Україна на другому місці у світі: завершився міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» 2024

Україна на другому місці у світі: завершився міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» 2024

Протягом жовтня в Україні тривав «Вікі любить пам’ятки» – найбільший у світі фотоконкурс об’єктів культурної спадщини для ілюстрування статей у Вікіпедії.  У загальному заліку Україна посіла друге місце за кількістю завантажень серед 56 країн-учасниць.

За жовтень 322 учасники та учасниці подали понад 30100 світлин майже 6400 об’єктів культурної спадщини України, з яких зображення понад 780 памʼяток були завантажені вперше за всю історію фотоконкурсу. Українська частина найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) проводиться вже втринадцяте.

«Незважаючи на повномасштабну війну, учасники й учасниці нашого конкурсу продовжують документувати українську культурну спадщину, яка зараз перебуває не просто під загрозою, а під прицілом російської збройної агресії. У 2022 році на конкурс завантажили майже 14 тисяч світлин, 2023-го – майже 20 тисяч, а цього року – понад 30 тисяч робіт з усіх регіонів України. Дякуємо усім за небайдужість, участь та увагу до конкурсу, зараз це вкрай важливо», – прокоментувала Ольга Мілянович, членкиня оргкомітету «Вікі любить пам’ятки», прессекретарка ГО «Вікімедіа Україна».

Міжнародний етап прийому робіт завершився, Італія очолила залікову таблицю із понад 42 тисячами робіт. 

«Цього року у п’ятірці регіонів-лідерів за кількістю об’єктів, фотографії яких завантажені на конкурс, є Хмельницька (585 пам’яток), Тернопільська (506); Львівська (478), Вінницька (474), Чернівецька (470) області. Найменше пам’яток сфотографовано з регіонів, які нині перебувають під окупацією або розташовані в зоні активних бойових дій чи постійних обстрілів: Миколаївська область (21 пам’ятка), Севастополь (29), Крим (32), Донецька (47) та Херсонська (49) області. З Луганської області цього року у нас є світлини 104 пам’яток, що майже цілком заслуга Вячеслава Непрана, фотографа із Сіверськодонецька, який зараз мешкає у Франції, але продовжує подавати роботи з рідної Луганщини», – розповів Вячеслав Мамон, волонтер проєкту «Вікі любить пам’ятки», член Правління ГО «Вікімедіа Україна».

Журі українського етапу визначить 10 найкращих фото, які будуть представляти культурну спадщину України на міжнародному етапі. У грудні міжнародне журі розпочне роботу з оцінювання найкращих світлин національних етапів, результати мають бути відомі на початку 2025 року.

 

Додати коментар