Для фізичних осіб-підприємців (ФОП) та тих, хто провадить незалежну професійну діяльність, які стали на захист України під час мобілізації, Податковий кодекс України (ПКУ) передбачає важливі послаблення. Йдеться про можливість звільнення від нарахування, сплати та подання звітності з податків на період військової служби.
Якщо ви були призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання мобілізаційних завдань за штатами воєнного часу, ви маєте право на звільнення від таких обов’язків:
– нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб відповідно до розд. IV ПКУ;
– нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку відповідно до глави 1 розд. XIV ПКУ;
– нарахування, сплати та подання звітності з військового збору у складі податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб або єдиного податку відповідно до п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.
Головне управління ДПС у Київській області наголошує, що ця норма діє на весь період вашої служби, незалежно від того, чи маєте ви найманих працівників.
Підставою для такого звільнення є заява самозайнятої особи та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які подаються до органу доходів і зборів за місцем податкової реєстрації самозайнятої особи протягом 10 днів після її демобілізації.
Якщо демобілізована самозайнята особа перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, на особливий період, заява і копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації) (https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=42755).
2.3 млрд.грн надійшло ПДФО до державного бюджету за січень-лютий 2025 року
Як зазначила очільник Головного управління ДПС у Київській області Юліана Козаченко, за перші два місяці 2025 року платники податків Київщини перерахували до державного бюджету 6,45 млрд грн, що свідчить про стійкий розвиток регіональної економіки. Зокрема, податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) забезпечив 2,25 млрд грн надходжень, що становить 34,9% загального обсягу платежів та на 16,8% перевищує показники аналогічного періоду 2024 року.
«Податок на доходи фізичних осіб є одним із ключових джерел наповнення бюджетів різних рівнів. Його значення важко переоцінити, адже він забезпечує фінансування соціальних виплат, освіти, охорони здоров’я та інших важливих державних програм» – зазначила Юліана Козаченко.
Залишаємось на зв’язку:
Контакти гарячих ліній https://kyivobl.tax.gov.ua/kontakti/
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
Матеріали за посиланням :
https://kyivobl.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/881073.html
ДПС у Київській області
Новини ДПС:
Руслан Кравченко обговорив з представниками EU4PFM результати впровадження податкових реформ
Витяг з реєстру платників ПДВ можна замовити в електронній формі
Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
Підписатись на сторінку Ютуб ГУ ДПС у Київській області
https://youtube.com/channel/UCorQvl-qMpj1Tnvz35Mgg6g?si=5OtBBEN5G8bh3q7f