
Громади Київщини мають активізувати створення та оснащення реабілітаційних відділень. Про це під час наради із керівництвом громад та медзакладів області повідомила заступниця голови Київської ОДА Лесі Карнаух.
Наразі на Київщині триває розширення медичних послуг з реабілітації для дорослих і дітей. Надання реабілітаційних послуг в стаціонарних умовах заплановано у 14 медичних закладах.
«Закликаю голів громад відповідальніше ставитися та брати на себе активнішу роль у розгортанні реабілітаційних відділень на місцях. Це не лише важливий крок для забезпечення доступу до необхідної допомоги для наших громадян, але й пряма відповідальність перед людьми. Кожен голова громади має бути особисто залученим у цей процес, адже саме від активності та небайдужості залежить, чи буде надана кваліфікована допомога тим, хто її найбільше потребує. Необхідно створювати умови для розвитку реабілітаційної інфраструктури та забезпечувати ефективне функціонування цих закладів на місцях», – зауважила заступниця голови КОДА Леся Карнаух
Вона додала, що з метою допомоги у відкритті реабілітаційних відділень Міністерство охорони здоров’я України здійснило закупівлю реабілітаційного обладнання, зокрема, реабілітаційних бігових доріжок, підіймачів, спеціальних столів та канап для терапії, а також різних балансувальних тренажерів та інших пристроїв. Частина обладнання вже доставлена на місця, решта очікується до кінця поточного року.
Крім того, для пришвидшення процесу створення реабілітаційних відділень Київська обласна державна адміністрація для придбання необхідного обладнання виділила майже 40 мільйонів гривень, які до кінця цього року вже будуть розподілені між закладами і готові до використання.
«Реабілітація – не просто медичний процес, це шлях до відновлення та повернення людей до повноцінного життя. У 2024 році майже дві тисячі наших військових пройшли реабілітаційні курси в медичних закладах області. Реабілітація є важливою частиною системи охорони здоров’я, що допомагає не лише військовослужбовцям, які повертаються до мирного життя після служби, а й пацієнтам, що пережили інсульт чи інфаркт. Потреба у реабілітаційних заходах із кожним днем зростає», – зазначила заступниця Київської обласної державної адміністрації Леся Карнаух.
Цьогоріч на території області відкрито два нових реабілітаційних модулі соціальної франшизи, які розширюють доступність медичних послуг для пацієнтів, які потребують допомоги. Заклади працюють для ветеранів та ветеранок, членів їхніх родин, а також для цивільного населення. Вони оснащені якісним реабілітаційним обладнанням. Тут у мультидисциплінарній команді фахівців працюють кейс-менеджер, психолог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини, фізичний терапевт, логопед, а також фахівці інших сфер.
Учасники наради детально розглянули поточну ситуацію на Київщині та визначили кроки для покращення надання реабілітаційної допомоги. Основну увагу приділили питанням доступності та якості відновлювальних послуг для жителів області.