдержадміністрація, фахівці та керівництво якої знаходиться з нами на постійному зв‘язку.

В соціальних мережах з’явились дописи про незадовільні побутові умови обсервації. Люди скаржаться на відсутність води та холодні приміщення.

Обсервація – це новий, багато в чому вимушений досвід, як для нас так і для наших гостей, тому, мабуть неможливо пройти цей процес взагалі без тимчасових труднощів. Нам довелося у стислий час підготувати приміщення та наші мережі до прийому одразу понад 100 людей, вони прибули серед ночі, необхідно було врегулювати усі формальності, передбачені новими правилами. Зараз більшість питань вирішена – забезпечено подачу гарячої води, відрегульовано систему опалення, вирішено питання харчування, медичного нагляду, охорони.

Марія, які, на ваш погляд, проблеми є сьогодні в цій ситуації та як ви бачите шляхи їх вирішення?

Головна складність на початку була пов‘язана з поведінкою деяких з наших гостей, які безвідповідально поставилися до дотримання правил перебування у санаторії, палили у номерах, псували майно, вели себе, у деяких випадках, неадекватно. Я розумію, що люди із задоволенням опинилися б вдома, але зараз особливий час та особливі вимоги. На щастя, такі випадки скоріш виключення, більшість громадян з розумінням ставляться до ситуації та разом з нашим персоналом конструктивно намагаються вирішувати усі питання, що виникають. До того ж по тим проблемам, що виходять за межі нашої компетенції ми завжди можемо звернутися до облдержадміністрації та МОЗ.

– Як забезпечується харчування в санаторії під час обсервації. Чи можуть люди отримати продукти харчування від рідних? Прокоментуйте, будь ласка, ціни на харчування в санаторії?

Потрібно розуміти, що стан здоров‘я людей в обсервації знаходиться під нашим пильним контролем і нам не потрібні додаткові ускладнення. Так, передача їжі рідними обмежується МОЗ, але це стосується лише деяких видів продуктів. З тієї ж причини поставка харчування повинна здійснюватися від конкретного постачальника, який несе відповідальність за якість продукції. Нам вдалося забезпечити досить добрі умови харчування. 300 гривень на добу за сніданок, обід та вечерю, до того ж з великим порціями, це досить прийнятна вартість. Можете подивитися меню та переконатися самі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Додати коментар