
Майстриня виробничого навчання переяславського коледжу Олена Горбатенко демонструє заступницям голови Київської обласної державної адміністрації Наталії Гаватюк та Жанни Осипенко як працює прес для установки металевої фурнітури.
Сьогодні, 15 липня, Переяславщина приймала гостей з Київської обласної військової адміністрації та Бориспільської районної військової адміністрації. У межах візиту посадовці оглянули низку освітніх, культурних та медичних об’єктів, поспілкувалися з громадами та взяли участь у відкритті важливих ініціатив. Відвідали зокрема й новенький сучасний навчально-практичний центр легкої промисловості ЗП(ПТ)О “Переяславський професійний коледж”, розповідає Переяслав.City.
Робочий візит делегації у складі заступниць голови Київської обласної державної адміністрації Наталії Гаватюк та Жанни Осипенко, а також начальника Бориспільської районної військової адміністрації Руслана Дяченка розпочався з покладання квітів до пам’ятника Григорію Сковороді біля Меморіального музею в Переяславі.
Далі посадовці відвідали Університет Григорія Сковороди, де взяли участь у відкритті Всеукраїнського конкурсу “Лідер читання”.
– Все обладнання, як бачите сучасне. А ще воно різне, маємо все для забезпечення виробничого процесу від проєкту до готового продукту. Крім того, своїми силами адміністрація з працівниками коледжу зробили в приміщенні капітальний ремонт, повністю оновили фасад будівлі, – розповів гостям директор закладу Микола Лопата.
Одна з кімнат навчально-практичного центру легкої промисловості в преяславському коледжі.
У центрі функціонують три майстерні:
- вишивки та дизайну,
- пошиття;
- конструювання одягу.
Майбутні фахівці здобувають освіту за спеціальностями “Кравець”, “Вишивальник”, “Закрійник” і “Швачка”. Такий рівень технічної оснащеності та кадрового супроводу дозволяє випускникам бути конкурентоспроможними на ринку праці.
Детальніше з новим обладнанням делегацію з області ознайомили дівчата, які колись закінчили цей заклад, потім здобули вищу освіту і повернулися працювати вже майстринями виробничого навчання Тетяна Пєшкова та Олена Горбатенко.
– Ось, наприклад, закріпочна машина. Така машина в нас у Переяславі одна. Вона ставить закріпочки. Маємо також петельну машинку – агрегат для автоматичного оформлення петель під гудзики, – розповіла Тетяна Пєшкова і показала як вони працюють.
Майстриня виробничого навчання переяславського коледжу Тетяна Пєшкова демонструє заступницям голови Київської обласної державної адміністрації Наталії Гаватюк та Жанни Осипенко як працює машинка для автоматичного оформлення петель під гудзики.
Продемонструвала майстриня виробничого управління і як народжується машинна вишивка. У коледжі є спеціальне обладнання. Студенти коледжу вчаться розробляти дизайни, вводити їх у програму на машинці для вишивки і вишивати.
Тетяна Пєшкова показує як “народжується” візерунок машинної вишивки.
– Маємо 12 прямострочних машинок, великий розкрійний стіл і спецобладнання, – додала Олена Горбатенко. – У нас тут є швейна машина зі з’єднувальним зигзагом. Вона використовується для з’єднання різних деталей, зокрема й еластичних тканин. Завдяки зигзагоподібній строчці тканина може розтягуватись у процесі носіння, а шов тягнеться разом із нею, не обмежуючи рухів. Також за допомогою спеціальних налаштувань деякі наші майстрині застосовують ці машини для декоративної вишивки.
Олена Горбатенко розповідає про швейну машину зі з’єднувальним зигзагом.
Окрема гордість майстерні – п’ятиниточна розпошивальна машина. У Переяславі таких є лише три, дві з яких – у коледжі. Найчастіше ці машини використовують для обробки низу футболок. Вони дають змогу працювати як на три, так і на п’ять ниток.
Особливість цього пресу в тому, що він одразу має три головки. Металева фурнітура – це наші люверси, фурнітури, тени, банери, кнопки, все. І що він нам дає? Він нам дає можливість одразу працювати з трьома налаштуваннями, не переналаштовуючи.
Крім того, є в центрі й великий широкоформатний прінтер для викройок, що пришвидшує процес, адже не треба їх малювати в ручну.
Тетяна Пєшкова демонструє як працює широкоформатний принтер для викройок.
Широкоформатний принтер для викройок.
Цього ж дня побувала делегація і на території Ташанської та Студениківської громад. У Ташані долучилися до урочистого відкриття нового приміщення комунального некомерційного підприємства “Амбулаторія загальної практики сімейної медицини”, а в селі Переяславському ознайомилися з діяльністю Групи Компаній “Нива Переяславщини”.
Фото: фб-сторінка Ташанської громади
Фото: фб-сторінка Ташанської громади
Фото: фб-сторінка Ташанської громади
Фото: фб-сторінка Ташанської громади