
22 квітня на Дніпрі біля готельного комплексу “Любокрай” у Переяславі відбулися спільні практичні відпрацювання рятувальників 27-ї ДПРЧ та водолазно-рятувального відділення 6-ї ДПРЗ, які дислокуються у Переяславі. Про це повідомляє Інформатор.
ДСНСники виїхали із частини на оперативно-рятувальному автомобілі, попередньо, увімкнувши проблискові маячки. Автомобіль заздалегідь спорядили усім необхідним: водонепроникними костюмами, гумовим човном, рятувальним кругом, страхувальними засобами та іншим спецобладнанням для рятувальної операції на водних об’єктах.
Відпрацювання проходило у кілька етапів: ДСНСники умовно рятували потопельника за допомогою спецзасобів та евакуювали його з водойми, водолази занурювалися на дно і обстежували водойму за допомогою спеціального дрона, а медичний персонал надавав постраждалому першу допомогу. Усі ланки мали працювати злагоджено, послідовно і оперативно.
Як зазначив заступник начальника 27-ї ДПРЧ Олексій Шеліх, такі відпрацювання проводяться відповідно до затвердженого графіка, але перед початком купального сезону – щороку: “Заняття з особовим складом проводяться постійно – як теоретичні, так і практичні. Це дає змогу не втрачати навички і практикуватися, щоби бути готовими до виникнення надзвичайної ситуації. Тоді треба діяти швидко і злагоджено, бо кожна секунда може вартувати життя людини”.
Саме зараз, у весняно-літній період, рятувальники не лише практикуються самі, а й проводять профілактичні уроки-бесіди серед школярів та населення щодо безпечного поводження на водоймах.
А ось водолази з водолазно-рятувального відділення такі відпрацювання проводять щотижня, розповів начальник водолазно-рятувального відділення водолазно-рятувальної групи Ігор Вегера: “Під час навчально-тренувального відпрацювання навичок пошуку різних предметів та людей спочатку для обстеження дна застосовували підводний дрон, який умовно виявляє підозрілий предмет. Далі на дообстеження занурюється водолаз, який дістає предмет і підіймає на поверхню”.

Практичні заняття ДСНС на водних об’єктах

Рятувальник контролює ситуацію на поверхні

Імпровізована надзвичайна ситуація на водоймі

Рятувальники проводять практичні заняття з імпровізованим потопельником

Водний дрон

Водний дрон керується спеціальним пультом, зображення з його камери передається на телефон

Водолаза готують для дообстеження дна водойми

Маска водолаза оснащена навушниками і мікрофоном для спілкування між собою під водою

Водолази щотижня проводять практичні заняття на воді

Водний дрон може занурюватися на глибину 200 метрів

Обстеження дна за допомогою дрона

Водолаз дообстежує берег Дніпра

Надання першої медичної допомоги умовному врятованому