Середа, 15 Січня 2025

Переяслав

1117 років від першої літописної згадки

Офіційний сайт
Переяславської міської територіальної громади

Menu

У Переяславі провели вишкіл із тактики та медицини: досвід передавали представники “Центурії”

Представники громадської організації “Центурія” проведи відкритий вишкіл з тактики та тактичної медицини у Переяславі в молодіжному центрі “Зустріч” 10 січня, на ньому побував і Переяслав.City.

Centuria  це новітня Організація Українських Nаціоналістів, яка стоїть на світоглядних засадах Української Державності та Європейської Традиції. Загалом організація охоплює близько тисячі учасників по всій Україні, сповідує ідею українського націоналізму і виступає за націоналістичні ідеї.

Провели заняття представники цієї організації у Переяславі: прихильник та куратор тактики/тактичної медицини з позивними “Бабай”, який захищає небо над Переяславщиною у складі місцевого ДФТГ , командир та легіонер “Мольфар” та заступник командира “Дипломат”. Свої імена не називають, також приховують обличчя для власної безпеки.

“Дипломат” розповів, що у “Центурії” діє своя ієрархія. Легіонер– найвища посада, це люди, які приймали участь у бойових діях, потім йдуть бійці– люди, які перебувають не менше, ніж три місяці у організації та пройшли особливий тест, який був наданий самою організацією. Далі прихильники, які вже давно знаходяться у організації і довели їй свою вірність. Також є рекрути, які тільки доєдналися і хочуть розпочати свою справу у “Центурії”.

Вишкіл з тактики та тактичної медицини провели з метою загального розвитку молоді та підготовки населення до можливих сутичок із ворогом: – Не можна заперечувати те, що найближчим часом може повторитися наступ на Київ. На це нині наштовхує багато фактів. І в разі цього, молодь і загалом населення має бути готовим. З 2020-го по 2022 рік представники “Центурії” проводили акцію “Не панікуй, а готуйся”. Наші побратими їздили по Україні і влаштовували як цивільні, так і військові підготовки на випадок повномасштабного вторгнення, – поділився “Дипломат”.

Саме на заняття у Переяславі зареєструвалося близько десятку людей, яких розділили на дві групи: молодшу та старшу. Молодь віком 15 років активно цікавилася тим, як правильно накладати турнікети при артеріальній кровотечі та загалом про надання першої домедичної допомоги. Також розглянули основні позиції у аптечці військових. Після основної частини заняття, молодь мала змогу одягнути військове спорядження та провела тактичні заняття у парах. У якості інвентарю використовували навчальні резинові гранати та дерев’яні муляжі автомату Калашникова.

— Я прийшла на ці заняття, бо хотіла, отримати більш практичні навички, а не теоретичні, яких вчать у школі. Цікавою була інформація, як зупинити кровотечу шнурком – тобто підручними засобами. Дуже сподобалася атмосфера заняття, бо ми не лише дізналися нову інформацію, а і добре провели час, — поділилася 15 річна Міріам.

— Мені дуже сподобалося це заняття із тактичної медицини. В школі ми самі опрацьовували цей матеріал. Нам розповідали про це більш поверхнево. Нам не розповідали, як вдягати турнікети і які пластирі використовувати при пораненні легень. Ми цю інформацію дізнавалися лише на “Джурі”. Дуже цікаво було почути про бойовий досвід “Мольфара”. Це дуже цікаво і повчально у теперішньому часі. Шкода, що багато людей не усвідомлює небезпеки і думає, що в Переяславі все спокійно, — поділилася Анастасія.

Як правильно накласти турнікет?

Сучасний турнікет – це міцна стрічка, що зазвичай має з одного боку липку самоклейну смужку, всередині – стропу, що допомагає їй затягуватися, зовні – паличку (вороток/важіль), а також пряжку, фіксатор воротка і місце, де можна записати час накладання турнікета.

  • Обгорніть стрічку турнікета навколо кінцівки вище місця кровотечі.
  • Затягніть стрічку якомога тугіше, щоб зупинити кровотік.
  • Зафіксуйте стрічку за допомогою клейкої смужки.
  • Закручуйте паличку (вороток) доти, доки кровотеча не зупиниться і не зникне пульс на пошкодженій кінцівці.
  • Зафіксуйте паличку у спеціальному фіксаторі воротка.
  • Обов’язково вкажіть час накладання турнікета (наприклад, напишіть маркером або гострим предметом).

