Змінили статут — повідомте податкову: що загрожує неприбутковій організації за порушення строків
Неприбуткові організації мають чіткі зобов’язання перед державою. Одне з них — повідомляти податковий орган про зміни в установчих документах.
Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що відповідно до Податкового кодексу України, зокрема пункту 117.1 статті 117, за неподання протягом десяти календарних днів після державної реєстрації змін реєстраційної заяви з позначкою «зміни» передбачено штраф у розмірі 1020 гривень. Якщо порушення не усунуто або повторюється протягом року — штраф зростає до 2040 гривень.
Нагадуємо: щоб зберегти статус неприбутковості, організація має відповідати певним вимогам, визначеним у п.п. 133.4.1 ст. 133 Податкового кодексу України.
Зокрема, в установчих документах повинні бути чітко прописані положення про:
– заборону розподілу доходів (прибутків) або їх частини серед засновників, учасників, членів організації, працівників (окрім зарплати та ЄСВ), а також членів органів управління та пов’язаних осіб;
– порядок передачі активів у разі припинення організації: вони мають бути передані іншій неприбутковій організації відповідного виду, юрособі, що здійснює недержавне пенсійне забезпечення (для НПФ), або зараховані до бюджету.
Ця вимога не стосується об’єднань та асоціацій ОСББ і житлово-будівельних кооперативів.
У разі, якщо неприбуткова організація змінює свою організаційно-правову форму або вносить зміни до установчих документів (у тому числі, якщо діє на підставі документів організації вищого рівня), вона зобов’язана повідомити про це податкову. Для цього слід подати до контролюючого органу реєстраційну заяву з позначкою «зміни» та додати копії відповідних документів.
Це потрібно зробити не пізніше ніж через 10 календарних днів з моменту держреєстрації змін. Якщо державна реєстрація не проводиться — документи слід подати впродовж 10 днів після виникнення змін, які стосуються установчих документів.
Порядок заповнення Структурованої форми платіжної інструкції для сплати платежів до бюджету та фондів соціального страхування
Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що згідно Інструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 29.07.2022 року №163 (далі – Інструкція НБУ №163) та наказом Міністерства фінансів України від 22 березня 2023 року №148 «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення» (далі – Порядок №148) визначено заповнення Структурованої платіжної інструкції.
Так, Інструкцією НБУ №163 визначено перелік обов’язкових реквізитів платіжної інструкції. Платники під час сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску повинні дотримуватися наступних правил заповнення обов’язкових реквізитів платіжної інструкції, а саме «Призначення платежу», «Код платника» та «Код фактичного платника».
Платники податків заповнюють структурований формат реквізиту «Призначення платежу» за прикладами, наведеними у Порядку №148, а саме, код виду сплати (три знаки, згідно з додатком 1 до Порядку № 148) та додаткова інформація запису (щодо переказу коштів у довільній формі).
Обов’язковий реквізит «Код платника» заповнюють всі платники, які сплачують податки, збори, інші платежі та єдиний внесок.
Юридичні особи у реквізиті «Код платника» зазначають код ЄДРПОУ, фізичні особи – підприємці та громадяни – податковий номер.
Реквізит «Код фактичного платника» заповнюється в наступних випадках:
- юридичними особами:
– у разі, якщо юридичні особи у своєму складі мають відокремлені підрозділи, представництва та сплачують платежі до бюджету і фондів спеціального страхування за відокремлені підрозділи, представництва.
При цьому юридичні особи у реквізиті «Код платника» платіжної інструкції зазначають власний код ЄДРПОУ, а у реквізиті «Код фактичного платника» – код ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, представництва;
- громадянами:
– у разі, якщо громадяни сплачують податкові платежі та єдиний внесок за допомогою технічного пристрою (банківський автомат, платіжний термінал, програмно – технічний комплекс самообслуговування, програмно – апаратне середовище мобільного телефону, інший пристрій) або через каси надавачів платіжних послуг.
При цьому громадяни у реквізиті «Код фактичного платника» платіжної інструкції зазначають власний податковий номер. Разом з цим, надавач платіжних послуг у реквізиті «Код платника» зазначає свій податковий номер.
