Інструкція правильного висадження зелених насаджень

Нещодавно у залі засідань Переяславської міської ради відбувся круглий стіл «Місто мрій», направлений на  реалізацію плану централізованого висадження зелених насаджень по місту.

Під час проведення заходу учасники  поставили собі за мету скласти міський план зелених насаджень та провести заходи з його реалізації, залучити широкі верстви населення до реалізації громадських ініціатив, посилити просвітницьку роботу та активізувати еко рух у Переяславі, провести аудит зелених насаджень та створити можливості для їх обліку та догляду.

Метою акції є формування екологічної культури у населення, поширення знань про стан, значення та захист зелених насаджень

Для того, щоб правильно посадити дерево, необхідно здійснити кілька етапів

1. Визначити територію для садіння дерев.

2. Погодити садіння дерев (кількість та види) з органами державної влади, місцевого самоврядування.

3. Розмітити місця висаджування дерев та погодити з фахівцями.

4. Підготувати територію для розміщення посадкових місць.

Ділянку, призначену для садіння дерев і чагарників, у першу чергу очищують від сміття, у тому числі природного.

5. Підготувати посадкові ями.

Під час копання ям верхні шари ґрунту складають в один бік, нижні – в інший. Якщо ґрунт із ям зовсім непридатний (будівельне сміття, важка глина та ін.), його замінюють доставленою з іншого місця родючою землею.

6. Правильно вибрати час садіння у залежності від погодних умов.

Дерева і чагарники можна висаджувати ранньою весною після відтавання ґрунту до початку розпускання листків, і пізньої осені, під час листопада. У разі весняного садіння деревні породи краще приживаються, ніж під час осіннього.

Механізм садіння

Безпосередньо перед садінням рослини дно підготовленої ями необхідно розпушити на глибину 10–15 см. Потім у яму насипають родючий ґрунт приблизно на дві третини її глибини та ущільнюють притопуванням.

Проте у будь-якому разі кореневій системі рослини під час висаджування бажано надати вільну форму розташування без перегинів, загинів, підвертання. Тому в процесі заповнення ями ґрунтом необхідно стежити, щоб через надлишок землі не довелося підрізати кореневу систему.

Саджанці перед садінням ретельно оглядають, усе пошкоджене, сухе коріння обрізають. Так само обрізають сухі, розмочалені кінці здорових коренів. Зрізи роблять навскіс, щоб вони були повернуті до поверхні насипаної на дно ями землі.

Перед садінням необхідно вмочити коріння рослини у бовтанку. Саджати дерево зручніше вдвох. Один ставить дерево на втрамбований горбик землі і розправляє корені, при цьому треба стежити, щоб коренева шийка була на 6–8 см вище рівня землі з тим, щоб після осаджування землі в ямі коренева шийка опинилася на одному рівні з поверхнею ґрунту.

Після встановлення дерева в ямі друга людина засипає рівномірно коріння пухкою землею, а перша у цей час злегка струшує стовбур дерева, щоб земля краще заповнювала простір між корінням. Коли корені вкриються землею, струшування припиняють і яму заповнюють до кореневої шийки. Навколо посадженого дерева формують валик висотою 10–12 см і виливають в ямку 2–3 відра води, що ущільнює ґрунт, краще зв’язує його з корінням

Не рекомендується ущільнювати землю ногами під час заповнення ями, тому що під час утоптування досить часто пошкоджуються дрібні корінці.

Додати коментар