До уваги споживачів електроенергії

З 1 січня 2019 року в Україні розпочав роботу вільний ринок електроенергії. А це означає, що у всіх споживачів з’явилась можливість самим обирати у кого і за якими цінами купувати електроенергію.

На ринку з’явилися нові гравці – це оператори системи розподілу (ОСР) та компанії-постачальники електроенергії, які утворені, в тому числі, на виконання вимог нового закону «Про ринок електричної енергії».

І якщо з ОСР все зрозуміло – це власники розподільчих мереж або ж звичні для всіх обленерго, то постачальники електричної енергії – це, здебільшого, комерційні структури, що лише отримали відповідну ліцензію та поки що не мають достатнього досвіду й фінансових можливостей для здійснення якісного та довготривалого постачання значних обсягів електроенергії.

Таким чином перед споживачами не лише відкрились нові можливості, а і постають нові нагальні проблеми – необхідність вибору надійного постачальника електроенергії в конкурентному середовищі. І в такій ситуації вкрай важливо всім учасникам нового ринку обачливо та обережно пройти етап становлення та зарекомендувати себе надійними партнерами на довгі роки.

Тож на жаль, на ринку електроенергії почали з’являтися як не дуже сумлінні постачальники, так і відверті шахраї, що користуються необізнаністю, а іноді й надмірним бажанням споживачів «заощадити».

Перші пропонують демпінгові ціни з метою залучення клієнтів. Такі методи конкуренції сьогодні відносять до недобросовісної, хоча споживачі, на перший погляд, від цього виграють. Але ж в результаті отримують низьку якість, некомпетентне обслуговування та суттєве зростання ціни у подальшому.

Інші пропонують такі знижки на електричну енергію, що у підсумку її кінцева вартість навіть не забезпечить покриття витрат постачальника на закупівлю електричної енергії в ДП «Енергоринок». Добросовісні ж постачальники таких знижок надати не в змозі, тож для пересічного необізнаного споживача виглядають, на перший погляд, неконкурентоспроможними. Схема роботи компаній-шахраїв будується за принципом фінансової піраміди та полягає в укладенні договорів про постачання електричної енергії з якнайбільшою кількістю споживачів. Закупівля електроенергії для одних споживачів здійснюється за рахунок отримання попередньої оплати від інших. Така «співпраця» буде тривати недовго і, зрештою, закінчиться зникненням постачальника та припиненням постачання електроенергії.

Враховуючи наведену інформацію, при виборі нового постачальника електричної енергії радимо якісно оцінювати ризики та виважено приймати рішення.

Електроенергія – звичайний та повсякденний для споживача товар, але забезпечити його надійне постачання можуть лише досвідчені та професійні енергетики, які мають відповідні знання, практику та належні фінансові ресурси.

Джерело

Додати коментар