Відбувся круглий стіл «Яка бізнес-освіта потрібна бізнесу на Київщині?» (м. Переяслав)

Учасники дискутували про зростаючий попит на інновації в агросекторі, фармацевтиці, виробництві меблів та будматеріалів, а також виклики, які постають перед підприємцями через нестачу фахівців і потребу в адаптації освітніх програм до реалій ринку.

«Технології швидко розвиваються і змінюють світ. Ще півроку тому штучний інтелект погано володів українською, а сьогодні вже враховує особливості стилістики мови. Бізнесу потрібно вчитися — базові навички мають оновлюватися щопівроку, а нові технології потрібно освоювати постійно», — зазначив Любомир Чорній, керівник проєктів Центру громадської експертизи, керівник проєкту «БізОН».

«Що таке освіта для бізнесу? Це ключ до розвитку локальної економіки, — підкреслила Наталія Погребна, директорка департаменту економіки
Київська обласна державна адміністрація. — Київщина надзвичайно різноманітна — від агросфери до логістики, від малого до великого бізнесу. Відповідно, мають бути різні програми, підходи і практики, які готуватимуть саме тих фахівців, яких потребує економіка вже сьогодні. Сильна економіка починається з сильних людей, а найкращі інвестиції — це знання».

Питання взаємодії бізнесу та освіти стало центральним у дискусії.

«Регіональна стійкість починається з освіти, яка враховує реальні потреби бізнесу. Ми прагнемо тіснішої співпраці з підприємцями — як гостьовими лекторами, так і партнерами в реалізації проєктів», — наголосив ректор
Університет Григорія Сковороди в Переяславі Віталій Коцур.

Ірина Слюсар, заступниця директора з навчально-виробничої роботи Переяславського професійного коледжу, акцентувала на важливості партнерства з бізнесом при оновленні навчальних програм:
«Застарілі стереотипи щодо профтехосвіти поступово відходять. Ми тісно співпрацюємо з підприємствами, які зацікавлені в якісних випускниках. Навіть 20% змін у програмі — це шанс зробити освіту більш якісною і актуальною».

Андрій Пироговський, директор ТОВ «МИЗА» ТМ «Переяслав Хліб», поділився практичним досвідом співпраці з освітнім закладом:
«Студенти проходять практику на наших підприємствах уже кілька років. Після навчання вони легко адаптуються до сучасних умов, часто привносять нові ідеї. Але ми також підтримуємо і старше покоління, яке хоче змінити фах і далі працювати — особливо ветеранів».
«Ми змагаємось за інвестиції й за випускників. Щоб перемагати у війні, потрібно бути продуктивнішими. А це означає вміти адаптуватися, створювати спільно програми, які відповідають викликам не лише сьогодення, а й майбутнього — зокрема хвилі автоматизації та штучного інтелекту».

Подія відбулась у межах проєкту “БізОН — промоція, трансформація та інклюзивний розвиток бізнес-освіти у вибраних регіонах України”, що реалізується за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та фінансування уряду Японії.