НАДС ініціювали другий етап інформаційно-просвітницької кампанії «Чиновники під забороною» – із гаслом «Територія вільна від чиновників».
– Ціннісні орієнтири нашої «території» – доброчесність, емпатія, гендерна рівність, інклюзивність та безбар’єрність. Для нас важливо відмовитися від ментально чужих понять і позбутися явищ, які суспільство вважає недоречними для публічного службовця. Ми відповідним чином позначили вхід до будівлі НАДС. Вдячні колегам із десятків обласних і районних державних адміністрацій, які активно підтримують нас. Закликаємо колег з інших органів державної влади долучитися до ініціативи і маркувати свої офіси. Готові і надалі ділитися ілюстративними матеріалами, бренд-буком та меседж-боксом, – зазначила голова НАДС Наталія Алюшина.
За словами голови НАДС, упродовж тижня, за даними пошукової статистики, українські медіа вжили поняття «чиновник» і його похідні в середньому 5350 разів. Ця активність ілюструє живучість міфу про засилля «чиновників», значною мірою вкоріненого у суспільній свідомості.
– Наша історія не має «чиновницького» підґрунтя. Згадане поняття було закріплене Петром І у «Табелі про ранги» – документі, що став чинником знищення української еліти. Використання цього імперського штампа інфікує суспільство хейтом щодо публічної служби. Ним таврують суспільне поле усі: журналісти, народні депутати, урядовці та експерти. І цим зміцнюють у суспільстві чужу історичну традицію, – наголосила очільниця Агентства.
– Боляче спостерігати, що після 33 років Незалежності й 10 років війни Україна живе у чужих наративах. Закликаємо суспільні кола припинити вживати поняття «чиновник» як ментально, історично і політично чуже для українців. Пропонуємо національні відповідники: «державний» та «публічний» службовець. Українці пов’язані із «чинами» виключно через примусове утримання в московській імперії. Нашими цінностями є прагнення до волі і національної державності. Для українського публічного службовця в принципі неприйнятні рамки «чиновника» диктаторського режиму, – підкреслила Наталія Алюшина.
Довідково: Команда НАДС ініціювала просвітницьку акцію «Чиновники під забороною» як відповідь на бездумне ототожнювання українських публічних службовців із «чиновниками». Мета – позбутися чужих наративів і запровадити національні відповідники.
За інформацією Національного агентства з питань державної служби