13 травня 2025 року у музеї народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини відбулася особлива подія. Екскурсія, присвячена до Дня матері, зібрала внутрішньо переміщені родини, що проживають в Переяславській громаді. Цей день став для них щирим дотиком до культурної спадщини нашого народу, до джерел сили та родинного тепла.
Серед мальовничих хатин, під стріхами, що пам’ятають віки, молодша наукова співробітниця музею Наталія Шкіра розповіла присутнім якими були українські оселі, як оздоблювали їх рушниками, вишитими з любов’ю, як жили родини, плекали традиції, берегли тепло рідної хати. Діти із захопленням розглядали старовинний посуд, предмети домашнього вжитку, а мами – з особливою ніжністю торкалися речей, у яких відчувалася душа української жінки, берегині роду.
Особливою родзинкою цього дня став майстер-клас із виготовлення українського оберегу – «павучка». Старша наукова співробітниця Людмила Шкіра розповіла, що древній символ, який колись прикрашав кожну оселю, створювали із соломи та ниток, вважали символом гармонії, світла і захисту. Під керівництвом майстрині діти старанно переплітали ниточки, а мами вкладали в ці обереги свою надію – на мир, на спокій, на майбутнє, в якому їхні діти зростатимуть в любові і безпеці.
Ця зустріч нагадала нам всім: де б ми не були – традиції, мова, звичаї завжди лишаються поруч. І саме в них – невичерпна сила української родини.
Заступник директора
Центру соціальних служб Ірина ПУРДЕНКО