Повернення ЗНО поки неможливе: в Українському центрі оцінювання якості освіти пояснили чому

Директорка УЦОЯО Тетяна Вакуленко заявила, що повернення до ЗНО поки неможливе через війну та логістичні труднощі для вступників з окупованих територій. НМТ зберігає риси ЗНО, але має комп’ютерний формат.

Повернення ЗНО поки неможливе: в Українському центрі оцінювання якості освіти пояснили чому

Повернення до класичного Зовнішнього незалежного оцінювання наразі неможливе через війну. Про це розповіла директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко під час брифінгу, передає кореспондент УНН.

Деталі

За словами Вакуленко, НМТ багато в чому зберігає риси ЗНО. Основна відмінність – формат: замість паперового тестування тепер використовується комп’ютерне.

Мені здається, що насправді компʼютер дає більше можливостей, ніж папір. Тому що є і більше типів тестових завдань, які можна представити і контент, тобто цей стимульний матеріал, з яким учні працюють, можна представити в різних форматах і він може бути навіть цікавішим, ніж той, який на папері

-пояснила Вакуленко.

Водночас як зазначила Вакуленко, нинішній формат, коли абітурієнти складають тести з чотирьох предметів в один день, є вимушеним. 

Ми змушені такий формат надавати допоки матимемо оцінювання закордоном, допоки ми матимемо запропонувати що вступникам з окупованих територій або де є активні бойові дії. Тобто допоки ми не готові пропонувати декілька денне оцінювання через насамперед логістичні питання для вступників

– пояснила директорка Українського центру оцінювання якості освіти.

Якщо обставини зміняться і ми зможемо запропонувати декілька денні оцінювання, хоча б дводенний формат, то звичайно, ми будемо раді цьому і будемо намагатися це реалізувати

– додала Вакуленко.

Також, вона зазначила, що цьогоріч для участі в НМТ зареєструвалися понад 312 тисяч вступників, хоча всього було створено більше 320 тисяч кабінетів. За словами Вакуленко, частина вступників не відправила документи на оброблення або ж змінила рішення щодо вступу.

Близько 20 тисяч учасників подали заявки на складання тесту за кордоном, що становить менше 10% від загальної кількості.

Додати коментар