Цьогоріч народ України відзначає 100-річчя видатної історичної події – проголошення об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину незалежну державу. Урочисте проголошення Акту Злуки між УНР і ЗУНР в єдину соборну державу відбулося 22 січня 1919 року на Софійському майдані у Києві. Та ідея об’єднання західної та східної України в одну соборну державу мала глибоке коріння, поставши із зміцненням національного самоусвідомлення українців, де б вони не проживали.
Державний архів Київської області запрошує до перегляду фотодокументальної он-лайн виставки, яка проливає світло на процеси і події, що передували проголошенню Акту Злуки.
Серед цікавих оригінальних документів, презентованих архівом – листи священика Володимира Величковського, батька блаженного Василя Всеволода Величковського, одного з майбутніх провідників підпільної Української Греко-Католицької Церкви, а також «галицького українця» Олександра Пеленського, офіцера з Липецьку Тамбовської губернії, австрійського офіцера-бранця Юліана Чайківського. Усі вони боролися за спільне життя Галичини «вкупі» з Україною, за «цілий, з’єдинений неділимий український народ від Сяну аж по Кубань, самостійно управляючий собою», про «прилучення української Галичини і прочих українських земель… до України».