Затверджено новий Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві (постанова КМУ від 17.04.2019 р. № 337).
Документом удосконалено процедуру проведення розслідувань та ведення обліку нещасних випадків і професійних захворювань, що сталися з працівниками на підприємствах незалежно від форми власності. Також урегульовано питання розслідування професійних захворювань та отруєнь на виробництві.
Дія Порядку тепер поширюється і на осіб, які працюють на умовах цивільно-правового договору або на інших підставах, передбачених законом, фізичних осіб-підприємців тощо.
За повідомленням Мінсоцполітики, Порядок передбачає, зокрема:
- спрощення процедури оформлення документів, що пов’язують нещасний випадок чи захворювання із професійною діяльністю;
- визначення вимог до санітарно-гігієнічних умов праці;
- встановлення строку давності для розслідування нещасних випадків на виробництві;
- визначення функцій і повноважень Держпраці із ведення обліку аварій, нещасних випадків, гострих і хронічних професійних захворювань та отруєнь і причин їх виникнення.
Постанова набирає чинності з 01.07.2019 р.
Відповідно, від цієї дати втратить чинність, зокрема, Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затверджений постановою КМУ від 30.11.2011 р. № 1232.
Ольга Мусієнко, начальник відділу
з питань охорони праці УСЗН
Переяслав-Хмельницької міської ради