Сьогодні, 8 листопада, об 11:20 розпочнеться ХІХ Всеукраїнський диктант національної єдності, який організовує Національна суспільна телерадіокомпанія України.
До написання радіодиктанту приєднуються люди зі всієї України, у тому числі з окупованих територій, та з різних країн світу.
«Детектор медіа» зібрав усі посилання, де можна дивитися і слухати радіодиктант.
Радіо:
- «Українське радіо», яке можна слухати у FM та AM діапазонах, у мережі проводового мовлення ПАТ «Укртелеком» та на хвилях комунальних і місцевих радіостанцій по всій території України.
- Радіо «Культура»
- У Донецькій області радіодиктант звучатиме на хвилях «Українське радіо. Голос Донбасу»
- У Луганської області — на «Українське радіо. Пульс».
- «Українське радіо» можна слухати, налаштувавши супутник Amos3 ( 4° W):
Частота – 11 139,5 МГц
Поляризація – горизонтальна (Н)
Символьна швидкість – 30,000 Мсимв/с
Предкорекція помилок (FEC) – ¾
Перемкніть тюнер в режим RADIO кнопкою TV / RADIO та шукайте в переліку улюблений радіоканал: UA: Українське радіо – UR-1, UA: Радіо Культура – Radio Culture, UA: Радіо Голос Донбасу – Golos Donbasu.
На сайті «Українського радіо» опублікували чотири інтерактивні карти, на яких відтворено, де і на яких частотах можна слухати «Українське радіо», радіо «Промінь», «Культура», «Голос Донбасу» (Донецька область) і «Українське радіо. Пульс» (Луганська область»).
Телебачення:
- «UA: Перший»
- «UA: Крим»
- «UA: Культура»
- Всі регіональні канали Суспільного мовлення
Інтернет:
- Сайт «Українського радіо»
- Сайти телеканалів «UA: Перший», «UA: Крим», «UA: Культура» та регіональних каналів. На жаль, сайти недоступні для перегляду закордоном.
- Мобільні додатки, які можна закачати на смартфон,suspilne.radio та suspilne.tv. Вони доступні для перегляду і прослуховування закордоном.
- У Facebook на сторінках UA: Суспільне мовлення, UA: Українське радіо, UA: Перший.
На всіх платформах Суспільного о 10:50 розпочнеться включення з Національної бібліотеки імені Володимира Вернадського, де працюватиме виїзна студія з ведучим Романом Колядою. У бібліотеці зберуться усі бажаючі написати радіодиктант в одній залі.
Радіодиктант розпочнеться о 11:20. Його зачитає педагог, теле- та радіоведучий, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко.
Текст радіодиктанту можна буде надіслати лише протягом 15 хвилин із моменту закінчення акції і лише на електронну пошту на адресу rd@nrcu.gov.ua.
О 12:00 текст радіодиктанту оприлюднять на сайтах Суспільного мовника: «Українське радіо» та «UA: Cуспільне мовлення». Тому перевірити себе можна буде одразу після написання диктанту.
Окрім того, додатково відбудеться конкурс на найкращий твір. Тему твору оголосять на початку ефіру, об 11:00. Його, разом із текстом радіодиктанту, потрібно буде надіслати до 10 листопада на адресу: Київ, 01001, вул. Хрещатик, буд. 26, UA: Українське радіо або на електронну пошту rd@nrcu.gov.ua з поміткою «Твір». Десять найкращих творів відзначать призами.
Зазначимо, що Олександр Авраменко неодмінно хоче внести у радіодиктант кілька елементів на перевірку нової редакції чинного правопису.
Нагадаємо, радіодиктант у 2019 році писатимуть за новими правилами.
У 2018 році до акції додучилося майже 33 000 учасників, було 311 переможців радіодиктанту національної єдності. Лише однієї помилки припустилися 1004 людини. Це була найбільша кількість переможців за час існування акції. В попередні роки лише одиниці писали диктант без жодної помилки.