УВАГА з 01 квітня 2025 року починається період весняно-літньої нерестової заборони на вилов водних біоресурсів.


З метою забезпечення охорони та збереження у належному стані середовищ існування, шляхів міграції та місць природного відтворення водних біоресурсів (нерестовищ)
в рибогосподарських водних об’єктах у районі діяльності Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у м. Києві та Київській області затверджено перелік меж нерестовищ на період нересту в 2025 році в межах району діяльності Київського рибоохоронного патруля з яким можна ознайомитися за посиланням.


Тривалість періоду нерестової заборони визначено чинним законодавством:
– на Київському та Канівському водосховищах – з 1 квітня до 10 червня;
– у всіх інших річках та їх кореневих водах – з 1 квітня до 20 травня;
– в придаткових водах – з 1 квітня до 30 червня.

Нерест – процес масового природнього відтворення водних біоресурсів, який відбувається протягом строку, обумовленого кліматичними та біологічними умовами.
Нерестовище – частина рибогосподарського водного об’єкта на якій відбувається нерест, межі якої затверджуються наказами органів рибоохорони у відповідних районах діяльності
на підставі науково-біологічних обґрунтувань наукових установ, а у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, управління якими здійснюється спеціальними адміністраціями, за погодженням із спеціальними адміністраціями установ природно-заповідного фонду.

Під час періоду нерестової заборони дозволено здійснення виключно любительського рибальства гачковими знаряддями лову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега на не заборонених органами рибоохорони ділянках рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах).
Також нагадуємо, що здійснення любительського рибальства дозволяється лише в межах добової норми вилову (3 кг + трофей) та дозволеними способами вилову.

У період нересту забороняється добування (вилов) водних біоресурсів на нерестовищах у період нересту, в тому числі з берега.

Для забезпечення охорони водних біоресурсів забороняється пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден у заборонених місцях, у період нересту, на нерестовищах та на зимувальних ямах (за винятком установлених суднових ходів), за виключенням суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади.


Протягом нерестового періоду забороняється здійснення промислового вилову водних біоресурсів особам, що мають дозвіл на здійснення спеціального використання водних біоресурсів у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) (користувачам водних біоресурсів).


Одночасно необхідно вести себе тихо на водоймах, піклуватися про природу, не забруднювати навколишнє середовище.


Особи, винні в порушенні встановлених законодавством вимог щодо охорони середовища існування, умов розмноження і шляхів міграції несуть адміністративну/кримінальну та цивільно-правову відповідальність за порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу.

Підприємства, установи, організації та громадяни зобов’язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства в галузі охорони, використання
і відтворення тваринного світу. Розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного світу, а також за знищення чи погіршення середовища
їх існування встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Київський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог природоохоронного законодавства.

Крім того нагадуємо, що до 30 червня 2025 року діє заборона на вилов раків у зв’язку з періодом їх линьки і виношування ними ікри.

Рекомендуємо перед початком риболовлі повторити



задля уникнення неприємних ситуацій, які спаплюжать ваш відпочинок.

Якщо ви помітили порушення Правил рибальства, Порядку придбання чи збуту водних біоресурсів просимо невідкладно повідомляти на «гарячу лінію» за номером телефону:
