У місті сьогодні відбулася культурно-просвітницька акція “Голос кобзарів”

Сьогодні, 14 травня 2025 р., у парку імені Тараса Шевченка відбулася культурно-просвітницька акція “ГОЛОС КОБЗАРІВ”. Ініціатор її проведення – Микола Богатир. Уже третій рік Микола Миколайович проводить зустрічі з кобзарями. Братчики Київського кобзарського цеху (цех-майстер Товкайло М.Т) завжди відгукуються на проведення таких зустрічей.
У ході проведення культурно просвітницького заходу, де були присутні учні 5-6 класів шкіл міста і сіл – Дем’янці, Велика Каратуль, Вовчків, Гайшин, Гланишів, кобзарі Ю.Кочержинський, І. Безвербний, І.Кушнір, учень кобзарського цеху – Д. Радченко, показали як і з якого матеріалу майструють діатонічну бандуру. Познайомили з тим репертуаром, який виконували незрячі мандрівні співаки, адже вони несли і зберігали слово віри, і правди в Україні.
Всі братчики Київського кобзарського цеху від часу, коли вони об’єдналися в добровільні товариства, завжди проводили велику просвітницьку роз’яснювальну роботу. Вони майстрували і реконструювали втрачені і знищені з нашого побуту народні інструменти. Також знайомили нас з давнім репертуаром мандрівних незрячих співаків, проводили дослідження з історії побутування давньої української традиційної культури.
Ця велика робота і Київського, і Харківського кобзарських цехів заявила на весь світ про унікальність кобзарсько-лірницької традиції і в кінці минулого року була занесена в Охоронний список Міжнародної організації ЮНЕСКО, як така культура і традиція, що потребує захисту.
Акція “Голос Кобзарів” пройшла піднесено, всі діти долучалися до можливих дій на шляху виготовлення інструмента, слухали давній репертуар і грали на бандурі з цех майстром М.Т. Товкайло.
На прощання всім кобзарям Микола Богатир подарував символічний подарунок – гілочку верби. Яка колись виросте великою і, можливо, правнуки сьогоднішніх кобзарів, виготовлять з неї бандуру – допис зі сторінки співробітниці НІЕЗ “Переяслав” Наталії Костюк.
 
 
 
 

Додати коментар