Крім того повідомляємо, що станом на сьогодні, є непоодинокі випадки заповнення платіжної інструкції без використання структурованого формату реквізиту «Призначення платежу», приклади наведено в додатку.
Враховуючи вище зазначене, в подальшому при заповненні платіжних інструкцій на сплату податків, зборів, платежів, єдиного внеску рекомендуємо неухильно дотримуватись вимог Порядку №148, в частині використання структурованого формату реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції.
ГУ ДПС у Київській області
Соціальний внесок зріс на 121,4%:коментар Юліани Козаченко
У першому кварталі 2025 року Київщина демонструє позитивну динаміку в економічній сфері, зокрема у наповненні соціальних фондів. За даними Головного управління ДПС у Київській області, надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) за січень-березень склали 6,1 млрд грн. Темп зростання досяг 121,4%.
Очільниця пристоличної податкової Юліана Козаченко зазначила: «Ми вдячні кожному платнику за сумлінність і своєчасність сплати податків. Зростання надходжень ЄСВ на 1,1 млрд грн – це не лише економічний показник, а реальний внесок у соціальну стабільність. Завдяки цьому держава може забезпечувати виплати пенсіонерам, підтримувати безробітних і гарантувати захист працівників».
Вона також підкреслила, що податкова служба Київщини активно інформує платників про зміни в законодавстві через семінари, онлайн-зустрічі та роз’яснення на офіційних ресурсах, що сприяє підвищенню рівня обізнаності та стає запорукою стабільного наповнення бюджетів усіх рівнів.
Джерело: https://kyivobl.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/886631.html
Повернення помилково та/або надміру сплачених сум ЄСВ
Порядок зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів затверджений наказом від 23.07.2021 № 417 (далі – Порядок №417).
У випадку надмірної сплати сум ЄСВ на рахунок 3556 перерахунок надміру або помилково сплачених коштів здійснюється органами ДПС на підставі заяви платника за формою, визначеною у додатку 1 Порядку №417.
Відповідно до п. 6 Порядку №417 повернення надміру та/або помилково сплачених коштів здійснюється виключно на підставі заяви платника податку та додатком (оригінал або завірена ним копія розрахункового документа (квитанція, платіжне доручення тощо), що підтверджує сплату коштів.
Заява може бути подана платником до ГУ ДПС у Київській області в паперовій формі за адресою: м. Київ, вул. Святослава Хороброго, 5А або в електронній формі через електронний кабінет та з дотриманням вимог законодавства у сферах захисту інформації, електронних довірчих послуг та електронного документообігу (режим «Листування з ДПС»).
В подальшому, для уточнення реквізитів рахунків пропонуємо скористатись модернізованим електронним сервісом «Електронний кабінет платника», розміщеному на офіційному веб-порталі ДПС України http://cabinet.tax.gov.ua.
Джерело: https://kyivobl.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/886433.html
Податок на прибуток: перша звітність за оновленою формою – у 2025 році
Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що з 21 січня 2025 року набрав чинності наказ Мінфіну № 621, який оновлює форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємств. Нову форму затверджено замість тієї, що діяла з 2015 року (за наказом № 897).
Згідно з п. 46.6 Податкового кодексу України, якщо змінюються форми податкової звітності, то нова форма застосовується з наступного податкового періоду після її оприлюднення.
Тож, оновлену декларацію з податку на прибуток слід подати вперше за півріччя 2025 року.
Відповідно до п. 4 розд. ІІ Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 06.06.2017 р. №557, електронні форми документів у форматі за стандартом на основі специфікації eXtensibleMarkupLanguage (XML) оприлюднюються на вебпорталі ДПС.
Джерело: https://kyivobl.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/886600.html
ГУ ДПС у Київській області
Новини ДПС:
ДПС не штрафує за продаж особистих речей на Інтернет-майданчиках
Руслан Кравченко: Податкова адміністрація Фінляндії допомагатиме ДПС підвищувати довіру до інституції
Особливості застосування реєстраторів розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг) в мережі Інтернет
Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
Підписатись на сторінку Ютуб ГУ ДПС у Київській області
https://youtube.com/channel/UCorQvl-qMpj1Tnvz35Mgg6g?si=5OtBBEN5G8bh3q7f