
Серед учасників кубка і команда “Сильні Переяслава”. Для спортсменів-земляків це був перший командний досвід, розповідає Переяслав.City з місця події.
“Сильні Переяслава” перед виїздом на змагання “Звитяга Нескорених” у Баришівку
Командний дебют “Сильних Переяслава”
Програма турніру включала три види спортивних випробувань:
- заїзди на веслувальному тренажері на 100 метрів та на результат за 100 секунд;
- естафету з інвастронгу – із перекиданням важких предметів, жимом та тягою;
- естафету зі стронгмену – перекидання кулі Атласа, лог-ліфт, тяга акселя, дамбл.
– На наших комплексних заходах для ветеранів ми культивуємо доступні види спорту з легким порогом входу. Це, зокрема, веслування на тренажері Concept2, робота з гирями, жим штанги лежачи, а також аербайк.
Будь-хто може показати результат: відвеслувати, підняти 24-кілограмову гирю або зробити жим у 60 кг – один, п’ять, десять разів. А вже 50 і більше повторів – це гросмейстерський рівень. Але найголовніше – це можливість спробувати себе і побачити власний прогрес. І це доступно кожному учаснику наших змагань, – розповів Переяслав.City Василь Вірастюк, головний суддя командного кубку, чемпіон світу зі стронгмену, почесний президент ГО “Федерація стронгмену України”.
Заїзд на веслувальному тренажері на 100 метрів. “Звитяга Нескорених” у Баришівці
Василь Вірастюк, головний суддя командного кубка “Звитяга Нескорених”, чемпіон світу зі стронгмену, почесний президент ГО “Федерація стронгмену України”
На “Звитязі Нескорених” від “Сильні Переяслава” виступали:
- у категорії “ветерани”:
- Артем Лук’яненко
- Юрій Яременко
- Богдан Бутович
- Вадим Палатний
- у категорії “мілітарі” (військовослужбовці):
- Назар Лук’яненко
- Сергій Вакуленко
- Микита Бордун
- Володимир Гетьман
– Сто секунд (заїзд на веслувальному тренажері на результат за 100 секунд, – авт.) я цього разу зробив гірше. Зазвичай якось простіше виконую враву, – зазначив Артем Лук’яненко.
– Ми вперше виступали в командних змаганнях. До цього брали участь лише в індивідуальних турнірах. Гребля за сто секунд цього разу для мене була дещо в новинку, бо зазвичай я ногами відштовхуюся, а руками дотягую, але умови були інші і мені довелося працювати руками та поясницею, – прокоментував Богдан Бутович.
Ветеран Артем Лук’яненко після заїзду на веслувальному тренажері на результат за 100 секунд
Ветеран Богдан Бутович готується виконувати вправу “заїзд на веслувальному тренажері на результат за 100 секунд” лише руками, без допомоги ніг
“Сильні Переяслава” виступили у двох видах
У заїзді на веслувальному тренажері на результат за 100 секунд брали участь 4 спортсмени від команди, кожен із яких змагався на визначених організаторами умовах:
- на першому тренажері учасник виконував вправу однією рукою та ногами (від “Сильні Переяслава” це робив Вадим Палатний);
- на другому тренажері спортсмен “веслував” двома руками та однією ногою (у нашій команді це робив Юрій Яременко);
- на третьому – учасник (від переяславської команди – Богдан Бутович) виконував вправу лише руками, без допомоги ніг (для цієї вправи організатори поставили для учасників на тренажер стільці);
- на четвертому – спортсмен-ветеран виконував вправу руками та ногами (від “Сильні Переяслава” це робив Артем Лук’яненко, в якого протез на правій нозі).
Ветеран Вадим Палатний на веслувальному тренажері на результат за 100 секунд буде виконувати вправу однією рукою та ногами
Ветеран Юрій Яременко готується “веслувати” на тренажері двома руками та однією ногою В естафеті з інвастронгу – із перекиданням важких предметів, жимом та тягою “Сильні Переяслава” участі не брали.
– Інвастронг – це комплекс для ветеранів: перекидання мішків по 25 кг через бар’єр 1,20 м, підняття 60 кг сидячи десять разів, платформа тощо. Але до цього треба готуватися – так з ходу це не зробиш. Щоб показати хороший результат, потрібні і місце, і обладнання, і регулярні тренування. А поки цього нема – змагаємося в тих видах, до яких можемо підготуватися, – пояснив ветеран Юрій Яременко.
Тероборонівець Сергій Вакуленко виступав у категорії “мілітарі”
Нацгвардієць Микита Бордун виступав у категорії “мілітарі”
Переяславець Назар Лук’яненко виступав у категорії “мілітарі”
До речі, Юрій разом із військовослужбовцями Сергієм Вакуленком та Микитою Бордуном не з Переяславщини, але в команді “Сильні Переяслава”.
– Я сам із Мирного, але поки своїх ветеранів-земляків не зміг “затягнути”, вони в мене трохи пасивні, важко їх зацікавити. Зі мною ще є хлопці з Мирного, але вони не ветерани – один служить у теробороні, інший – у Нацгвардії, разом з Вовою Гетьманом. А я вже ветеран, – додав Юрій Яременко.
В естафеті зі стронгмену (категорія “мілітарі”) від команди “Сильні Переяслава” виступали три спортсмени, четвертим до них приєднався спортсмен з команди, яка не брала участь у цій естафеті:
- перекидання кулі Атласа виконував Микита Бордун;
- лог-ліфт – спортсмен з іншої команди;
- тягу акселя робив Сергій Вакуленко;
- дамбл – Володимир Гетьман.
Сергій Вакуленко виконує вправу “тяга акселя”
Володимир Гетьман виконує вправу “дамбл”
У складі команди ветеранів планував виступити Андрій Дем’янчук, але спортсмен травмувався під час розминки, тож на майданчик замість нього вийшов Вадим Палатний, який приїхав підтримати своїх друзів із “Сильних Переяслава”.
– Довелося непердбачувано помінятися ролями. Добре, що Вадим поїхав з нами, – зазначив Андрій Дем’янчук.
Андрій Дем’янчук через травму виступити не зміг, але увесь час був на спортивному майданчику – підтримував своїх
На змаганнях спортсмени продемонстрували не лише фізичну силу, а й командну злагодженість та витримку. Вже знайомі спортивні вправи, але вперше як команда і в дещо новому форматі, “Сильні Переяслава” виконали добре. Додому спортсмени повернулися стомлені, але задоволені – попри дрібний дощ, що не припинявся протягом усього дня, і те, що не стали призерами ІІ етапу “Звитяги Нескорених”.
“Сильні Переяслава” на “Звитязі Нескорених”