Ірина Бикова: ідея створення Юнацької баскетбольної ліги Київщини прийшла, коли я була у декреті

Від гравця до директора чемпіонату. Засновниця Юнацької баскетбольної ліги Київської області Ірина Бикова продовжує сімейні баскетбольні традиції – повідомляється на сайті Федерації Баскетболу України.

-Ірино, розкажіть, як Ви познайомились  з баскетболом? 
-В мене батьки тренери, так що можна сказати з народження явиховувалася у спортивному залі.

-Чому саме баскетбол, а не танці або спів, чим зазвичай захоплюються дівчатка? 
-Це все з сім’ї, мабуть з молоком матері до мене перейшла любов до баскетболу. 

-Ви грали у професіональйний  баскетбол? 
-Так. Я навчалась у спортивному інтернаті у Києві, де ускладі юнацької збірної наприкінці 1997 року здобули звання чемпіонів Європи серед 14-річних. Свого часу грала за різні клуби, а з командою «Регіна-Баскет» стали чемпіонами України, за що і отримала звання Майстра спорту. 

-Тобто Ви завершили свою професіональну кар’єру?  
-Можна сказати я повернулась. Після декретної відпуски команда «МОБІ» (м. Бровари) мені запропонували грати у Вищій Лізі і я вирішила зняти кросівки з гвіздка))). 

-Ірина ви також  є тренером з баскетболу, кого тренуєте, де? 
-У спортивній школі в Переяслав-Хмельницькому треную як хлопчиків так і дівчат.На сьогоднішній день у мене три команди різні за віком, в наступному році плануємо взяти ще молодших діток. Взагалі, якщо є бажаючі займатися, то майже ніколи не відмовляємо.

– Що більше вам подобається в цій діяльності?
– Приємно знайомити та навчати грі у баскетбол дітей, а потім споглядати як вони чогось навчились та досягають результатів.

– Ви – Директор чемпіонату, якого? Розкажіть трішки про сам чемпіонат, історію виникнення?
– Це Юнацька баскетбольна ліга Київської області. Мені ця ідея, про створення та проведення чемпіонату, прийшла коли я була у декретній відпустці. Два місяці переговорів по телефону з тренерами – і сезон 2016-17 розпочали 32 команди з різних куточків Київської області.  Так як це дитячі змагання потрібно щоб вони були офіційні, язв’язалась з президентом федерації  баскетболу  Київської області  Дмитром Поліщуком та розповіла йому свою ідею і те що команди готові розпочати, потрібна офіційна частина. Він відразу погодився і чемпіонат спочатку проходив під егідою федерації баскетболу Київської області, і трохи згодом нас внесли в офіційний календар змагань управління фізичної культури і спорту КОДА. Це дало можливість спортивним школам отримувати фінансування та рейтинг на огляд-конкурси, а дітки за відповідні місця отримують розряди. Таких чемпіонатів по області у нас не було ніколи, це вперше. Та й по всій Україні, мабуть, наразі не має таких обласних чемпіонатів. Ще у нас в області є своя «Школа молодих баскетбольних арбітрів», яку створив та очолив мій чоловік – Георгій Авотін, який на своєму досвіді знає всі тонкощі суддівства, і, завдяки цій школі у нас є і «свої» судді, які теж зростають у своїй професійній діяльності. Вже цього сезону двоє арбітрів вийшли на всеукраїнській рівень. 

– Скільки років вже чемпіонату?
– Ми проводимо вже третій сезон. До речі цього року, так як чемпіонат у нас відкритий, заявки подали навіть Черкаси таНіжин трохи кордони відкриваємо, команди цікавляться чемпіонатом, а ми в сою чергу намагаємося зробити його цікавим, щоб вони хотіли брати участь. Цього сезону у нашому чемпіонаті приймає участь 56 команд юнаків та дівчат, які грають щонайменше раз в місяць з жовтня до червня. Кожного місяця по всім віковим категоріям визначаємо п’ятірка найрезультативніших гравців, а на фінальних іграх символічна п’ятірка, п’ятірка найрезультативніших гравців, переможці конкурсної програми, і звичайно, чемпіони та призери отримують пам’ятні нагороди.

– Що входить у ваші обов’язки як директора? 
– Насправді це рутина робота – прийом заявок, документів відповідних, по кожному гравцю ведеться таблиця результативності, складання розкладу змагань, де потрібно враховувати і чемпіонат України і підлаштовуватись підзавантаженість спортивних залів, зайнятість тренерів, у яких зазвичай не одна команда, підготовка нагород. Але розуміючи наскільки дітям потрібні змагання, щоб рухатись вперед, зупинятись не хочеться. До речі, за всіма новинами чемпіонату можна спостерігати на нашій сторінці Facebook – facebook.com/basketKR/

– Граєте, тренуєте та керуєте у вас вистачає часу на все? Не було думки щось залишити? 
– Треба жити!! Як кажуть «объять не объятное», поки є сили буду рухатись тільки вперед.

– Вас називають натхненницею переяславського баскетболу, на Вашу думку чому? 
– Так мене назвав один журналіст, але насправді це про мою матусю – Аллу Бикову, бо відродила та можна сказати, започаткувала баскетбол у Переяслав-Хмельницькому саме вона.  

– Баскетбол для Вас що? 
– Все!!! Це для мене захоплення, хобі, сім’я, життя. 

Додати коментар