12 лютого на засіданні Уряду прийнято постанову «Деякі питання зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2020 році» (проєкт).
Зазначеною постановою затверджено Порядок (завантажити проект) зарахування частини акцизного податку до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2020 році, яким, зокрема, передбачається щоденний, у день надходження акцизного податку, розподіл частини акцизного податку (13,44 %) між бюджетами місцевого самоврядування.
Постановою також затверджено частки (завантажити проект) для зарахування до бюджетів місцевого самоврядування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального у першому півріччі 2020 року. Частки визначено, виходячи з обсягів реалізованого суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального на відповідній території за друге півріччя 2019 року, з урахуванням даних реєстраторів розрахункових операцій згідно з інформацією ДПС, відповідно до Порядку.
Постанова набуде чинності з дня її опублікування.
Зарахування до бюджетів органів місцевого самоврядування частини акцизного податку, що надійшов з 1 січня 2020 року, буде здійснено Державною казначейською службою у двотижневий строк з дня набрання чинності постанови.
АМУ сподівається, що до початку березня відповідні кошти надійдуть до бюджетів громад.
Асоціація міст України у бюджетному процесі 2020 року відстояла продовження у 2020 році зарахування до місцевих бюджетів частини акцизного податку з пального (читати більше тут і тут). Загальний прогнозований обсяг коштів, які отримають громади, складе 7,7 млрд грн.
Нагадаємо, в рамках бюджетної децентралізації кілька років тому акциз з пального почали зараховувати у бюджети громад. Місцевий акциз з пального – це не тільки інструмент боротьби з тінізацією у сфері обігу пального (яка до його запровадження складала 30%), а й джерело доходів громад для реалізації соціальних проектів – будівництва нових шкіл та дитячих садочків, ремонт доріг, мостів, облаштування вулиць тощо. Цей ресурс дуже важливий для місцевого самоврядування, оскільки окремим громадам саме акциз з пального приносить до 50% доходів у місцеві бюджети.
Більше інформації на сайті АМУ: