Читай своє: видавництва розповіли про бестселери року від українських авторів

Українські видавництва розповіли  про українських авторів, чиї твори найчастіше купували у 2024 році. Пропонуємо ознайомитися з добіркою вітчизняних бестселерів.

Артем Шевченко, «Воєнна розвідка України. У небі, на морі, на землі»

Це видання – документальний часопис про найбільш успішні бойові операції Головного управління розвідки Міноборони України протягом 2022-2023 років. Як проривалися повітрям на «Азовсталь», як звільняли острів Зміїний та Харківщину, як збивали російських льотчиків-асів розповідають безпосередні учасники тих подій. Видання містить QR-коди з посиланнями на фільми автора, які лягли в основу книги. Передмову написав голова ГУР генерал-лейтенант Кирило Буданов.

Анна Топіліна, «Люби без ілюзій. Як звільнитися від токсичних стереотипів і побудувати здорові стосунки»

Ілюзії – річ шкідлива не тільки у коханні, проте саме у стосунках розбиті ілюзії ранять найбільше. Цьому можна запобігти, якщо викорінити стереотипи, хибні уявлення, міфи, які в нас сформували культура та суспільство. Чи ви справжній чоловік, чи ви порядна жінка, що можна і не варто робити у ліжку, чого очікувати від першого побачення… У нас в голові є пов’язані з цими питаннями сценарії, але часто вони позбавлені зв’язку з реальністю, з відвертістю та справжністю почуттів.

 

Анна Топіліна, психологиня і сексологиня, вивчила всі ці шкідливі ментальні перепони як фахівчиня і як жінка – на власному досвіді. Авторка закликає любити без ілюзій, не ускладнювати стосунків та насолоджуватись щирістю із самими собою та з коханими.

Дарка Озерна, «Бути окей. Що потрібно знати про психічне здоров’я»

У цій книжці читач знайде не лише базову інформацію про психічне здоров’я із посиланнями на медичні протоколи, а й певну систему орієнтирів. Авторка орієнтується на український контекст: які існують стереотипи, які виникають проблеми, що їх спричиняє та які можливі наслідки.

У першій частині зібрана загальна інформація про психічний стан людини, його зв’язок з фізичним станом, а також описані принципи роботи мозку і прояви емоцій. У другій – розглянуто найпоширеніші психічні розлади. Завершується книжка розглядом історичної травми як чинника, що впливає на колективне психічне здоров’я.

Леся Українка, «Вибрані твори»

Хто для нас Леся Українка? Мавка, українська Кассандра; це й її знамените «Щоб не плакать, я сміялась», і водночас «Ні! Я жива! Я вічно буду жити!»… Серед доробку Лесі Українки не лише поезії, а й переклади, проза, драматичні поеми – жанр, який особливо розвивала письменниця в українській літературі.

У цій збірці читачам пропонується насолодитися найвідомішими віршами авторки. Також до книжки увійшла драма-феєрія «Лісова пісня», поеми «Одержима», «Кассандра», «Бояриня», «Давня казка».

Обкладинка книги Лесі Українки

Обкладинка книги Лесі Українки

Видавництво “Vivat”

Григорій Квітка-Основʼяненко, «Конотопська відьма»

Вперше за останні сто років проза Григорія Квітки-Основ’яненка повертається до читачів такою, як вона була насправді, зі своїм ритмом та особливою слобожанською говіркою. Мстиві відьми, мерці, які справляють Великдень, зачаровані скарби, перекотиполе – свідок проти вбивці… Перед читачем постає яскрава й містична картина життя на українських землях від Конотопа до Харкова.

Повісті Квітки-Основ’яненка – це ще і європейські сюжети, перенесені на вітчизняний ґрунт, проповіді, літературна полеміка, мовна гра.

Обкладинка книги «Конотопська відьма»

Обкладинка книги «Конотопська відьма»

Валерʼян Підмогильний, «Невеличка драма»

Валер’ян Підмогильний хотів написати роман, у якому майстром корабля буде жінка. Так народилася «Невеличка драма» – роман про нові взаємини, новий побут, нову мораль і вічні питання, які постають у добу технічного прогресу. Шалена ірраціональна пристрасть чи холодний раціональний розрахунок – хто вийде переможцем із двобою? Чи перемога взагалі можлива, якщо і кохання, і страждання – лише стандартні реакції білка? Підмогильний майстерно розігрує на камерній сцені невеличку драму, назва якій – життя. Це один з найкращих філософських романів в українській літературі ХХ сторіччя.

