Національне інформаційне бюро (НІБ) при Мінреінтеграції нагадує алгоритм дій, якщо ви дізналися про потрапляння близької людини до ворожого полону.
Насамперед потрібно намагатися зібрати якомога більше інформації про обставини захоплення людини у полон. В тому числі від її побратимів, їхніх рідних чи із соціальних мереж.
Слід одразу записувати отримані дані, які необхідно повідомляти виключно до відповідальних державних органів. Зокрема, до:
- відділення Національної поліції, подавши відповідну заяву;
- НІБ на цілодобову гарячу лінію за номером 16-48 (для дзвінків з-за кордону +38 (044) 287-81-65) або через чат-боти у Telegramчи Viber;
- Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими за номером: 0 800 300 529;
- Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених, який функціонує при Службі безпеки України, за телефонами: (067) 650-83-32 та (098) 087-36-01.
Однак трапляються ситуації, коли підтвердження перебування людини у полоні немає, але вона більше не виходить на зв’язок.
У такому випадку також можна звернутися до Національного інформаційного бюро. Або ж зателефонувати на гарячу лінію Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, за номером: 0 800 339 247. У вихідні можете надсилати повідомлення у Viber і Telegram на номер: (095) 896-04-21.
Довідково. У рамках діяльності проєкту Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки «Dovidka.Info» було створено відеоролики з метою дати актуальні безпекові поради населенню України у різних ситуаціях.
Матеріали на всіх ресурсах проєкту «Dovidka.Info» підготовлені у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, Апаратом Головнокомандувача Збройних сил України та громадськими організаціями.