Переяславський ансамбль «Веселка» спільно з народною артисткою України відзняли новий випуск «Фольк-music»

У Переяславі відбулися зйомки популярного співочого проєкту «Фольк-music». Творча група на чолі з незмінною ведучою, відомою співачкою, народною артисткою України Оксаною Пекун завітала до народного аматорського ансамблю української пісні «Веселка», повідомляє Proslav.

Переяславський ансамбль «Веселка» спільно з народною артисткою України відзняли новий випуск «Фольк-music»

Шістнадцять років творці проєкту «Фольк-music» займаються пошуком та відродженням українського музичного етносу, автентичних мелодій та народних пісень різних регіонів України. До 2018 року програма виходила в ефірі телеканалу UΛ:Перший і об’єднувала біля екранів покоління українців.

Нові виклики спонукали змінити формат проєкту і повністю перебратися на YouTube, однак його місія, як і раніше, – популяризація автентичної української музики. Знімальна група «Фольк-music» об’їздила тисячі населених пунктів, аби познайомити глядачів з місцевими народними колективами і їхніми піснями – перлинами музичної спадщини.

Цього разу маршрут фольклорної експедиції проліг до Переяслава. У Музеї Заповіту Тараса Шевченка столичних гостей зустрічав Народний аматорський ансамбль української пісні «Веселка» Переяславського клубу мікрорайону Борисівка.

Ансамбль створили при колишній швейній фабриці у 1982 році. Посаду музичного керівника віднедавна обіймає відомий на Переяславщині баяніст Володимир Петриченко. Саме завдяки його ініціативі колектив взяв участь у проєкті.

– Для проєкту ми відібрали пісні, які сьогодні на часі, – розповідає художня керівниця «Веселки» Тетяна Мисан. – «Ішла до Бога Україна», «Отаман Сірко», «Та вилітала галка», «Вийшли козаки коней напувати» і, звичайно, пісня на слова Тараса Григоровича «Зоре моя вечірняя», адже ми виступаємо у Музеї Заповіту, присвяченому його життю і творчості.

Заслухавши спів виконавців, Оксана Пекун поділилася з нами своїми враженнями:

– Таке чудове голосоведення, така мелодика, я почула – і в мене по тілу побігли мурахи. Ми з Володею Петриченком давно знайомі, бо неодноразово колективи під його керівництвом брали участь у нашій програмі, але цей ансамбль звучить особливо мелодійно і злагоджено. Я у Переяславі знаю багато мальовничих місць, музеїв, церков. Рада сьогодні знову завітати до Музею Заповіту й доторкнутися до історії Шевченка.

Народна артистка України Оксана Пекун

Олексій Андрієнко, т.в.о завідуючого клубу мікрорайону Борисівка, зазначив, що участь у відомому проєкті для ансамблю «Веселка» – це ще один крок уперед:

– Впевнений, що з Володимиром Петриченком колектив розвиватиметься і стане ще цікавішим, вже зараз він має свій неповторний фірмовий звук.  

т.в.о завідуючого клубу мікрорайону Борисівка Олексій Андрієнко

Головна вимога проєкту «Фольк-music» – жодних фонограм, лише автентичне виконання акапелла чи під акомпанемент.

– Перевага платформи YouTube у тому, що випуски можна переглядати скільки завгодно і з будь-якої точки світу: нас дивляться і в Європі, і в Америці, – каже автор і продюсер проєкту, заслужений діяч мистецтв України Володимир Коваленко. – Відео на нашому каналі виходять щонеділі о 14:00. А зйомки проводимо 2-3 рази на тиждень. До кінця року план вже розписаний – охочих взяти участь дуже багато. Далі ми поїдемо в Тернопільську область, потім – у Кривий ріг. Жодного району в Україні, в якому ми побували менше трьох разів. Під час повномасштабної війни це стало складніше, але ми продовжуємо. Для української пісні немає кордонів.

продюсер проєкту «Фольк-music» Володимир Коваленко

Випуск за участі переяславських артистів обіцяють оприлюднити у листопаді. А щоб не пропустити нове відео, можна підписатися на канал «Фольк-music» і тим часом переглянути виступ ще одного відомого на Переяславщині Ансамблю української пісні «Злагода» з села Горбані Ташанської громади. 

 

Додати коментар