Світлана Тараторіна, «Лазарус»

1913 рік. Грізні битви людей та нечисті в минулому, колишні вороги навчилися жити поряд у Києві – головному місті Межі. Але цей мир примарний, насильство от-от вирветься назовні. Давні пророцтва невблаганні – прийде той, хто все змінить і відплатить сповна за несправедливість та утиски.

Проти власної волі у вирі подій опиняється Олександр Тюрин, відомий детектив, який має свої причини уникати Києва. Шість детективних головоломок, криваві злочини, політичні інтриги, біль та радість кохання, секрети святих місць і поклик прадавніх сил – у пошуках істини розкриваються родинні таємниці та воскресає похована історія.

Едуард Андрющенко, «Архіви КГБ. Невигадані історії»

Документи радянських органів держбезпеки, розсекречені в Україні, стали справжнім клондайком для дослідників і журналістів. Місяць за місяцем, рік за роком історії, знайдені Едуардом Андрющенком в архівних справах, перетворювалися на статті для українських та закордонних видань.

Їхніми героями стали видатні митці та цинічні вбивці, агенти та чекісти, втікачі та шпигуни. Хтось підписує абсурдні зізнання, а хтось дивом рятується від смерті. Хтось планує замах на рідних, а хтось відправляється в табори через власну балакучість. Хтось лишає зухвалі послання для КДБ, а хтось бачить, як знищують результат його багаторічної праці. Всі ці епізоди дозволяють краще зрозуміти складне й повне суперечностей життя українців в умовах радянського тоталітаризму.

Видавництво «Фоліо»

Кузьма Скрябін, «Я, «Побєда» і Берлін»

Ця книжка – літературний дебют відомого українського співака Андрія Кузьменка (Кузьми), лідера групи «Скрябін», який загинув в автомобільній катастрофі 2 лютого 2015 року. До збірки увійшли дві повісті, а також тексти відомих пісень групи. Перша повість – «Я, «Побєда» і Берлін» – проникнута яскравим почуттям гумору, веселим настроєм і, напевне, розсмішить навіть дуже серйозних читачів. Події відбуваються навколо старого і пошарпаного автомобіля «Побєда», на якому Андрій зі своїм другом Бардом подорожують до столиці Німеччини.

Друга повість – «Місто, в якому не ходять гроші» – геть інша за жанром. Це невесела історія про дівчину Алісу, яка через збіг обставин опинилася в жахливому місті, де панують людиноненависництво, нечувана жорстокість і нелюдські порядки, – місті, з якого немає дороги назад…

Ален Бобров, «Пропаганда 2023. Інформаційні війни під час російської агресії»

Соціальні потрясіння впливають на моделі поведінки людей. Саме в ці моменти, коли людина втрачає контроль над емоціями, дія пропаганди посилюється. Вона немов та високоточна зброя цілить у нашу підсвідомість.

У цій книжці зібрано найпоширеніші маніпуляції, техніки, тактики, завдяки яким вдавалося пробивати стражів нашої свідомості під час широкомасштабного вторгнення росії. Представлено приклади воєнного сьогодення пропаганди в Україні та росії, а також проведено паралелі із воєнною пропагандою часів світових війн.

Сергій Духно, «Маріуполь. Вихід з пекла»

Книга «Маріуполь. Вихід з Пекла» – це щоденник, написаний очевидцем осади Маріуполя. 25 днів у бункері «Азовсталі» провів із родиною Сергій Духно. «Азовсталь» – його рідне підприємство, вся сім’я працювала на цьому заводі.

Втікати з міста сім’я Духно спочатку не думала, але коли біля будинку снаряд прилетів на дитячий майданчик, залишивши величезну вирву, вирішили виїжджати. Через постійні обстріли не змогли скористатися машиною і пішки добралися до знайомого і надійного прихистку – «Азовсталі».

Як жили люди в заводському бункері, де брали їжу, воду і тепло, як уживалися з сусідами і, головне, як Сергію і його сім’ї вдалося врятуватися від неминучої загибелі – розповідає автор книжки.

Владлен Мараєв «Україна, 1918: Хроніка»

«Україна, 1918: Хроніка» – це огляд найбільш значущих для історії України подій, що трапилися у скорочений календарною реформою рік. Проголошення самостійності Української Народної Республіки, укладення Брест-Литовського миру з Центральними державами, гетьманський переворот і проголошення Української Держави під керівництвом Павла Скоропадського, заснування Української Академії наук, антигетьманське повстання під проводом Директорії та відновлення Української Народної Республіки – такої «програми» цілком могло вистачити на декілька десятиліть, але усе це і навіть більше вмістив у себе короткий 1918-й.

Обкладинка книги Владлена Мараєва

Обкладинка книги Владлена Мараєва

Джерело

Додати коментар