Додаткові поради:

  • Якщо пошкоджено сонну артерію, турнікет потрібно накладати через руку. Стежте, щоб артерія не “запала” всередину, оскільки її важливо утримати в натягнутому стані.
  • Турнікет накладається при сильних кровотечах і має розташовуватися якомога вище місця поранення – на плечі, передпліччі, стегні або гомілці.
  • Якщо під рукою немає турнікету – можна використати шнурок, або хустинку, яку треба дуже щільно затягнути на кінцівці. Однак під шнурок треба щось підкласти, адже він дуже тоненький і сильно перетягує шкіру. Під низ покладіть палицю, яка витримає сильне напруження. Також сильно її закрутіть і зафіксуйте.
 

Представники “Центурії” наголошують, що турнікет можна тримати не більше двох годин.

Як застосовувати тампонаду?

На сустави, коліна та лікті турнікет не накладається. “Мольфар” зауважив, що якщо поранення сталося дуже високо на кінцівці, до прикладу на бедрі  застосовують тампонаду. Тканину запихають в глибину рани, аж до самої вени чи артерії.

Тампонада кінцівки робиться гемостатичним бинтом, який просочений гемостатичною композицією, яка швидко зупиняє кровотечу середньої або високої інтенсивності.

Якщо під рукою такого бинта немає — можна використати продезинфіковану у спирті тканину із натуральних матеріалів. Також при таких пораненнях добре підійдуть жіночі тампони. Вони легко вберуть і припинять кровотечу. А гігієнічні прокладки часто використовуються на фронті як устілки. У них залишаються сухими ноги.

Як діяти з уламком, який потрапив у людину та не вийшов наскрізь?

Якщо уламок потрапив у тіло людини і не вийшов наскрізь, необхідно діяти обережно та швидко:

  • Не витягувати уламок. Витягування може спричинити сильну кровотечу, якщо уламок пошкодив судини чи артерії. Він може тимчасово стримувати крововтрату.
  • Знерухомити уламок. Для запобігання додаткових пошкоджень уламок слід зафіксувати. Використайте підручні засоби, наприклад, бинт, одяг, шматок тканини або інші підручні матеріали.
  • Зупинити кровотечу. Якщо є кровотеча навколо уламка, накладіть стерильну пов’язку або чисту тканину, не тиснучи безпосередньо на уламок.
  • За можливості забезпечити іммобілізацію. Знерухомте ту частину тіла, де знаходиться уламок, щоб запобігти його подальшому переміщенню.
  • Накласти турнікет, якщо необхідно. Якщо уламок перебуває на кінцівці та кровотеча сильна, накладіть турнікет вище рани.
  • Негайно звернутися по медичну допомогу. Якнайшвидше транспортуйте постраждалого до лікаря або викличте швидку допомогу. Повідомте медиків про всі дії, які були виконані.

Оклюзійні наліпки

При пораненні грудної клітки або черевної порожнини використовують оклюзійні наліпки, які завжди є у військових аптечках:

— Завдяки їм люди з наскрізним пораненням грудної клітки, зокрема легень, можуть дихати. Для цього на вихідний отвір від кулі чи уламку кріпиться наліпка, щоб зробити своєрідну мембрану і зберегти тиск у грудній клітці. Людина, хоч і на одні легені, але буде дихати. Вона виживе і буде при свідомості. У мене були випадки, коли побратим отримав поранення у легені. Ми виходили десь у кілометрах чотирьох від позиції. Він був із пробитою легенею, але ще мав змогу відстрілюватися і відбиватися, бо вчасно наклав цю наліпку. Так, людина при такому пораненні може втрачати свідомість, адже це шок, але з наліпкою вона виживає”, — розповідає “Мольфар”.

Якщо під рукою немає наліпки, можна використати звичайний пакет і скотч або ізоленту: —Пакет, навіть зі стандартним розміром “майочки”, накладається на отвір від наскрізного поранення, і по кругу, навколо пакета, а не по самому отвору, накладається скотч. Таким чином утворюється мембрана, і можна обійтися без наліпок”, — додає він.

У разі, якщо уламок або куля не пробивають легені наскрізь, у грудній клітці набирається рідина, що викликає велике напруження. — У таких випадках використовують декомпресійні голки — це медичні пристрої, які знімають зайвий тиск. Але їх застосовують лише медики, бо у стресовій ситуації людина не зможе швидко і чітко їх встановити. Також є загроза потрапити собі нею прямо у серце.

Ще одним важливим моментом є ризик гіпотермії, яка може виникати через крововтрату і шок. — При пораненні у людини пришвидшується пульс, кров починає швидше рухатися, і вона втрачає температуру. У військовій аптечці є ковдра, яка збільшує термоізоляцію. Коли людину доставляють з пораненням, її замотують у це покривало, щоб вона не втрачала свідомість і не померла.

 

Додати коментар