Сучасна система освіти постійно трансформується, адаптуючись до викликів сьогодення. Зміни у суспільстві, розвиток технологій і необхідність реагувати на нові потреби учасників освітнього процесу вимагають від вчителів гнучкості та професійного зростання. Цифрові інструменти стають важливим інструментом у роботі педагога, адже вони сприяють не лише підвищенню ефективності діяльності, а й розширенню можливостей для якісної взаємодії з дітьми, батьками та колегами.
Діяльнісний підхід, використання цифрових інструментів в освіті – це спосіб реалізації ідей та змісту Нової української школи. Школа для дитини не має бути місцем отримання тільки теоретичних знань. Це простір для прояву та реалізації креативності, місце, де діти вчаться бути ініціативними, і як результат – успішними.
Як перетворити учня з пасивного спостерігача на активного творця навчального простору? Чи може один цифровий інструмент змінити ставлення до предмета? Що створене учнем власноруч цінніше: оцінка чи емоція?
Саме на ці питання шукали відповіді учасники другого засідання педагогічної студії «Цифрові інструменти у навчанні географії та інтегрованих курсів природничої освітньої галузі», яке відбулося 09 квітня 2025 року в онлайн-режимі. Керівник педстудії – Ольга ЧЕМЕРИС, учитель географії Переяславського ліцею імені Івана Мазепи, учитель-методист.
На другому занятті учасники розглянули можливості платформи Canva в освітньому процесі. І вже з перших хвилин стало очевидно: учителі готові відкривати нові горизонти!
Педагоги активно доєдналися до спільного класу в онлайн-інструменті графічного дизайну Canva, де змогли відчути себе і дослідниками, і дизайнерами, і творцями уроку. Учасники заняття з натхненням виконували вправу «Банка радості», наповнюючи її моментами, що дарують тепло, усмішки та світло вчительських сердець.
У вправі «Мапа думок» кожен мав змогу структурувати знання та ідеї, продемонструвати логіку мислення і створити візуально гармонійну картину навчального процесу. Крім того, педагоги виконували інтерактивні вправи, що не лише стимулюють творче мислення, а й допомагають відчути себе в ролі учня, який навчається із задоволенням.
Учасники заходу ознайомилися з можливостями інструменту Canva і відчули, як цей інструмент може змінити підхід до навчання, зробити його інтерактивним, гнучким, динамічним та візуально привабливим. Особливо цінною є можливість залучати здобувачів освіти до створення різноманітних матеріалів, адже це не просто редактор, це середовище для відкриттів, де учень із простого глядача стає дослідником, митцем, аналітиком.
На занятті панувала атмосфера доброзичливості й зацікавлення; учасники відзначили актуальність теми для сучасної школи, практичну спрямованість заходу. Захід вийшов надзвичайно продуктивним і мотивуючим!
Працюємо. Дякуємо ЗСУ за таку можливість сьогодні.
Центр професійного розвитку педагогічних працівників