У Переяславі на березі Трубежа вперше відзначили День міжнаціональної злагоди та культурного розмаїття

У Переяславі вперше відзначили День міжнаціональної злагоди та культурного розмаїття. Як це було?

22 травня у Переяславі вперше провели культурно-мистецький захід з нагоди Дня міжнаціональної злагоди та культурного розмаїття “Нас усіх єднає Україна”. Він об’єднав людей різних національностей та релігій задля збереження та різноманітності культур. Подію відзначили на березі річки Трубіж біля “Старої Греблі”. Про це повідомляє Інформатор.

Організатори зазначили, що захід вирішили провести задля популяризації міжнаціональних відносин, збереження культурної спадщини етнічних спільнот України, а також створення простору для творчої співпраці між різними народами, що живуть у Переяславській громаді. В Україні живуть представники понад сотні національностей, а національні меншини становлять більше п’ятої частини від загальної кількості населення.

На березі Трубежа зібралося близько пів сотні людей, щоби насолодитися концертною програмою та спробувати страви відразу трьох національностей: ромської, єврейської та української. Столик із ромськими смаколиками організували на чолі із головою громадської організації “Бахтале Терне Переяслав” Тетяною Коваленко, єврейську кошерну кухню представляла голова товариства єврейської культури Ірина Кучеренко, а традиційних українських вареників наготували працівники закладу дошкільної освіти “Берізка”.

Громадська організація “Бахтале терне Переяслав” з’явилася відносно недавно (у 2024 році). Її поклик – намагатися своєчасно реагувати на запити ромів, надавати допомогу та сприяти у вирішенні проблемних питань, особливо незахищеним верствам населення.

Президентка “Голосу ромні” Анжеліка Белова зазначила, що цього дня потрібно нагадати всім, що українське суспільство є багатокультурним: “Ми підтримуємо економічну спроможність ромських жінок та розвиток лідерства ромських громадських організацій. Ми маємо пам’ятати, що ромська громада так само, як й інші національні меншини та спільноти, стоїть пліч-о-пліч у боротьбі з ворогом. Ми є частиною українського суспільства, плекаємо демократичні цінності нашої країни, прийняття та інклюзію, що є невід’ємною цінністю на шляху до Європейського Союзу”.

Переяславське товариство єврейської культури у 1986 році заснувала Ціля Гехтман. У 2021 році головою товариства стала Ірина Кучеренко. Громада налічує 34 особи. У товаристві реалізують проєкти із ХЕСедом, ВАДом, під патронатом рабинів із Ізраїлю Йоханана та Міхла проводяться уроки Тори, івриту. Для жінок проходять також лекції. Кожної п’ятниці члени громади збираються на Шабат.

Ірина Кучеренко в свою чергу розповіла, що Переяславщина завжди жила разом з євреями та українцями, а у самому місті було повітове училище, у якому навчався відомий класик єврейської літератури, письменник Шолом-Алейхем: “На Переяславщині з віками переплелися історія, традиції, культура євреїв та українців. І хоча євреям принесли дуже багато горя німецькі загарбники під час війни, ми вистояли та вкорінилися”.

Захід був сповнений різної національної музики та пісень. На ньому виступили Владислав Брик, Юрій Дебеляк та Вадим Ноздровський, Василь Мазніченко, Микола Гриценко та Віктор Палатний, а також  народний аматорський ансамбль української пісні “Червона калина”.

У Переяславі провели культурно-мистецький захід з нагоди Дня міжнаціональної злагоди та культурного розмаїття

“Нас усіх єднає Україна”

Можна було посмакувати єврейськими стравами

Такий вигляд має кошерна їжа

Традиційних українських вареників наготували працівниці закладу дошкільної освіти “Берізка

Анжеліка Белова зазначила, що цього дня потрібно нагадати всім, що українське суспільство є багатокультурним

Ірина Кучеренко розповіла про євреїв на Переяславщині

На захід зібралися близько пів сотні людей

Захід був сповнений різної національної музики та пісень

Виступили Юрій Дебеляк та Вадим Ноздровський

Готували і їжу на вогнищі

 

Додати коментар