У Переяславському професійному коледжі триває реконструкція навчально-практичного центру швейного напряму. Проводять капітальний ремонт, закуповують інноваційне обладнання. Кошти на модернізацію цеху виділили з державного та обласного бюджетів, повідомляє Proslav.
У навчально-практичному центрі швейних технологій здійснюють підготовку за професіями швачка, кравець, закрійник. Крім того, на базі коледжу фахівці швейного спрямування можуть підвищити кваліфікацію, а всі охочі – пройти перепідготовку, розповіла заступниця директора з навчально-виробничої частини Ірина Слюсар:
– Професії швейного профілю – актуальні й постійно затребувані на ринку праці. У нас не лише молодь отримує первинну професійну освіту, а й дорослі можуть здобути сертифікат за певним розрядом і піти працювати.
Реконструкція приміщення передбачає заміну покрівлі, утеплення фасаду, встановлення нових енергозберігаючих вікон та дверей, а також проведення внутрішніх ремонтних робіт. Для цеху закупили інноваційне комп’ютерне, телевізійне та аудіовізуальне обладнання, машини для виробництва текстильних виробів, електропреси для металофурнітури та вологотеплової обробки, парогенератори, прасувальні дошки та офісні меблі тощо.
– Більшу частину оснащення вже отримали. Оновлення матеріально-технічної бази значно підсилить якість підготовки фахових кваліфікованих робітників, – підкреслила Ірина Слюсар.
У партнерстві з КОВА на базі коледжу впроваджують ще один соціально важливий проєкт – створення ветеранського хабу. Цей простір надаватиме підтримку учасникам бойових дій, ветеранам та їхнім родинам, забезпечуючи безоплатну психологічну, юридичну допомогу та сприяння адаптації після повернення з фронту.
Для хабу виділили окреме приміщення й коштом державної субвенції закуповують необхідне комп’ютерне та аудіовізуальне обладнання. Планують, що він запрацює вже наприкінці року.